plakat - Jurassic World (2015)

recenzje Redakcji

(1)
  • "Jurassic World" pozostaje dziełem wtórnym, mocno zadłużonym u legendarnego poprzednika. Broni się jednak w kategorii wakacyjnego widowiska wspomagającego trawienie coli i popcornu. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 56%

recenzje Użytkowników

(8)
  • Lata upłynęły, a w Parku Jurajskim bez zmian. To znaczy, niby zmieniło się wszystko: jest o wiele więcej atrakcji, więcej gatunków dinozaurów, są pazerni sponsorzy chcący coraz to nowych rozrywek i nowy właściciel. Niekompetencja głównych mocodawców ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 84%
  • Dwa lata temu spełniłem swoje marzenie – po raz pierwszy zobaczyłem "Park Jurajski" w kinie. Na dwudziestolecie premiery film przeniesiono w 3D. Smutno było wtedy zasiąść na pustej sali kinowej. Brak zainteresowania publiczności odnowionym w znakomitym stylu klasykiem (znacznie lepsze 3D niż w większości współczesnych produkcji) nieco mnie zmartwił. Czy dinozaury, absolutny hit popkulturowy lat 90. XX w., straciły swoją magię i nikogo już dziś nie fascynują? Na to pytanie, z całkiem niezłym efektem, odpowiada reżyser "Jurassic World", Colin Trevorrow. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 82%
  • Nie chcę przekonywać, że "Jurassic World" ma w sobie zadatki na wielkie kino. Absolutnie. Akcja trzyma poziom, dialogi są w miarę wartkie, ale szału nie ma, tylnej części ciała również nie urywa. Najważniejsze jednak jest to, że ten film da się polubić, wystarczy tylko dać mu szansę. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 75%
  • W "Jurassic World" jest bowiem, jak na filmowy – czwarty już – sequel przystało, wszystkiego więcej. I dinozaurów, i statystów, i samej akcji. Niestety, więcej jest też logicznych dziur, w związku z czym poza zadowoleniem w kilku momentach odczuje się zażenowanie.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 73%
  • Dokonało się - po 22 latach od ukazania się "Parku Jurajskiego" dinozaury znów zawładnęły wyobraźnią widzów na całym świecie. Czy "Jurassic World" jest godnym następcą wielkiego poprzednika? Cóż - to zależy, czego od niego oczekujemy. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 64%
  • Po filmie klasyku, nudnym sequelu i pozbawionym ścisłości czy większego starania trzecim filmie osoby odpowiadające za franchise "Jurassic Parku" stanęły przed niemałym zadaniem: po wyjątkowo kiczowatych i wątpliwej jakości kontynuacjach klasycznego już dzisiaj filmu Stevena Spielberga trzeba było stworzyć coś na tyle dobrego, żeby można było zapomnieć o tym, co się twórcom sequeli nie udało. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 63%
  • "'Jurassic World', tak jak i gigantyczny Indominus rex weń ukazany, jest swoistą hybrydą dwóch różnych elementów. Z jednej strony film hołduje poprzednikom w godny pochwały sposób, z drugiej jednak dzieło Trevorrowa stara się zachować własny charakter, tworząc podwaliny pod nową trylogię(...). Podczas seansu uważny widz co rusz odnotuje nawiązania do klasycznych odsłon cyklu, ze wskazaniem na 'jedynkę' (...). Pomimo odtwórczej fabuły oraz nudnej i przeciągniętej końcówki stanowiącej jedynie popis komputerowych osiągnięć, film broni się jako 'Park Jurajski' naszych czasów (...)." czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 59%
  • W szpilkach przez las

autor: KrissC zaufany recenzent

Pierwszym grzechem popełnionym przez tę produkcję jest żerowanie na oryginale. Stwierdzenie, że w filmie Colina Trevorrowa można znaleźć mnóstwo odniesień do poprzednich części, byłoby dużym niedopowiedzeniem – "Jurassic World" praktycznie składa się z elementów zapożyczonych z trylogii  i choć jest hołdem złożonym głównie klasycznemu, pierwszemu epizodowi, to jednak podczas seansu łatwo odnieść wrażenie wtórności. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 43%