PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6939}
6,2 1 619
ocen
6,2 10 1 1619
Kłamczucha
powrót do forum filmu Kłamczucha

Anielka i spółka...

ocenił(a) film na 8

Ciepły film dla młodych dziewczyn, niekoniecznie czytelniczek Małgorzaty Musierowicz, która jest także współautorką scenariusza....
Aniela Kowlaik, śmiertelnie zakochana w Pawełku , przenosi się do Poznania do Liceum Poligraficznego, aby być blisko ukochanego. Przebiera się nawet i charakteryzuje na dużo starszą, by pracowac jako pomoc domowa u jeog matki...
Szczerze pwoiedziawszy nie tak sobie wyobrażałam Anielkę. Jest taka "młoda" i nie ma uroku osobistego, bohaterki z kart powieści Musierowicz...
Danusia z kolei (Tatiana Sosna-Sarno) jest zbyt "zimna" i za mało tajemnicza jako poetka, która z niezależną miną deklamuje swoje wiersze.
Pawełek tez jest nie taki...nie ma wyglądu "młodego Apolla" i co tu dużo mówić na 15 -16 lat tez nie wygląda, prędzej na 19....
Zabawna za to jest ciotka Lila i MAmert (L. Piertaszak), którzy są znacnzie żywsi niż ich książkowe pierwowzory....
Bardzo dobre są ostantie sceny filmu - szkolny "Hamlet"..tylko dlaczego Anielka nie gra Hamleta, tak jak to robiła w książce, tylko Ofelie...?
Ale ogólnie film jest niezły - ciepły, nasz polski, osadzony w naszych, polskich realiach...cóż - nic dziwnego, wkońcu był nakręcony w latach PRL....

użytkownik usunięty
Ola

To miło, że film jeszcze się komuś podoba :-) Już tyle lat minęło od jego premiery... Ale książki M. Musierowicz ciągle mają wiele czytelniczek. Więc i film nic nie stracił mimo upływu lat.

ocenił(a) film na 8
Ola

Nie tylko dla młodych dziewczyn. Jestem 33 letnim facetem i film bardzo mi się podobał, a i książki Małgorzaty Musierowicz czytam dopiero od trzech lat. :)

Ola

Kiedyś filmowy Pawełek przypominał mi Jamesa Deana