PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=309062}

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

Kōkaku Kidōtai Stand Alone Complex: Solid State Society
7,7 2 663
oceny
7,7 10 1 2663
Kōkaku Kidōtai Stand Alone Complex: Solid State Society
powrót do forum filmu Kōkaku Kidōtai Stand Alone Complex: Solid State Society

Duch bez pancerza

ocenił(a) film na 7

O ile pierwsza, jak i druga kinówka Ghostów to dla mnie fenomen w dziejach kinematografii, a obie serie Stand Alone Complex niedościgniętym wzorcem, tak Solid State Society jest tylko bezpłciowym tasiemcem chełpiący się z wcześniejszej wyrobionej renomy. Akcja jest przewidywalna i wydaje mi się robiona pod publikę amerykańską, przez co film sporo traci. Wiem, że to kontynuacja serialu, ale zawiodłem się mocno po obejrzeniu. Były świetny, jakby przerobić go na 2-3 odcinki w serialu, ale na kinówkę to słaby materiał.

7/10 niestety.

ocenił(a) film na 9
martinez88

bo to nie jest kinówka tylko OVA w formacie filmu telewizyjnego produkowanego tak by zapewnić jakość podobną do wysokobudżetowego filmu przeznaczonego na duży ekran. Premiera filmu odbyła się na platformie SKY PerfecTV! co czyni twoją argumentację conajmniej niepełnosprawną...

"Były świetny, jakby przerobić go na 2-3 odcinki w serialu, ale na kinówkę to słaby materiał."

No i właśnie tak stwierdził Kenji Kamiyama.

ocenił(a) film na 8
kalamir

jakbyś tego nie nazwał i tak odstaje od serialu, już nie wspominając o wersjach kinowych, choć miało to dzieło całkiem spory potencjał. Argumentacja martinez88 jest jak najbardziej logiczna, recapy obu sezonów Stand Alone Complex też były dużo słabsze od seriali a ten film właśnie je przypomina. Wygląda to trochę tak, jakby z większej całości wyciąć jakiś mały fragment i zrobić z niego film, gdyby z tego zrobić kilka godzinnych odcinków to może efekt byłby lepszy.
a tak na marginesie to nie jest ova tylko sp, jeśli już tak bardzo chcesz się czepiać to rób to dobrze.

ocenił(a) film na 9
Madkyuss

Nie, NIE jest logiczna bo porównanie dotyczy wysokobudżetowych filmów przeznaczonych do dystrybucji kinowej. Gdzie pada propozycja przerobienia tego na format telewizyjny - podczas gdy to jest właśnie produkcja telewizyjna.

ocenił(a) film na 8
kalamir

Każdy film/ serial z tej serii zawsze będzie porównywany z pierwowzorem i jest to zupełnie naturalnie bo dla wielu ludzi i dla mnie też 1’ka była wyznacznikiem jakości jeśli chodzi o animacje, fabułę czy muzykę ale nie w tym rzecz. Chodzi o to że film jest zauważalnie słabszy od serialu którego jakby nie patrzeć jest kontynuacją. Główny motyw jest dobry ale ewidentnie nie wykorzystano jego potencjału, logicznym wnioskiem jest to, że należy film trochę wydłużyć (nieważne czy zmieniając formę na odcinki czy zostawiając to jako film) zakładając oczywiście, że autorzy mają jakieś zaplecze jeśli chodzi o fabułę, bo jeśli nie to faktycznie nie ma sensu.
Nie wiem co ma fabuła do budżetu ( istnieje wiele animców z kiepską fabułą i dużym budżetem i na odwrót) a parę dodatkowych minut nie kosztowałoby fortuny; nigdzie nie pisałem ze to jest kinówka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones