PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31831}

K-PAX

7,6 329 083
oceny
7,6 10 1 329083
7,3 22
oceny krytyków
K PAX
powrót do forum filmu K-PAX

Parę jest rzeczy które mnie nurtują...

Sam start filmu mnie rozczarował i zakłopotał... myślałem że to będzie wyjaśnione w dalszej jego części filmu, ale nie było... Dlaczego tylko ten czarny żebrak widział Prota teleportującego się w samym centrum aktywnego społeczeństwa?? Tylko On to widział nie wiedząc dlaczego. Niewyjaśnione zjawisko?

Pozostała rzecz niezrozumiała przeze mnie wynika już tylko z mojej "winy" :) ...Wytłumaczcie proszę, Robert był zwykłym ziemianinem który zaprzyjaźnił się z kosmitą? wychodzi na to że nie, skoro Prot używał jego ciała. Określał go mianem swojego przyjaciela. I film sugerował iż się przyjaźnią. Bardzo przeżywał podczas hipnozy jego skok do wody i samobójstwo. A więc jak to do końca było? Robert miał żonę i dziecko... Gdy Prot schodził na ziemię automatycznie wypożyczał sobie ciało Roberta i żona Roberta o tym nie wiedziała jak i on (Robert) sam? Pewnego dnia gdy wrócił do domu ktoś pobił żonę, zgwałcił i finalnie zabił. W tedy Robert (czy to był już prot?) zabił zwyrodnialca. Robert popadł w kłopoty i wiedząc że stracił wszystko, chciał się utopić w rzece. W tedy z planety zszedł Prot który wyczuwał kłopoty swojego ziemskiego "nieświadomego" przyjaciela. tak? czy nie? Wszedł w ciało oszalałego obłędem Roberta i będąc w jego ciele był normalny, gdy odchodził, już nie?

Kolejna sprawa to sam fakt dokonany przez "ziemskiego" Roberta, został jakoś umorzony? nie było żadnej sprawy z tego zabójstwa? Co robił robert na ziemi będąc już obłąkanym i gdy nie było Prota? Nie zamknięto go w wariatkowie itd? Czy może chodziło o to że on zabrał tego obłąkanego Roberta na K-PAX? i "amba-fatima, było i nima"??? Film jest bardzo chaotyczny. We wcześniejszych tematach ludzie piszą że mógł zabrać tylko jedną osobę do siebie itd itd więc wybrał pod koniec filmu tą Beth.. a więc sprawił że ona znikła. Więc skoro na początku filmu pojawił się w tym tłoku ludzi już jako Robert... to znaczy że Robert wcale obłąkany nie był i Prot wszedł w ciało Roberta akurat gdy on spokojnie przechodził przez ten dworzec??? a może pojawił się w tym tłoku ludzi jednocześnie teleportując skądś ciało roberta...? Była też mowa o tej trumnie całej na początku.. ale już nie mam możliwości sobie zobaczyć dokładnie co się tam wydarzyło, a nie chcę przekombinować filmu myśląc że wskrzesił ciało :) bo wiem że tak nie jest :) (heh ale od nadmiernej rozkminy różne głupoty można powymyślać) hiihhi Może ktoś rozjaśnić? :) Film jest o tyle Ciekawy że pozostawia wiele rozwiązań i dróg interpretacji. ..no moja akurat jest chaotyczna :P Pozdrawiam wszystkich :D

Narcoser

Robert pod wpływem tych tragicznych wydarzeń chciał popełnić samobójstwo jednak jego wymyślone ego czyli Prot wyratował się z rzeki. Prot sprawił że wszystcy ludzie z zakładu uwierzyli w siebie więc możliwe że ta dziewczyna uciekła. Na moje to film o schizofreniku, a nie o kosmicie. Film naprawde ciężko rozszyfrować. Pozdrawiam

Narcoser

a teraz, żeby potwierdzić (przed)ostatnie zdanie pana traxa, napiszę Ci moją interpretację. moim zdaniem prot był pewnym rodzajem energii, pochodzącej z k-paxu - bezcielesnej energii, dlatego by istnieć na ziemii, potrzebował ciała ludzkiego. wiadomo, że prot wtedy pojawił się na ziemii 27 lipca 1996, czyli w dniu zabójstwa, w momencie, kiedy robert próbuje się zabić. Twoje pytanie "Co robił robert na ziemi będąc już obłąkanym i gdy nie było Prota? Nie zamknięto go w wariatkowie itd?" jest więc nieuzasadnione, bo on był tam od momentu zabójstwa do jednej z finałowych scen. a beth.. myślę, że służyła po prostu do teleportacji. dlatego prot mógł wziąć tylko jedną osobę

ocenił(a) film na 8
Narcoser

Ucieszylam sie jak przeczytalam Twoje pytania bo mam takie same, ale niestety nikt nie udzielil odpowiedzi. Moge tylko odpowiedziec na jedno, ze Robert nigdy nie byl sadzony bo ciala po skoku do rzeki nie znaleziono, tylko ubrania na kamieniu. Wiec albo Robert sie przez ten czas blakal nie rozpoznawany albo zostal zabrany na K Pax.

ocenił(a) film na 8
amberangelic

Pytanie, zanim Prot zaprzyjaźnił się z Robertem, to czyjego używał ciała?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones