PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600374}
7,2 31 934
oceny
7,2 10 1 31934
4,3 3
oceny krytyków
Każde życie jest cudem
powrót do forum filmu Każde życie jest cudem

Nie rozumiem skąd twierdzenia, że to film konserwatywny, katolicki itp. Nie znalazłam tu potępienia w związku z aborcją. Gdyby ktokolwiek z komentujących spojrzał ciut głębiej albo chwilę pomyślał (podobno myślenie nie boli) może odkryłby prawdziwe przesłanie.
Życzę aby nikt z komentujących nie doświadczył tego o co tak na prawdę chodzi w tym filmie, ale żeby zrozumieć trzeba dojrzeć i przestać zgrywać ignorantów życiowych...

ninka_22

Ja obejrzałam tylko początek (oczywiście na lekcji religii) i na razie jeszcze nic o wierze nie było i mam nadzieję, że nie będzie. Bo jak dotąd nawet mi się podobał - wydaje mi się, że film całkiem obiektywnie podchodzi do tematu aborcji (bez chrześcijańskiej propagandy).

dankapopolsku

Radzę zapoznać się z definicją słowa propaganda. Na szczęście w Polsce jest wolność wyznania i można być zarówno chrześcijaninem jak i ateistą, czy żydem i każdy powinien być traktowany równo. Tak łatwo Ci przychodzi obrażanie innej kultury? Nie życzę Ci, żeby ktoś kiedyś Ciebie zaczął obrażać ze względu na poglądy. Nikt Cię nie może zmusić do wiary, a na religię również nie musisz chodzić, więc nie rozumiem problemu. No chyba, że Twoi rodzice to nadgorliwi katolicy, którzy Cię do czegoś zmuszają to wtedy współczuję (mówię serio) i rozumiem, bo sama miałam takiego ojca, ale bezsensu jest oceniać całą grupę społeczną przez pryzmat kilku osób. A tak poza tym to założę się, że w Polsce jedyny kontakt wielu ludzi z chrześcijaństwem następuje podczas kontaktu z katolikami, a katolicyzmowi jednak jest daleko do chrześcijańskich wartości.

TwinPeaks_1990

och nie jak twoi rodzice mogli się starać cię wychowywać po Bożemu? przerażające :O rodzice przecież powinni uczyć swoje dzieci zła i na wszystko im pozwalać (ironia jakby co)

a co do protestantyzmu - jest to herezja

ninka_22

Jaki katolicki? Ludzie, przecież główna bohaterka była baptystką, ogarnijcie że między katolikami a protestantami jest ogrooomna przepaść, a ten film został nakręcony w USA a nie w Posce, gdzie katolików jest niewiele. Poza tym się zgadzam, nie trzeba mieć konserwatywnych poglądów, żeby zrozumieć ten film.

ocenił(a) film na 7
TwinPeaks_1990

,,ten film został nakręcony w USA a nie w Posce, gdzie katolików jest niewiele. " ale dobre, takie czeskie błędy są najlepsze. Poza tym katolików w USA jest (tylko?, aż?)21%, ale mają nadreprezentację w Kongresie (por. : https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1975442,1,usa-katolicy-rosna-w-si le.read). A sam film, hmmm... dla mnie jest bardzo chrześcijański (por. wypowiedź sierżanta ,,potępiaj przestępstwo, nie przestępcę"), skupia się na przebaczeniu.

ocenił(a) film na 7
Maluch1844

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1975442,1,usa-katolicy-rosna-w-si le.read

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones