PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6672}
6,9 1 056
ocen
6,9 10 1 1056
Kamień na kamieniu
powrót do forum filmu Kamień na kamieniu

Coś jak whisky pozbawiona procentów. Twórcy zupełnie nie poczuli arcydzieła Myśliwskiego (nie wiem jak to możliwe), które zresztą jest materiałem na porządny serial.

ocenił(a) film na 7
jan_niezbedny0

wiski pozbawiona procentow ;] człowieku co ty piłeś chyba jakąś bejce :D

ocenił(a) film na 9
jan_niezbedny0

To jest bardzo ciekawy zarzut biorąc pod uwagę, że scenariusz pisał sam Myśliwski (wspólnie z Berem). Czyli Myśliwski nie czuje własnej twórczości??

Bedrich

Może nie potrafi pisać scenariuszów.

ocenił(a) film na 9
bromden_3

Może, ale raczej trudno mu zarzucić, że "nie poczuł arcydzieła Myśliwskiego"...

Bedrich

Czuć to pewnie dobrze czuł skoro to napisał, ale to chyba rzadko bywa, że pisarz pisze dobry scenariusz na podstawie swojej powieści.

ocenił(a) film na 4
bromden_3

Brak tej umiejętności to jedno, ale mnie nachodzi też refleksja, choć to trudne do uwierzenia, że całość była ,,krojona" pod tv, która rzecz zamówiła by wypełnić sobie czas nadawania, kiedy jest oglądana głównie przez bezrobotnych ...
Z drugiej strony powszechnie wiadomo ile do powiedzenia na planie przysługuje scenarzyście a jeszcze takiemu, który jest jednocześnie autorem literackiego pierwowzoru...
To co obejrzałem, przede wszystkim dlatego, że poznałem książkę, wydaje się być rzeczywiście porównywalne z ową <whisky bez procentów>. Nie smakuje!
Proza Myśliwskiego to, zapewne, trudny materiał do sfilmowania (vide: "Pałac" T. Junaka) ale może kiedyś...
Good night, and good luck, esforty.
4/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones