PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682011}
6,7 97 893
oceny
6,7 10 1 97893
5,4 14
ocen krytyków
Kamienie na szaniec
powrót do forum filmu Kamienie na szaniec

Danuta Stenka

ocenił(a) film na 7

Odegrała swoją rolę rewelacyjnie. Nie jestem jej fanką, ale jak ta kobieta to robi, że potrafi odegrać naprawdę kawał prawdziwych uczuć. Jej prezencja, zachowanie, dobrze oddawało ówczesne czasy. Bardzo dobra kreacja! A film - lekko rozczarowujący, dlaczego nie było w nim scen sprzed wojny? Błogich, prawdziwych przyjaźni... ? W książce w dużej mierze chodziło właśnie o ten kontrast pomiędzy tamtymi czasami , a okrucieństwem wojny... w filmie niestety tego zabrakło.

TheTusiax

Stenka była świetna.

ocenił(a) film na 6
TheTusiax


Zgoda, że dobrze zagrała, ale jedna scena była niewiarygodna: kiedy zobaczyła Rudego jakim wrócił z katowni Gestapo, na jej twarzy była czysta radość i szczęście. Myślę, że naprawdę te uczucia byłyby zmieszane z rozpaczą i przerażeniem wobec widocznego stanu jej syna.

ocenił(a) film na 3
miwlo

Czytałam wspomnienia pani Bytnarowej i ona tak naprawdę mogła się jedynie cieszyć, że Jej syn został uwolniony. Ogólnie Zośka dał Jej jakieś krople na uspokojenie, żeby nie wpadła w histerię. Czyli była na prochach uspokajających.
Tam nie było miejsca na rozpacz czy przerażenie; stan Rudego był bardzo poważny, wszyscy starali się przy jego łóżku stwarzać atmosferę pogody, spokoju i bezpieczeństwa. Właściwie nic wiecej nie mogli dla niego zrobić.

Matka była załamana, to oczywiste. Ale miała pod opieką młodszą córkę i teściową w podeszłym wieku; musiała jakoś "ogarnąć" sytuację, zorganizować środki do życia i nowe miejsce zamieszkania...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones