PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106416}

Kandydat

The Manchurian Candidate
6,8 24 387
ocen
6,8 10 1 24387
6,3 7
ocen krytyków
Kandydat
powrót do forum filmu Kandydat

Powie mi ktoś dlaczego to Raymond został wysłany, żeby zabić swojego kontrkandydata i jego córkę-zamiast na przykład jednego z "wtajemniczonych" ochroniarzy? Przecież zawsze jest ryzyko niepowodzenia lub tego, że znajdzie się jakis świadek.. Dlaczego aż tak ryzykowali? A druga kwestia.. gdy sprawa zaczęła wychodzic na jaw postanowili zabić właśnie senatora Thomasa, a jakoś główny bohater nie był ich celem..mimo, że juz wcześniej wiedzieli, że od niego wszystko się zaczęło.
Ale ogólnie poza paroma drobnymi kwestiami film całkiem ok... na moje standardy taka siódemeczka, więc polecam :)

marfnt2

Co do zabójstwa senatora- tez mi to nie pasowało- choć a) dobry test skuteczności prania mózgu, b) on mógł się zbliżyć do senatora bez wzbudzania podejrzeń. A jeśli chodzi głównego bohatera- by.ł przecież potrzebny do zabicia kandydata na prezydenta - bez tego elementu intryga by się nie powiodła. Z założenia był kozłem ofiarnym.

felis5

Moim zdaniem matkę dosyć mocno "poniosło" po rozmowie, gdy Thomas przyszedł do Raymonda z dowodami na istnienie spisku i powiedział, że pomoże mu się uporać z tym, co Raynold ma w głowie. Shaw był rozerwany między tym co sam uważał, co mu się przypominało, co mówił Marco a potem sam senator, a tym co w swoich poleceniach przekazywała mu pani senator. Przestraszyła się, bo widziała wahanie syna oraz bała się, że więcej ludzi pozna prawdę dotyczącą implantów i że spisek jej i całego MG wyjdzie na jaw. Rozkazała synowi zabicie Thomasa, a strach i gniew nie pozwolił jej racjonalnie myśleć (jedna z późniejszych scen pokazuje rozmowę matki reynoldsa z członkami sztabu (?), i jej złość, gdy ci z dezaprobatą odnoszą się to tego, że wykorzystała syna do zabicia kontrkandydata).

marfnt2

Do niedociągnięć zaliczyłbym również brak jakiejkolwiek ochrony senatora Thomasa nad jeziorem gdzie został zabity.Czy ktoś taki jak senator w U.S.A nie posiada przynajmniej dwóch własnych ochroniarzy którzy nie odstępują go na krok? Ta scena wydała mi się trochę niedorzeczna,ale poza tym to film jest rewelacyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones