PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671123}

Kanibal

Caníbal
5,2 1 423
oceny
5,2 10 1 1423
Kanibal
powrót do forum filmu Kanibal

....

ocenił(a) film na 1

Co za nuda....polecam tym ,którzy cierpią na bezsenność. Zero akcji,tyci dialogów. Końcówkę filmu
przewinęłam,bo już nie szło oglądać.

ocenił(a) film na 8
Askaa

jeżeli najwyżej ocenianie filmy (na 10 czyli arcydzieło) to Thor, Siła i Honor, Krwawy Diament itp to tak na przyszłość nie bierze się za oglądanie filmów psychologicznych do tego z rąk europejskiego reżysera, bo taki film nie trafi w Twój gust, pomimo że może być bardzo solidnym dziełem filmowym. Ciekaw jestem czy równie arcydziełami byłyby dla Ciebie filmy Tarkowskiego, Bergmana, Jarmuscha czy Kusturicy.

ocenił(a) film na 1
zajecc

Nie będziesz mi mówił,co mam oglądać. Jeżeli film dla mnie jest nudny to nudny i tyle. I widziałam o wiele lepsze filmy psychologiczne niż ten.,w którym chorobę psychiczną masz na talerzu podaną i nawet nie musisz się zagłębiać w film ,żeby to odkryć.

ocenił(a) film na 8
Askaa

@Askaa, odnoszę wrażenie, że zasugerowałaś się tylko tytułem filmu i dopowiedziałaś sobie historię. Od początku wiadomo, że Carlos jest kanibalem i nie jest to całe "przesłanie" filmu. Rzecz tu się tyczy jego walki z samym sobą, wewnętrznej przemiany. Jeśli oczekiwałaś fajerwerków, to faktycznie się przeliczyłaś. Moim zdaniem film jest dobry, bo pokazuje typowego samotnika, który w końcu otwiera się na drugą osobę. Sam powiedział, że nigdy nie miał kobiety, a zabija te, które go podniecają. Stąd pytanie - może w dzieciństwie doznał jakiegoś urazu psychicznego na tle seksualnym? Czemu nie radzi sobie z popędem? Dlaczego rozładowuje go właśnie poprzez morderstwo i jedzenie zwłok? Co sprawiło, że nie zabił Niny? Przecież dosypał jej środków usypiających do wina i nawet zaniósł na stół. Sprawdzał sam siebie. Jednak tego nie zrobił. W końcu zebrał się na odwagę, aby wyjawić jej prawdę - może z nadzieją, że jednak przejdą "nad tym" do porządku dziennego? Może chciał dzielić z nią życie i odejść od swoich "przyzwyczajeń"? A na końcu Nina jest gotowa zabić i jego, i siebie. Cała szczerość Carlosa, na którą zdobył się tylko w stosunku do niej, poszła na marne. Został z niczym. Zakończenie jest otwarte, ale według mnie - możliwość jest tylko jedna.
Rozpatrywałaś film pod tym kątem, @Askaa?

ocenił(a) film na 1
trumienka

Dla mnie i tak to nuda. Opisujesz i podniecasz się tym filmem jakby nie wiadomo ile oscarów dostał. A tak na prawdę to nawet po średniej widać ,że jest do bani. Sory,ale nie przekonasz mnie ,że ten film jest dobry.

ocenił(a) film na 8
Askaa

Nie podniecam się, tylko opisałam Ci złożoność problematyki... A niska ocena filmu właśnie przez takie osoby, jak Ty. Ale okej, to jak rzucanie grochem o ścianę. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
trumienka

Twierdzisz,że to przeze mnie jest niska średnia hahah Nie bądź śmieszna. Jest ponad 400 ocen. I nie prosiłam o opisywanie problematyki.

ocenił(a) film na 8
Askaa

Nie, że właśnie przez Ciebie. Przez ludzi, którzy oczekują od filmu, że wszystko będą mieli podane na tacy... Nie prosiłaś. Miałam nadzieję, że pokwapisz się o wyciągnięcie wniosków nawet z pobieżnej analizy problemu.

ocenił(a) film na 1
trumienka

Tak na przyszłość czytaj komentarze ze zrozumieniem moja droga.

ocenił(a) film na 8
Askaa

Tak na przyszłość radzę poszerzyć swoje horyzonty w związku z odbiorem filmu. Miłego dnia.

ocenił(a) film na 1
trumienka

Rozkazywać to sobie możesz koleżance. Nie mi.

ocenił(a) film na 8
Askaa

Dobra, nie będę się zgłębiać w tę rozmowę. Rozkazem możnaby nazwać fragment z Twojej wypowiedzi, mianowicie: " Tak na przyszłość czytaj komentarze ze zrozumieniem". Ja Ci radzę, a pomiędzy doradzaniem, a rozkazywaniem jest chyba różnica, czyż nie? ;) I jeszcze to dobitne "moja droga". Nie wiedziałam, że przeszłyśmy na stopę nazywania siebie "swoimi drogimi". Koniec off-topicu. Żegnam po raz kolejny. Mam nadzieję, że już ostatni.

trumienka

Podziwiam za wytrwałość. :)

ocenił(a) film na 8
G00N3R

Wytrwałość w? :D

trumienka

W takim kulturalnym tłumaczeniu, przeczytałem całą "rozmowę" i jestem pewien, że straciłbym cierpliwość po drugim poście. :)
Btw, jeśli wyspoilerowałem sobie historie to czy warto jeszcze obejrzeć ten film? Czy jego siła leży tylko w scenariuszu?

ocenił(a) film na 8
G00N3R

Hmm... To zależy. Miałam podesłać Ci link do trailer'a, ale wtedy już - wraz ze znajomością całej historii - będziesz miał film "w pigułce" :) Mnie urzekły zdjęcia, dopełniły całości. Ponadto film ten jest w dużej mierze "przemilczany", a takie klimaty lubię. No, połowę komentarza musiałam wykasować, bo jak zwykle poniósł mnie słowotok. Jeśli lubisz zdjęcia takie, jakie widoczne są nawet na profilu filmu, to oglądaj - na pewno nic nie stracisz :)

trumienka

Jeśli chodzi o takie milczące kino to zdarza mi się od czasu do czasu takie filmy obejrzeć, bardzo lubię Refna, a w jego filmach nigdy nie ma za dużo dialogów. ;) Postaram się znaleźć wolny czas i samemu się przekonać skąd się wzięło to 4.8.

ocenił(a) film na 8
G00N3R

Zatem czekam na opinię... :)

użytkownik usunięty
trumienka

Po prostu ona idzie z falą nie pod prąd i daje najwyższe noty filmom powszechnie uważane za "arcydzieła".
Nie żebym nie lubił obrazów którym ona przyznała 10-tki ale gusta filmowe wyrabia się latami, to dziecko nie ma więcej jak 18-24 lata. 400 filmów oceniła, ja oceniłem 3000 i ciągle mam niedosyt chłonięcia każdego nowego, pod warunkiem że jest taką perełką jak w/w tytuł...

ocenił(a) film na 7
Askaa

Z tą jedynką to chyba lekka przesada. Czy wszystko w tym filmie było według Ciebie aż tak złe?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones