PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 269
ocen
7,5 10 1 182269
7,5 34
oceny krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
2016 zostanie zapamiętany jako rok superbohaterskich pojedynków. Batman stawał już przeciwko Supermanowi,... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Na to starcie wszyscy fani Marvela czekali od miesięcy. Nowy "Kapitan Ameryka" miał być inny niż wszystkie. Nawet zwiastuny zapowiadały coś, z czym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Każdy z widzów spodziewał się jednak czegoś innego. Pomimo odmiennych oczekiwań, chyba nikt nie wyszedł z kina rozczarowany. więcej
Chociaż "Wojna bohaterów" nie robi wrażenia odcinka wprowadzającego do kolejnych części (jakim był "Czas Ultrona"), to gdy wszystko się kończy trudno pozbyć się uczucia niedosytu. więcej
Oglądając dwie części "Avengerów", gdzie na jednym ekranie pojawili się wszyscy dotychczasowi bohaterowie komiksowych produkcji, można było wywnioskować, że prędzej czy później w filmach z uniwersum Marvela dojdzie do konfliktu na linii Kapitan Ameryka – Iron Man. Mimo że obu łączyła – szorstka – przyjaźń, to oprócz złośliwości i przekomarzań, wielokrotnie potrafili iść ramię w ramię, aby uratować ludzkość, czy to przed najeźdźcami z innej galaktyki, czy to przed Ultronem. Niestety, tak jak pozostali Avengerzy, pozostawiali po sobie nie tylko licznie zniszczenia, ale również rannych i ofiary śmiertelne wśród społeczności, w obronie których stawali. Rządy całego świata powiedziały: "Dość!". Postanowiły narzucić nadzór nad ich działaniami. To od superbohaterów miało zależeć, kto stanie po jakiej stronie. więcej
Moi drodzy, są to Avengersi, na których wszyscy czekaliśmy. Są to Avengersi, których siła, jak i szkielet fabularny całego filmu, opiera się na wzajemnych relacjach między superbohaterami. Są to wreszcie Avengersi kompletni – wzbogaceni o luz Spider-Mana i egzotykę Czarnej Pantery. Efekt był zatem do przewidzenia – wraz z trzecią odsłoną serii o Kapitanie Ameryce, Anthony i Joe Russo osiągnęli prawdopodobne optimum Marvel Cinematic Universe. więcej
Istnieje takie powiedzonko, że na świecie pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Do tego zestawienia dodałbym filmy Marvela. Wychodzące co roku filmy zdążyły się już u nas zakorzenić – u jednych w sercach, u drugich w koszach na śmieci. Ci drudzy zresztą słusznie zauważyli, że filmy Marvela zamieniły się w jedną, wielką telenowelę. Jednak jeśli każdy odcinek tego serialu będzie tak dobry, tak mocny i tak zabawny jak "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", to ja będę za każdy odcinek płacił. A co. więcej
Udało się! Film, na który fani czekali już od narodzin Marvel Cinematic Universe, wreszcie wszedł do kin i nie zawiódł oczekiwań w nim pokładanych. To kwintesencja kina akcji, starcie największych superbohaterów, które nie pozwala widzowi ani na chwilę wytchnienia. Wszystko zmierzało do tego właśnie filmu, który jest znakomitym połączeniem zarówno humoru jak i dramatyzmu. Tak właśnie się to robi! Aplauz proszę! więcej
Kapitana w "Kapitanie" jest tyle co soku pomarańczowego w nektarze z hipermarketu. Równie dobrze film można by zatytułować "Iron Man: Civil War" i nic wielkiego by się nie stało. Nie bójmy się tego powiedzieć: to po prostu kolejni Avengers, tylko że bez Thora i Hulka, którzy zrobiliby za dużą różnicę po jednej ze stron. więcej
Przed rozpoczęciem serii o Kapitanie Ameryce nie oczekiwałem wiele. Perspektywa opowieści o facecie ubranym w gwiazdki i sypiącym z rękawa sloganami o ojczyźnie była wystarczająco zniechęcają. Przyznaję się jednak bez bicia, że dawno się tak srodze nie zawiodłem. Ostatnia część była świetną zabawą i godnym zwieńczeniem trylogii.  więcej
Dwóch niezwyciężonych superbohaterów. Dwie wizje świata, dwie charyzmatyczne osobowości. Aktorzy są utożsamiani z wykreowanymi przez siebie postaciami, Robert Downey Jr w roli Iron Mana, oraz Chris Evans jako Kapitan Ameryka. Kultowa fabuła która biła rekordy popularności (The Death of Captain America dotyczący następstw Wojny Bohaterów, to wciąż najlepiej sprzedający się w miesiącu premiery komiks w dziejach). Najważniejsze osobowości świata Marvela, wzmocnione przez Czarną Panterę i Spider Mana. Potencjał tego filmu od początku wydawał się niesamowity. Oczekiwania podsycano od lat, obiecując że film pokona wysoko zawieszoną przez wcześniejsze produkcję poprzeczkę. W recenzji swojej opisuję filmową fabułę, ostrzegam więc przed niechcianymi spoilerami. więcej