PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615202}

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Captain America: The Winter Soldier
7,3 191 225
ocen
7,3 10 1 191225
7,2 32
oceny krytyków
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Jestem

ocenił(a) film na 9

mile zaskoczony po obejrzeniu filmu, Kapitan Ameryka nigdy nie należał do moich ulubionych superbohaterów, ale ten film jest naprawdę świetny, znakomite kino akcji z ciekawą fabułą, komiksowa rozrywka w widowiskowym wydaniu, jest to zupełnie inny obraz niż "Pierwsze starcie", które szału przecież nie robiło, jak dla mnie "Zimowy żołnierz" to jeden z najlepszych filmów Marvela, lepszy nawet od "Avengers"

użytkownik usunięty
LucasLang

Nie jest lepszy od Avengers. Avengers to wciąż najlepszy film Marvela i chyba tylko AoU będzie w stanie go przebić.

użytkownik usunięty

śmiem się z tobą nie zgodzić Avengers niestety nie jest najlepszym filmem marvela

użytkownik usunięty

A który jest lepszy i dlaczego?

użytkownik usunięty

Zimowy żołnierz pod względem efektów częściowo fabuły, i aktorstwa

użytkownik usunięty

Zimowy żołnierz ma słabsze efekty niż Avengers. Po drugie Avengers jest bardziej epickie i ma więcej bohaterów.

użytkownik usunięty

Może tak powiedzmy że dla mie Zimowy żołnierz jest lepszy zawyżenie. Ale faktycznie Avengers mają szansę przejść do historii kina ;)

użytkownik usunięty

W Civil War ma być rozmach podobny do Avengers. Może wtedy się to wszystko zrówna.

użytkownik usunięty

Tak ma ponoć być zwłaszcza że Civil War będzie jednym z tych filmów które wprowadzą do infinity war

a jest ich 3

Kapitan Ameryka Civil War
Strażnicy Galaktyki nawiązania z Thanosem
oraz Ragnarok

użytkownik usunięty

Szkoda że Whedon nie reżyseruje Infinity War.

użytkownik usunięty

Trochę szkoda chociaż czy szkoda to zależy czy Bracia Russo utrzyamają u nas kredyt zaufania po civil war :)

użytkownik usunięty

...

ocenił(a) film na 8
LucasLang

Nie mogę porównać do Avengers-ów których nie miałem (jeszcze) okazji obejrzeć, ale fakt, faktem CPT A mnie wciągnął. Pooglądałem z zainteresowaniem, szczególnie za świetne efekty, ale fabuła też może być. Dobre kino akcji w komiksowej konwencji SF

użytkownik usunięty
OmniModo

zgadzam się z tobą :)

LucasLang

Ostatnio oglądałam Zimowego Żołnierza i również jestem miło zaskoczona. Ma zupełnie inny klimat od poprzednich filmów Marvela ale i tak jest świetny, nie wiem nawet czy nie najlepszy.

Angeles9906

Dla mnie jeden z najlepszych własnie przez to, że jest inny. Potrzebny był powiew świeżości ;)

ocenił(a) film na 9
LucasLang

Bo Zimowy Żołnierz to po prostu The Avengers :)

ocenił(a) film na 8
LucasLang

Ten film jest dobry z powodu fabuły, która skupia się na politycznej intrydze i infiltracji - a nie z powodu głównego bohatera ani tym bardziej tytułowego zimowego żołnierza. W sumie to można powiedzieć, że tytuł jest mylący. Gdyby w tytule tego filmu była T.A.R.C.Z.A. czy Hydra, to wtedy tytuł byłby IMHO bardziej adekwatny.
Tytułowego zimowego żołnierza równie dobrze mogłoby tutaj nie być. Równie dobrze Bucky mógłby pojawić się dopiero w następnym filmie z Rogersem, i efekt byłby taki sam.
Ogólnie, dobrze że po baśniowych filmach jak "Thor" Marvel zrobił film dużo poważniejszy w tonie, w którym kluczową rolę odgrywa political fiction i infiltracja, a elementy fantastyki w ogóle nie występują, jeśli nie liczyć sceny w trakcie napisów końcowych (i gadżetów używanych np. przez Falcona, które jednak zaliczają się do sfery fikcyjnej technologii, a nie fantastyki w ścisłym znaczeniu).
"The first Avenger" to po prostu przeciętne lub najwyżej niezłe origin story, a "Winter soldier" to solidny polityczny film akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones