PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615202}

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Captain America: The Winter Soldier
7,3 191 233
oceny
7,3 10 1 191233
7,2 32
oceny krytyków
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

co dalej z Buckym?

ocenił(a) film na 9

Gdzie one teraz może być?O co chodziło z bonusem w muzeum i gdzie mozna go oglądnąć?

SosmenS

w bonusie jest pokazane, że bucky w muzeum patrzy na tą tak jakby wystawę(?) mu poświęconą i w sumie tyle.

ocenił(a) film na 9
SosmenS

Jeżeli kojarzysz komiksy, Bucky jest przyszłym Kapitanem, więc...

ocenił(a) film na 9
MagdalenaPatterson

Wiem to ale w filmie nie wszystko sie dzieje tak jak w komiksach ;)
Winter Soldier zrobili rosjanie po praniu mozgu a nie dr.Zola tak jak w filmie ;)

ocenił(a) film na 9
SosmenS

Scena po napisach daje do myślenia :)
btw., aktor podpisał kontrakt na więcej filmów, a Evansa (Steve Rogers) ostatni film to bodajże Avengers 2 , więc Kapitana Rogersa musi ktoś zastąpić :)

ocenił(a) film na 10
MagdalenaPatterson

evans bedzie jeszcze w trzech filmach: av2,cap3 i av3. bucky na pewno bedzie w capie3 i av3, bo koles ma kontrakt na jeszcze 7 filmow ( evans ostatnio powiedzial ze nie przedluza ), rezyserzy powiedzieli ze watek winter soldier'a zostal teraz tylko 'napoczety' i bedzie rozwiniety w dalszej czesci, a co do av3 to wydaje mi sie ze beda tam raczej prawie wszyscy bohaterowie ( np falcon, rhodney, loki (?) itp )

Dochuu

Też mam takie wrażenie,że coś wielkiego planują na Avengers 3.
Do tego że Evans zagra w Avengers 2 i 3 i Cap 3 nie ma wątpliwości. Więc nie uśmiercajcie Rogersa, bo tak było w komiksie -,-

ocenił(a) film na 10
kamilx98

no zalezy co sie z nim pozniej stanie. bo moze np. umrzec i wtedy jego miejsce zajmie bucky ( co, zwazywszy na to ze koles ma kontrakt na jeszcze 7 produkcji jest calkiem mozliwe ).

ocenił(a) film na 9
Dochuu

Czy naprawdę jest mozliwy powrot Red skulla?i Czy w komiksach tez jest 21 wieku?

ocenił(a) film na 10
SosmenS

mozliwy, bo w marvelu nikt nie umiera definitywnie ;D
z tego co wiem to duze podejrzenia na pierce'a byly ze mial byc red skull'em bo ten w komiksach tez podawal sie za jakiegos czlonka shield czy innej organizacji noszac po prostu maske. ale niestety, komiksow nie czytam wiec wiecej nie pomoge ;p

Dochuu

Co do Evansa, wkońcu opowieść marvelowskich bohaterów powinna się skończyć, no chyba że zawsze będzie ciąg dalszy. Według mnie cała historia -musi się skończyć-, więc Chris powinien zagrać w ostatniej części, w pokonaniu najgorszego zła.
Wie ktoś coś na ten temat, jak to się skończy, chyba że nie ma zakończenia?

ocenił(a) film na 10
natalii03012000

avengers 3 ma chyba byc ostatnim wspolnym filmem ze stara ekipa, mozliwe ze potem beda 'nowi' avengersi wlasni z np. blizniakami, bucky'm itp.... konczy sie tak ze beda walczyc z thanosem, polacza sily z guardians of the galaxy i mozliwe ze z lokim. a tak to nic wiecej nie wiem :\

Dochuu

Aaaa, Loki !! I tak wiele napisałeś/napisałaś. Dziękuję :)

ocenił(a) film na 10
natalii03012000

spoko :)
to ze loki bedzie wydaje mi sie calkiem prawdopodobne poniewaz mial on juz do czynienia z thanosem, no i wydaje mi sie ze bedzie chcial sie na nim 'odegrac'. poza tym kombinuje cos z tymi kamienami nieskonczonosci ( dlaczego oddal aether kolekcjonerowi, ktory robi dla thanosa? ) i z pewnoscia chce swoja laske z powrotem :) no i tom hiddleston ma kontakt na jeszcze chyba pare filmow... :))
a, no i fakt ze avengersi juz w dwojce beda mieli do pomocy blizniaki i rhodney'a a ultron przeciez nie jest zagrozeniem tak poteznym jak thanos ( tym bardziej ze w av2 to nie swiat bedzie zagrozony tylko sami avengersi ).

Dochuu

Dzięki za info :)

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Loki nie miał do czynienia z Thanosem. Nie myl Thanosa z Chitauri ;)
Wątek tak Lokiego jak i Thora zostanie rozwiązany w Thorze 3 który prawdopodobnie będzie fabularnie związany z arciem o Ragnaroku (a jeśli tak, to już szybko nie zobaczymy ani jednego ani drugiego).

Poza tym Loki nie mógł zatrzymać sobie kamienia bo tak, a że kolekcjoner pracuje dla kogo pracuje nikt nie wie. Oficjalnie kolekcjonuje on potężne artefakty.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Um, mysle ze w filmie dosc jasno jest przedstawione z kim mial do czynienia Loki. Wodz Chitauri nawet powiedzial cos w rodzaju ' smiesz podwazac zdanie tego kto dal ci to berlo i przekazal tajemna wiedze?' ( czy cos takiego, nie pamietam dokladnie linijki ), oczywiscie mial na mysli Thanosa. Loki takze spojrzal wtedy przestraszony w strone schodow prowadzacych do jego tronu. Zreszta Loki raczej nie bal sie tego smiesznego kolesia w kapturze, tylko jego szefa. Sugeruje powtorny seans ;)
W sumie jesli Thor3 faktycznie mialby byc powiazany z Rangnarokiem, mogliby to powiazac ladnie z av3 i zakonczyc serie\pozbyc sie starych bohaterow itp.
Czemu Loki nie mogl sobie go zatrzymac? Ma juz tessaract, mialby i eter to juz sa dwa kamienie. Jak dla mnie trzeci jest w lasce Lokiego, ale to do wyjasnienia jeszcze :D Poza tym raczej nikt nie wie ze Loki=Odyn obecnie. Nawet Sif chyba powiedziala kolekcjonerowi ze Odyn ich przesyla czy cos. On cos knuje tylko nie wiem co xd
Jak dla mnie w momencie w ktorym kolekcjoner powiedzial 'one down five to go ' jasno wskazywalo na stworzenie rekawicy nieskonczonosci ( ktorej wlascicielem w komiksach jest Thanos ). Chyba ze Thanos bedzie je chcial mu odebrac, jak juz je zbierze (w sensie wykona brudna robote ). Tylko wciaz, po co Loki mu jeden oddal? Za duzo pytan, chyba trzeba poczekac do kolejnych zapowiedzi... :p

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Ponieważ Loki musi odgrywać Odyna. Odyn by nie zatrzymał kamienia po problemach z tesseractem, więc i on nie mógł logiczne. Zresztą sam tesseract też nie jest w rękach Lokiego.
W lasce Lokiego prawdopodobnie jest jeden z kamieni tyle, że... Laska jest w rękach Hydry, a nie Lokiego.
Co do sceny z Lokim i Chitauri. To co piszesz to twoje przypuszczenia. Równie dobrze może sytuacja dotyczyć prawdziwego władcy Chitauri. Nie ma powodu by Thanos tam akurat był, bo on nie jest nawet Chitauri.

Co do Rękawicy. Oczywiste jest, że kolekcjoner ją składa. Albo dla siebie, albo dla Thanosa. Inna sprawa, że Thanos jest jednym z wielu jej właścicieli. Sam Loki też władał rękawicą w swoim czasie.

Dealric

Mi się wydaje,że Loki-Odyn nadal ma coś wspólnego z Thanosem,bo czemu zdecydował żeby dać do przechowania Kolekcjonerowi jak mają tyle kryjówek i sprzymierzeńców?
Polecam obejrzeć jeszcze raz Avengers. Bo Loki wiedział o Thanosie,a nawet można powiedzieć że sie z nim spotkał . Świadczy o tym rozmowa Lokiego z przywódcą chitauri.

ocenił(a) film na 8
kamilx98

Ponieważ Asgard okazał się nie być bezpiecznym miejscem. Dlatego przechowywanie tam pewnych rzeczy okazało się niezbyt bezpieczne, a kolekcjonera nikt nie zaatakuje ;)

Specjalnie obejrzałem tą scenę. Nie wynika z niej, że Thanos jest przywódcą Chitauri, ani że spotkał Lokiego... Także starczy tych nadinterpretacji.

Dealric

A czy ja pisałem,że Thanos jest przywódcą chitauri?
W 1 scenie jest mowa że Thanos jest sprzymierzeńcom. Jak przywódca chitauri spotykał sie z tym sprzymierzeńcom(Thanosem) w ostatniej scenie,to czemu Loki nie mógł?

ocenił(a) film na 8
kamilx98

Czytaj ze zrozumieniem...
Wisz jaka jest różnica między "mógł ale nie musiał", a "nie mógł" ?

ocenił(a) film na 10
Dealric

dlaczego kolekcjonera nikt nie zaatakuje ? przecież on ma wiele cennych i potężnych rzeczy. prosiłbym o wytłumaczenie tylko w sposób zrozumiały dla komiksowego laika

ocenił(a) film na 8
ghost098

Po pierwsze jest nieśmiertelny.
Po drugie ma dar jasnowidzenia na tyle silny, że jest w stanie przewidzieć przyszłe wydarzenia na długo zanim będą miały miejsce + posiada gigantyczny kosmiczny statek, w którym trzyma duży fragment kolekcji a w ramach potrzeby jest w stanie zawczasu zabrać to czego ktoś będzie szukał i przenieść na drugi kraniec galaktyki. Innymi słowy w zasadzie jak on nie chce być złapany to nie będzie ;) Pomijając już fakt, że sam statek na którym są składowane najcenniejsze okazy jest absolutnie niewykrywalny i niedostepny jeśli Collector nie zdecyduje inaczej.
Dodatkowo dzięki posiadanym artefaktom jest w stanie m.in. poruszać się tak w czasie jak i przestrzeni w dowolny sposób, co oznacza podróże w czasie i teleportacje na duże odległości ;)
Poza tym jako jeden ze starszym potrafi manipulować kosmiczną energią (coś w stylu silver surffera tylko w znacznie silniejszym sotpniu), ma dostęp do szeregu kosmicznych bestii ze swojego zoo, a także dużej ilości różnorakiego uzbrojenia.

ocenił(a) film na 10
Dealric

dzięki za wyjaśnienie. jeśli mogę spytać kim są starsi?

ocenił(a) film na 10
Dealric

To nie sa moje przypuszczenia. Przeciez na koncu filmu jest pokazane ze ten wodz Chitauri wchodzi po tych schodach (ktore byly wielokrotnie ukazane w scenach rozmow Lokiego i wodza ) i rozmawia z THANOSEM ktory sobie tam siedzi ( chociaz 'rozmawia' to chyba za duze slowo;zdaje raport ). Przeciez Thanos jest pokazany z TWARZY wielkokrotnie aktorzy, producenci o nim wspominali.'Prawdziwym wladca ' Chitauri jest Thanos, w kazdym razie w MCU.
A tessaract jest w rekach Lokiego bo lezy w zbrojowni w Asgardzie.Odyn gdzies umarl wiec Loki prawdopodobnie ma do niego swobodny dostep.
Naprawde, chyba niezbyt uwaznie ogladasz te filmy.

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Ja po prostu ich nienadinterpretuje ile wlezie ;]
Nie jest powiedziane, że Loki zna Thanosa. Czy w MCU Fury zna Odyna? A jednak jego działania oddziałują na niego i o nim coś tam słyszał.
Po drugie. To, gdzie Tesseract jest to kolejna Twoja nadinterpretacja. No chyba, że powiesz mi w któym filmie zostałzabrany do ZBROJOWNI W ASGARDZIE. Został zabrany przez Thora, a co potem z nim Odin zrobił nie wiemy. Mógł ukryć w miejscu do którego Loki nie ma dostępu.

Powiedziałbym, że to nie ja nieuważnie oglądam, tylko ty jesteś ślepa na możliwości i uznajesz za prawdę co ci akurat przyjdzie do głowy ;>

ocenił(a) film na 10
Dealric

yy odyn albo thor wyraznie mowi ze tessaract lezy zamkniety w ZBROJOWNI W ASGARDZIE w dwojce thora. wiec nie wiem jak moge nadinterpretowac cos co zostalo wyraznie powiedziane przez jednego z glownych bohaterow.
Co do Thanosa:
-sam poczatek filmu, wodz chitauri rozmawia z thanosem, wyraza sie o lokim jako 'nasz sojusznik' ktory jest gotowy poprowadzic wojne 'mowi takze ze 'our force, our chitauri will follow him '
-potem loki rozmawia z wodzem ponownie, cytuje co mowi ten koles w kapturze:
''Śmiesz w nas wątpić?Wątpić w tego,który umieścił berło|w twojej dłoni?Ofiarował ci pradawną wiedzę|i wskazał nowy cel,gdy byłeś wygnany, pokonany?'' oczywiscie mowi o thanosie bo oboje patrza w jego strone
-znowu cytuje ''Jeśli zawiedziesz,i Tesserakt zostanie nam odebrany,nie będzie krainy, planety, czy rozpadliny,w której on by cię nie znalazł. '' no podejrzewam ze loki wie kogo ma na mysli zakapturzony przez 'on'

Naprawde nie wiem dlaczego tak sie upierasz ze Loki nie zna Thanosa. Ogladajac Avengers odnioslam wraznie ze znaja sie bardzo dobrze. Zobacz na innych forach, wszyscy ci powiedza ze oboje sie spotkali. Jak dla mnie to bylo jasno powiedziane w filmie ale najwyrazniej niedostatecznie jasno dla ciebie. Ogladasz nieuwaznie filmy i wszynasz niepotrzebne dyskusje.

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Będę musiał obejrzeć Thora 2 widać jak wyjdzie bo nie pamiętam;d

Upieram się, że Loki nie musi znać Thanosa -_- Czy tak trudno zrozumieć różnicę?

ocenił(a) film na 10
Dealric

Thor2 juz wyszedl :d
no dobra loki moze jakims cudem nie znac thanosa, faktycznie nie pokazali ich dwoch kolo siebie w jeden scenie xd wiec poczekajmy do thora3, av2 albo gotg i moze tam cos powiedza na temat jakichkolwiek powiazan tej dwojki,wtedy zobaczymy kto mial racje ;D

Dochuu

Właśnie rozmowy naprowadzały tak specjalnie,że Loki i przywódca Chitauri mają jakiegoś sprzymierzeńce. No i właśnie te cytaty, w których przywódca mówi że Loki wiele zawdzięcza dzięki "jemu". A w scenie po napisach dowiadujemy się kim "on" jest.
W filmie nie jest powiedziane,że się spotkali,ale te dialogi wskazują,że tak MOGŁO być,a ja się upieram,że tak było ze względu na kolejne filmy. No i czy Thanos zgodziłby sie na taki układ, jakby nie poznał Lokiego? To nie doktor House który leczy pacjentów bez odwiedzania ich,to inwazja na ziemie i możliwość zyskania tesseractu -,-To nie przypadek,że Loki ma dostęp teraz do tesseractu i jest władcą Asgardu.

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Na dvd? Bo o tym mówię.
w gotg i av2 ma nie być Lokiego wcale, więc jak już Thor3/Gotg2 itp. W pierwszych strażnikach pewnie będzie jakaś scena nawiązująca do Thanosa i tyle ;)

Dealric

Loki i Thanos w gotg mało możliwe,ewentualnie w scenie po napisach.

ocenił(a) film na 10
Dealric

na dvd wyszedl chyba z 2 miechy temu.
tak ale thanos ma byc w gotg jako normalna postac. wiec moga cos wspomniec np 'a pamietacie tego asgardczyka, jak zdupczyl i nie zdobyl tessaractu, ciekawe co sie z nim stalo, a wgl to teraz specjalnie musze do asgardu po niego isc' czy cos takiego xd

Dealric

"Tesseract is already in Asgard. It is unwise to keep together two Infinity Stones"
cytuję Volstagga ze sceny dodatkowej po Thorze 2, kiedy dostarczają Kolekcjonerowi Eter

ocenił(a) film na 8
dariamiskowiec

Skleroza ;)

Dealric

jeszcze było coś w rodzaju "Why not keep it in safe Humbolt?" i powiedział to Kolekcjoner w odniesieniu chyba do Zbrojowni

ocenił(a) film na 8
kamilx98

Przede wszystkim tak w komiksie nie było. Winter Soldier zastąpił Rogersa jako CAP bo ten drugi zwątpił w amerykę i porzucił kostium.

Rogers umarł dopiero w Civil War, którego póki co (i oby nigdy) nie zobaczymy.

ocenił(a) film na 10
Dealric

nie czytam komiksow,ale czy civil war polegal mniej wiecej na tym ze avengersi sie rozdzielili na jakies druzyny i ze soba walczyli?

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Nie Avengersi. Wszyscy superbohaterowie i nadludzie.

W skrócie rząd USA wprowadza odpowiednik ustawy kontroli mutantów tyle, że na temat wszystkich jednostek nadludzkich i superbohaterów. Innymi słowy każdy bohater miałby otwarcie pokazać swoją tożsamość. Część z Ironmanem na czele poparła to, część z CAPem na czele stanęła przeciw doprowadzając do starć tak między rządem jak i samymi bohaterami.
Komiks będzie zresztą w przyszłym miesiącu w kolekcji marvela, więc jak ktoś się interesuje warto kupić (jak na comic book mają wyjątkowo dobre cney), bo historia w zasadzie warunkuje większość późniejszych wydarzeń.

ocenił(a) film na 10
Dealric

cos jak 'iniemamocni'? ;D
z tego co slyszalam to niby jest plan ze avengersi maja sie w dwojce podzielic na dwie druzyny. ale to na razie nic oficjalnego.

ocenił(a) film na 8
Dochuu

Na tą chwilę to wszystko ploty ;)
Nie wiem czy coś jak iniemamocni.

ocenił(a) film na 10
kamilx98

a potem fani sie zdererwoja i tyle bedzie lepiej zeby bylo tak jak w komiksie

ocenił(a) film na 9
Dochuu

Myślę, że masz złe informacje. Evans ogłosił ostatnio że Avengers 2 to jego ostatni film, potem zabiera się za reżyserkę, bo Marvel nie przedłużył mu kontraktu.

ocenił(a) film na 9
MagdalenaPatterson

Evans powiedział niedawno, że ma podpisany z Marvelem kontrakt na 6 filmów (3 solowe i 3 Avengers),a po wygaśnięciu kontraktów rezygnuje z aktorstwa i zajmuje się reżyserką.

ocenił(a) film na 10
MagdalenaPatterson

evans powiedzial ze avengers 3 to jego ostatni film.

ocenił(a) film na 10
Dochuu

i nie rezygnuje z aktorstwa, tylko probuje sil w rezyserce :p to nie znaczy ze przestanie grac w innych filmach.

Dochuu

To wszystko zostało niedawno sprostowane przez samego Evansa.
Nie, on nie kończy z aktorstwem i mówił jedynie, że chciałby stanąć za kamerą.
I nigdzie nie wspominał o tym żeby kończył przygodę z Marvelem na Avengers 3.
Jeśli tak to proszę o źródło =)

ocenił(a) film na 10
roach22

http://www.flickeringmyth.com/2014/03/chris-evans-plans-to-retire-from-acting.ht ml

ja to tak zrozumialam ze w 2017 ma zamiar zakonczyc wspolprace, bo wtedy bedzie av3. poza tym ile aktorzy beda miec lat, zeby w nieskonczonosc grac w mcu? :d downey,ruffalo,renner beda po 50. reszta bedzie dobijac do czterdziestki. moge sie zalozyc ze dolaczajac teraz blizniakow szykuja sobie grunt pod new avengers.

Dochuu

Jest to news z marca, a ja niedawno czytałem sprostowanie - przyznam z onetu o tym, że Chris zaprzeczył aby miał zakończyć karierę.
No i Evans właściwie znany jest tylko z filmów Marvela więc wątpię żeby odrzucił rolę w następnych filmach po Avengers 3.

A downeyowi sypną znowu jakąś rekordową sumą i się przekona.
Zmiana Hulka to już tradycja więc nikt do Ruffalo się nie przyzwyczają =D

ocenił(a) film na 10
roach22

po pierwsze onetowi sie nie ufa :p po drugie - nie konczy kariery, owszem i to jasno wynika z artykulu ktory podrzucilam, ale za to nie bedzie w np. capie 4.
ja tam evansa znalam wczesniej m.in z fantastycznej czworki i niani w nowym jorku :D
a downey nie mial byc zastapiony dr strange? jako kolejna 'silna marka'? gdzies o tym czytalam ( nie pros o zrodlo, bo nie mam xD )
poza tym patrzac na wiek blizniakow ( aktorow, filmowe wersje chyba maja byc troche mlodsze ) - 23 i 25lat i na plany marvela do 2028 roku, jestem praktycznie pewna ze beda ich czesto wykorzystywac, moze osobny film itp.jesli byloby tak jak mysle to nowych avengersow tworzyliby:
-scarlet witch
-quicksilver
-bucky\cap
-dr strange
-gotg maja byc w av3 i maja miec sequel ale raczej nie sadze zeby byli stalymi czlonkami...
-ant-man
Pozdrawiam : D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones