PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643366}

Kapitan Phillips

Captain Phillips
7,7 217 522
oceny
7,7 10 1 217522
7,5 33
oceny krytyków
Kapitan Phillips
powrót do forum filmu Kapitan Phillips

Rozbawiło mnie tylko jedno,mianowicie załoga wypływająca w rejs z tak ogromną ilością ładunku i do tego mająca świadomość za na tych wodach występują napady przez piratów,nie mają żadnej broni,tylko chcieli się bronić pryskającą wodą robiąc fale hehe.Po za tym wszystko ok,choć spodziewałem się więcej po tym filmie.Oceniam 7/10 i polecam.

ocenił(a) film na 8
jazdowicz2666

Dokładnie tak to wygląda w rzeczywistości. Osiłków z bronią, którzy strzelają do bandytów to tylko na filmach znajdziesz. To był statek handlowy, normalni ludzie, a nie jakaś banda z giwerami. Takie są procedury bez względu na obszar w jakim znajduje się statek.

jazdowicz2666

Film opisuje historię w czasach "dziewiczych" jeśli chodzi o somalijskie piractwo, gdzie posiadanie broni na statkach cywilnych było surowo zabronione na tym obszarze. Obecnie przepisy się zmieniły i broń na statkach handlowych jest dopuszczalna, ale posiadać ją mogą tylko wyszkoleni ochroniarze, oraz chyba (ale tego nie jestem pewien) kapitan po odbyciu odpowiednich szkoleń i uzyskaniu pozwolenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones