Karate po polsku

(1982)
0 0 FILM 6693
Karate po polsku (1982)
http://www.filmweb.pl/film/Karate+po+polsku-1982-6693/userRecommends
1 godz. 28 min.
ocena społeczności: niezły
6,5/10
2.812 głosów
  • 5550. w rankingu światowym
  • 380 osób chce zobaczyć ten film
Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły. Możesz go dodać.

Do sennego mazurskiego miasteczka przyjeżdżają dwaj przyjaciele plastycy - Piotr i Michał. Niedługo potem pojawia się piękna żona Piotra, zobacz pełny opis

Karate po polsku (1982)

obsada

(24) +
zobacz pełną obsadę
TODO javascript'em pokazac dla uprawnienia user.management

Do sennego mazurskiego miasteczka przyjeżdżają dwaj przyjaciele plastycy - Piotr i Michał. Niedługo potem pojawia się piękna żona Piotra, Dorota. Cała trójka, jej sposób bycia, wygląd, są swego rodzaju wyzwaniem dla miejscowej grupy chuliganów, którym przewodzi Roman. Jedną z głównych postaci dramatu, który wkrótce się rozegra, będzie także krewny Romana, były kapitan AK. Piotr jest świetnym karateką, który chętnie demnostruje swoje umiejętności. Roman już niejeden raz ze swoją grupą brał udział w bójkach. Gdy więc dojdzie do konfliktu miedzy miejscowymi a przybyszami, sytuacja stanie się bardzo dramatyczna. Sam reżyser o swoim filmie mówił: "Jest on skierowany przeciwko brakowi tolerancji, przeciwko ludziom, którzy uważają, że przemoc to jedyne rozwiązanie, a po części też przeciwko tym wszystkim, którzy uprawiają karate, kendo i inne sporty walki. Przyswajają sobie siłę i wyrachowanie wynikające z filozofii wiążącej się z tymi sportami, nie przyswajając sobie jednocześnie jej zasad (...) Gdy znajdą się w sytuacji podobnej do przedstawionej w filmie, to w sposób najbrutalniejszy, najbardziej bezwzględny wykorzystają swoje umiejętności, zapominając o filozofii, o tym czemu sport walki powinien służyć". .

pozostałe informacje

muzyka:
Zbigniew Górny
zdjęcia:
Jerzy Gościk
inne tytuły:
(więcej...)
  • Zdjęcia do filmu kręcono m.in. w Studzienicznej (część Augustowa) i Starych Juchach (Polska).
  • Roboczy tytuł filmu brzmiał "Drzazgi". W trakcie jego realizacji na ekranach kin pojawiło się "Wejście Smoka" z Brucem Lee, wtedy postanowiono zmienić nazwę filmu na "Karate po polsku".

dyskusja

(54 tematy)
tytułautorpostyostatnio pisał
1

Śmierć

Czemu Piotr zabił Romana ???
5
Axel Axel
ocena: 4
1

9/10

Jeden z lepszych filmów Polskich.
0
 

7/10

Anderson Silva po obejrzeniu tego filmu chciał seminarium od Żentary. Jeden cios w kark i śmierć.
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true