PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=162029}

Karla

6,8 3 555
ocen
6,8 10 1 3555
Karla
powrót do forum filmu Karla

W filmie postac Karli zostala przedstawiona w troche jasniejszym swietle. W rzeczywistosci byla ona bardziej ulegla i chetna na pomysly i "zabawy" swojego zwyrodnialego meza. Podczas uspienia Tammy, mąż Homolki zgwalcil ja analnie i waginalnie, a Karla uprawiala z siostra seks oralny (podczas gdy ta miala okres), wszystko zostalo zapisane na tasmie.Po smierci Tammy, maz Homolki byl na nia niezwykle obrazony, obrzucal ja ciagle wyzwiskami i winil za smierc siostry oraz za to, ze juz nigdy nie bedzie mogl jej miec. By ulaskawic obrazonego meza Karla zaczela sama sprowadzac do domu mlode dziewczyny w ramach przeprosin...Miala obsesje na pukncie jego szczescia , w ramach prezentu slubnego przyprowadzila do domu pewna nastolatke, ktora byla bardzo podobna do zmarlej Tammy i byla w dodatku dziewicą. Degeneraci nie raz zapraszali ta mloda dziewczyne na obiad, wieczorne imprezy, Karla byla jej idolka, wiec szybko zyskali jej zaufanie. Pewnego razu odurzyli dziewczyne, uwazajac przy tym, aby nie powtorzyla sie historia ze zmarla siostra. Karla uprawiala sex oralny z uspiona dziewczyna, podczas gdy jej maz nagrywal to na tasme, nastepnie brutalnie zgwalcil nastolatke analnie. Scenariusz ten powtorzyli jeszcze kilka razy, Homolka uczestniczyla w najbardziej brutalnych, wynaturzonych i perwersyjnych "zabawach" swojego meza z coraz to nowymi ofiarami...

ocenił(a) film na 6
south-of-heaven

a skad masz takie szczegoly?

Pomme

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,9759455,Karla_Homolka_,,ga,,5.html

ocenił(a) film na 6
Pomme

M. G. Wolcott, "100 największych zbrodniarzy", Warszawa, 2007.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
south-of-heaven

Bo to, co widzieliśmy, było pokazane z perspektywy Karli. Ona chciała się ukazać w lepszym świetle, robiła z siebie ofiarę. Ale końcówka filmu sugeruje nam, że ona kłamała i właśnie udawała niewiniątko, podczas gdy sama była, lekko mówiąc, nienormalna i równie (jak nie bardziej, bo to końcu ona podsuwała mężowi kolejne ofiary) winna tego co się stało. A przynajmniej ja to tak odebrałam.

ocenił(a) film na 6
Mala_Lady_Punk

Z pewnością Homolka miała upośledzoną i mało obiektywną zdolność do samooceny swoich czynów i akceptacji tego kim naprawdę jest. Zapewne chciała być uważana za ofiarę i jej chore ego nie dopuszczało do wiadomości, tego, że jest realnym potworem.
Jednak moim zdaniem to, że film wypada blado od strony faktograficznej, a osoba Karli jest mało sugestywna, jest zabiegiem reżysera, który stworzył film tak a nie inaczej.
Widziałam sporo filmów o seryjnych mordercach i zazwyczaj ich postacie są wybielane, a wiele istotnych i fundamentalnych faktów zostaje po prostu pominięte, przez co filmowi zwyrodnialcy kulawo odwzorowują swoje oryginały.
Pomijając to, Twoja opinia jest poniekąd interesująca i daje do myślenia.

ocenił(a) film na 5
south-of-heaven

Pod koniec filmu z opinii biegłego wynika, że Karla miała narcystyczne zaburzenie osobowości, miała tendencje do manipulowania ludźmi i silną osobowość. W filmie jest pokazana jako pierdoła, która lata za mężem żeby mu dogodzić. Dziwi mnie fakt, że w ogóle rozważano wypuszczenie ją przed czasem, gdyż z mojej perspektywy powinna siedzieć tyle samo co jej chory mąż. Takie psychotyczne przypadki jak Karla w moim odczuciu nie mają szansy na resocjalizację, ponieważ nie widzą zupełnie nic złego w tym co zrobiły. Nie zdziwiłabym się, gdyby to właśnie ona a nie Bernardo uśmierciła te dziewczyny. A co do filmu, to był całkiem niezły, postać Karli świetnie odegrana, choć fabuła bardzo się rozmija z faktami.

butterflysuicide

obejrzałam kilka filmików, w tym komentarzy i przeczytałam także kilka artykułów w Interenecie. Część osób uważa, że ona jest odpowiedzialna za śmierć ofiar, podczs gdy jej mąż był zwykłym gwałcicielem. Doszli do takiej konkluzji, ponieważ zanim Paul poznał Homolkę, gwałcił swoje ofiary, ale ich nie zabijał. Wydaje mi się, że ta para wzajemnie się nakręcała. Razem spełniali swoje chore fantazje, oboje tak samo odpowiedzialni za te zbrodnie. Ciekawa jestem portretu psychologicznego Karli, niestety narazie nie trafiłam na satysfakcjonujące mnie źródła informacji. Ma może ktoś z was do nich dostęp- wie gdzie powinnam szukać? Podobno Homolka była idealnym dzieckiem i nic nie wskazywało na jej ukrytą chorobę psychiczną. Ciekawa jestem jaka to jest choroba. Poza tym wyobrażacie sobie, że ona teraz żyje w Guadeloupe, ma mężą i trójkę dzieci- aż strach pomyśleć. Jakim cudem ktoś mógłby ją pokochać, wiem, że zmieniła nazwisko, ale napewno jakieś jej zachowania są conamniej dziwne. Nawet gdyby była ofiarą Paula Bernardo, wydarzenia te zostawiłyby ślad na jej psychice- a wiadomo, że to nie jest najłatwiejsze do wyleczenia. Podobno wyszła za brata swojego adwokata...

ocenił(a) film na 6
ycjbbtlatch

U Homolki nie stwierdzono choroby psychicznej, jedynie pewne zaburzenia.
W tej anglojęzycznej pracy jest trochę na ten temat (wraz z wypowiedziami lekarzy):
http://murderpedia.org/female.H/images/homolka-karla/karla-homolka-thesis.pdf

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
butterflysuicide

Też myślę, że ona powinna dostać dożywocie, a nie marne 12 lat. Niestety, prokuratorzy zgodzili sie na taki wyrok dla niej, żeby dostać Bernardo. Początkowo jedynymi dowodami przeciwko niemu (nie jeśli chodzi o te początkowe gwałty, tylko morderstwa) były zeznania Karli. W zamian za współpracę dostała niski wyrok. Taśmy, które wspólnie nagrywali, znalazły się za późno. Dopiero na nich można było zobaczyć jaki był prawdziwy wkład Karli w te zbrodnie.
A co do samego filmu to dziwi mnie jego wysoka ocena. Już pomijając to, że niektóre fakty sie nie zgadzają (pierwszy post south-of-heaven) to samo aktorstwo było koszmarne. Laura Prepon jeszcze jakoś dawała radę, natomiast Misha Collins był okropny, wręcz karykaturalny.
Poza tym, jeśli film miał pokazywać punkt widzenia Karli, to w postaci Paula powinno być ukazane coś wyjątkowego, coś co sprawiało, że mimo wszystko chciała z nim być. A wygląda to tak jakby nawet ona uważała go zo brutalnego chama i prostaka. Więc czemu z nim była? Historia w żaden sposób nie próbuje wytłumaczyć natury ich dziwnego związku.
Moim zdaniem strata czasu. Jeśli kogoś to interesuje niech lepiej poszuka sobie dokumentu o tej sprawie. Na YouTube jest ich kilka.

butterflysuicide

Zgadzam się z Tobą w każdym calu. Nie znałam wcześniej owej historii dopiero po obejrzeniu filmu zaczęłam szukać, czytać, czegoś więcej... Dziękuję artykuły, które się tutaj pojawiły! Po obejrzeniu filmu miałam mieszane uczucia co do postaci Karoli, lecz po tym co piszecie i co przeczytałam w internecie, to bestia - nie człowiek.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
butterflysuicide

ona chyba miała złagodzoną karę w zamian za pomoc w śledztwie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
south-of-heaven

Chcesz popelnic zbrodnie? To tylko w Kanadzie... wyjdziesz po 12 latach bo wladze beda honorowac wczesniej zawarta umowe... To nic ze jest dowod twojego 100% udzialu w zbrodni...

;/;/;/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones