PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703046}
3,1 2 229
ocen
3,1 10 1 2229
2,8 5
ocen krytyków
Karol, który został świętym
powrót do forum filmu Karol, który został świętym

"Karol, który został świętym" to kolejna niesmaczna propagandówka. Ta jest o tyle zła, że kierowana
jest do dzieci i to zapewne one będą ciągane po kinach przez swych wychowawców. Pokazanie
wyidealizowanego papy, który za pomocą siły woli obalił komunę i wynalazł komputer, jest doprawdy
tanim chwytem, na który nabrać się mogą jedynie najwięksi ignoranci w zakresie historii i życiowi
nieudacznicy. Pozdrawiam wszystkich janopawłowców i życzę lepszego doboru autorytetów na
przyszłość :)

ocenił(a) film na 1
DeWitt

Po pierwsze, Muzułmanie są mordowani przez Chrześcijan w 117 krajach, zaś Chrześcijanie przez Muzułmanów w 130 (fakt, że kościółeczek rzymsko-pedofliski ci tego nie powiedział nie oznacza że tak nie jest). A po drugie oryginalna tradycja naszych przodków jest SŁOWIAŃSKA a nie CHRZEŚCIJAŃSKA i nie adaptuje wierzeń ŻYDOWSKICH tylko POGAŃSKIE - więc to TY jesteś intruzem na ile są nimi muzułmanie. Po trzecie, gdybyś się urodził w Kalifacie to sam byś się utożsamiał z Islamem, gdybyś się urodził w Indiach to sam byś się utożsamiał z Hinduizmem, gdybyś się urodził w Izraelu to sam byś się utożsamiał z Judaizmem, więc to, że jesteś Polakiem i Katolikiem to nie jest twoja zasługa. Nie są twoją zasługą również prześladowani chrześcijanie za wiarę. A po czwarte - w jaki sposób twoje kontrargumenty usprawiedliwiają ohydne, antyludzkie, barbarzyńskie i w najoczywistszy sposób ludobójcze nakazy twojego bożka - Jahwe?

0600809730

Nie chodzę do kościoła, więc jasne, że mi nie powiedział.
Powiedz, gdzie Chrześcijanie mordują Muzułmanów. Przyjeżdżają do ich państw i mordują za nieprzestrzeganie zasad ich wiary. Najlepiej z dowodami, filmami, artykułami.

Tradycja Słowiańska? Tak. Ale Polska również. A tradycja Polska jest nierozerwalna z katolicyzmem i ta religia była wyznawana przez wszystkie lata istnienia Królestwa, w czasie zaborów, w czasie wojen i w czasie komuny. Gdyby nie katolicyzm, nigdy nie powstałoby Królestwo Polskie. Nasze terytoria byłyby zamieszkiwane przez zlepek wojujących ze sobą ludów, jak u brudasów w Afryce.

Masz rację. Ale się tam nie urodziłem i nie muszę wyznawać tej barbarzyńskiej wiary.

Czemu chcesz mi wcisnąć, że jestem katolikiem? Chciałbyś być zapewne w absolutnej opozycji do mnie, byłoby Ci łatwiej toczyć jałową dyskusję o katolicyzmie i Biblii. Szukaj sobie gdzie indziej.

Nie usprawiedliwiam tych nakazów, bo jak już napisałem, nie wyznaję tej religii. Również jest barbarzyńska, nie bez powodu wywodzi się z niej Islam.
Fakt jest jednak taki, że ani Żydzi ani Katolicy nie paradują po ulicach z maczetami i nie mordują Europejczyków. Dlatego nie muszę ich usprawiedliwiać. W porównaniu do Muzułmanów nie są terrorystami i mordercami.

ocenił(a) film na 1
DeWitt

Muzułmanie też są mordowani przez Chrześcijan w 117 krajach. Chrześcijanie przez Muzułmanów w 130. Różnica jest niewielka.

"A tradycja Polska jest nierozerwalna z katolicyzmem..." - Mówiłbyś to samo, gdyby wieki temu to nie Watykan tylko Islam zdobył religijną władzę w Europie za pomocą eksterminacji innowierców. Boisz się liberałów? - Gdyby nie fala sekularyzmu, która miała miejsce w oświeceniu wciąż byłby praktykowany biblijny nakaz "Nie pozwolisz żyć czarownicy" i żylibyśmy w kalifacie - z tą różnicą, że nie w Islamskim, tylko Watykańskim.

0600809730

Ja nie prosiłem, byś powtórzył swoje słowa, bo mogę sobie przewinąć stronę do góry. Ja napisałem:
"Powiedz, gdzie Chrześcijanie mordują Muzułmanów. Przyjeżdżają do ich państw i mordują za nieprzestrzeganie zasad ich wiary. Najlepiej z dowodami, filmami, artykułami. "
Jeśli nie chcesz wypaść na niezdolnego do merytorycznej dyskusji, powinieneś odpowiedzieć na to.

" Mówiłbyś to samo, gdyby wieki temu to nie Watykan tylko Islam zdobył religijną władzę w Europie za pomocą eksterminacji innowierców."
Tak, to prawda. Ale na szczęście tego nie zrobił.

"Boisz się liberałów?"
Bynajmniej, sam do nich należę.

"Gdyby nie fala sekularyzmu, która miała miejsce w oświeceniu wciąż byłby praktykowany biblijny nakaz <Nie pozwolisz żyć czarownicy>"
Tak, to prawda, na szczęście tak się nie stało.

Z tym, że wybrałbym absolutyzm ponad obecny twór zbliżony najbardziej do ochlokracji.

ocenił(a) film na 1
DeWitt

"Powiedz, gdzie Chrześcijanie mordują Muzułmanów. Przyjeżdżają do ich państw i mordują za nieprzestrzeganie zasad ich wiary. Najlepiej z dowodami, filmami, artykułami."
- Można znaleźć na ten temat sporo w zagranicznym internecie (w polskim jest nie za wiele, jeżeli w ogóle).

0600809730

Ja się nie pytałem, gdzie można znaleźć. Ja proszę o konkretne, rzetelnie podane przykłady wychodzenia Katolików na ulicę i mordowania Muzułmanów w imię wiary. Argumentujesz 'ad verecundiam' powołując się na "zagraniczne strony internetowe"? Jak dotąd nieźle cytowałeś, szkoda, że nie na temat. Argumenty ad personam też już padły. W sumie szkoda mi tracić więcej czasu na rozmówcę niezdolnego do merytorycznej dyskusji.

ocenił(a) film na 1
DeWitt

Autorem raportu jest ekspert ds. praw człowieka Theodor Rathgeber. Aby zrozumieć, gdzie i w jakiej mierze mają miejsca prześladowania religijne, autor nie zdał się tylko na szacunki innych ekspertów. Opiera on swoje badania na informacjach amerykańskiego ministerstwa spraw zagranicznych i informacjach bazujących na organizacji zajmującej się prawami człowieka Human Rights Watch. W swoim raporcie Rathgeber doszedł do wniosku, że to "nie tylko chrześcijanie są prześladowani”. Według przytoczonych badań wyznawcy chrześcijaństwa są prześladowani w aż 130 krajach świata, a muzułmanie w 117. Według danych szacunkowych 70 procent populacji świata jest prześladowana ze względów religijnych.

0600809730

Znowu się powtarzasz. Stosując ten sam niemerytoryczny sposób argumentowania, czyli argumentum ad verecundiam. Nie udaje Ci się jednak przejść do konkretów odpowiadając na pytanie. Nabijasz posty na FilmWebie? Chcesz zostać kolejnym specjalistą od werbalizmów, tudzież politykiem?

A swoją drogą prześladowanie morderców, pedofili i zoofili, jakimi z założenia prawa państw islamskich są Muzułmanie, jest całkowicie logicznie i moralnie uzasadnione.

ocenił(a) film na 1
DeWitt

Podałem konkretne, zweryfikowane źródło informacji, i w dodatku rządowe. Podałeś chociaż jeden kontrargument? Nie. To tylko i wyłącznie twoja osobista inwektywa.

W konfrontacji z Koranem co ma też do powiedzenia na temat moralności i etyki Święta Księga, która w Prawie Mojżeszowym nakazuje roztrzaskiwać o kamienie głowy małych dzieci za nieświętowanie szabatu i wróżbiarstwo, wbijanie na pal i rozrywanie brzemiennych kobiet od łon po szyje za innowierstwo i ateizm, palenie żywcem na stosie za seks przedmałżeński, odrąbywanie ręki siekierą bez znieczulenia za przypadkowe dotknięcie genitaliów obcego mężczyzny, dokonywanie ludobójstw całych narodów uprowadzając do niewoli kobiety i mordując oraz grabiąc wszystko, co znajduje się w miastach należących do innowierców? (Pwt 20:10-16; Oz 13:16; Ps 137:9; Lb 31:7-10; 31:14-18; Wj 32:27-29; Wj 22, 17; Pwt 17, 12; Kpł 20, 9; Kpł 20, 10; Kpł 20, 27; Pwt 25, 11-12; Lb 15, 32-36; Rdz 38, 24; Lb 25, 3-4; Lb 21, 9) Jeżeli już ma do powiedzenia cokolwiek na temat etyki i moralności - to tylko tej podwójnej. Stosujesz podwójny standard: nie postępujesz uczciwie potępiając Koran za jego ohydne treści, a jednocześnie usprawiedliwiając (lub przynajmniej nie demonizując jeżeli nie usprawiedliwiasz) Biblię za to samo.

0600809730

Jak grochem o ścianę. No nic, nie będę się przecież bez końca powtarzał. Pozdrawiam i życzę spokoju.

ocenił(a) film na 1
DeWitt

Jesteś idiotą. Koniec.

0600809730

Nie zniżę się do odpowiedzi. Cieszę się wszakże, że to koniec.

0600809730

Na cholere to znowu wypisujesz. Ludzi to nie rusza, uwierz wystarczył ten jeden raz jak jakiś rozwydrzony katol
bronił się tak pseudo głupimi argumentami, że chyba sam powstrzymywał śmeich, coś typu : "To wyrwane z kontekstu,
albo że ateiści i ich starania o zrobienie widowiska", albo inne, idiotyczne, popularno-chrześcijańśkie wypociny.
Ja i Ty, wiemy że Biblia to pasztetowe ścierwo kopiowanych kłamstw, ale tym tłustym krówskom to jak grochem o mur.
Taki już jest ten portal i tyle.Zdrowie można stracić przez tych złamasów.

MuffinMan1

Czy pozytywne wartosci,jakie niesie film,tak bardzo Cie zniesmaczyly?

MuffinMan1

Dobrze, że w telewizji nie ma propagandy, bo dorośli Polacy są tacy światli, że nie daliby sobą tak manipulować...

ocenił(a) film na 7
MuffinMan1

Karol Wojtyła jest wspaniałym wzorem do nasladowania. Poszłam na ten film z klasą i bardzo mi się podobał i w ogóle nie zgadzam się z twoją opinią. Jan Paweł był wspaniałym człowiekiem.A kto dla ciebie jest najlepszym wzorem do nasladowania? Bo dla mnie Karol Wojtyła.

MuffinMan1

Wczorajsze wiadomosci pokazuja,ze jednak dzieciakom bardzo potrzebny ,,wyidealizowany papa,,- przypomina ,ze Jezus Chrystus nadaje zyciu sens.

elase

A czy nie można po prostu traktować tego filmu jako bajki o JPII ? Wydaje mi się że taki jest jego zamysł i
tak jest zrealizowany. To nie jest film dla dorosłych o czym informuje dystrybucja.

producentka55

Bez watpienia.Daj Boze wiecej takich,,bajek,, : )))

użytkownik usunięty
MuffinMan1

Film robiony dla kasy pod kanonizację zwykłego człowieka,byle zarobić kosztem ludzi i napchać jeszcze z 50 takich produkcji.

Czarnowidztwo ; )

użytkownik usunięty
elase

Stanowisko zajęte.Kiepski już tą posadę otrzymał.

; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones