Arcydzieło!!!

Wspaniały, patetyczny film o największym Polaku. Najważniejsze wydarzenia za czasów jego pontyfikatu, które każdy powinien pamiętać. Wielkość papieża ukazana w niezwykły sposób...

5
 • Nie jest w żadnym wypadku największym Polakiem. Co najwyrzej może być w 2 dziesiątce.

 • Parę faktów o kremówce
  1. Antykoncepcja
  Przeciwstawił się pomysłowi lekarzy chcących współpracować z misjami którzy chcieli poprzez rozdawanie prezerwatyw powstrzymać falę AIDS w Afryce. Powiedział: „nie będę zmieniał zdania na temat, który głosiłem od początku”. Współpraca ta mogła uratować wiele istnień.

  2. Pieniądze
  Praktycznie nigdy nie przekazał żadnych większych sum pieniędzy na pomoc dla biednych czy głodujących. Jednocześnie nauczał o życiu w skromności i dzieleniu się z innymi. Bank Watykański którego był zwierzchnikiem uwikłany był afery a jego kierownictwo ścigane listem gończym przez włoską prokuraturę. Papież odmówił jednak ekstradycji twierdząc „jestem przekonany o ich niewinności”.

  3.Pedofilia
  4 kwietnia 2010 brytyjski dziennik The Times podał, że Jan Paweł II wstrzymywał dochodzenie w sprawie swojego przyjaciela, austriackiego kardynała Hansa Hermanna Groëra, który miał dopuścić się molestowania nawet dwóch tysięcy chłopców. The Times ujawnia też, że papież promował pewnych wyższych dostojników Kościoła mimo zarzutów, że dopuszczali się oni czynów pedofilskich.
  Jedna z ofiar Groëra, Michael Tfirst, twierdzi, że już od lat 70. powiadamiał o tej sprawie wyższe władze kościelne i że w 2004 Kościół wypłacił mu równowartość trzech tysięcy trzystu funtów w zamian za milczenie. Nie ma wątpliwości, iż Ratzinger znał szczegóły raportów o przypadkach molestowania. Nie ma też wątpliwości, iż jego bezpośredni przełożony Jan Paweł II brał udział w systematycznym i zakrojonym na szeroką skalę procesie ich ukrywania, mówi Tfirst.

  4.Wyświęcenia
  José de Anchieta – kaznodzieja nazywający Indian „mówiącymi zwierzętami” i głoszący zasadę „miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje”
  Kilku beatyfikowanych przez niego osób można z czystym sumieniem nazwać zbrodniarzami
  Alojzije Stepniać – Chorwacki kardynał, przyjaciel Hitlera i zdecydowany nazista. Przyczynił się do zabójstwa kilkunastu Żydów. Po wojnie odsiedział za swe czyny karę 15 lat więzienia.
  Pius IX – z jego rozkazu zabito kilkanaście tysięcy włoskich republikanów. Zwykł mawiać gdy proszono go o łaskę „nie mogę i nie chcę”.

  5. Ekumenizm
  Przedstawia się go jako osobę która pojednała wszystkie religie. Jednak w deklaracji „Dominus Jesus” pisze że „katolicyzm jest jedyną prawdziwą religią i tylko ona prowadzi do zbawienia. Inne wyznania z natury swej są w błędzie”. To stanowisko pogorszyło kontakty z prawosławiem. Część Żydów obruszyła się na próby wyświęcenia Piusa XII który nazywał Żydów „psami”. Również stwierdzenie, że buddyzm nie jest religią, nie przyniosło mu wielu przyjaciół. Jednak pokazuje się nam obraz mszy ekumenicznej z Drohiczyna, podczas której papież siedzi na złotym tronie, natomiast głowy innych wyznań na krzesełkach obok. Pierwszy między równymi?

  6. Pinochet
  Nie wahał się podać ręki i odwiedzić dyktatora Chile odpowiedzialnego za śmierć tysięcy opozycjonistów, których kazał swych przeciwników rozstrzeliwać bez sądu. Gdy ten był zatrzymany w Anglii i oskarżony o ludobójstwo papież wystosował list, w którym wstawiał się za dyktatorem.

  7. Kult jednostki
  Trzeba w sobie mieć wiele bałwochwalstwa i braku pokory by za swego życia godzić się na nazywanie swoim imieniem tysięcy ulicy i placów. Ojciec Święty również nigdy nie sprzeciwił się nazywaniu go w ten sposób choć przy jego autorytecie byłoby to niezmiernie proste. Pismo Święte: „Nikogo na Ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden jest tylko ojciec. Ten jest w niebie.” Nigdy też nie przeciwstawił się wydawaniu na jego osobę ogromnych sum pieniędzy (specjalnie przystosowanych samolotów itp.) podczas pielgrzymek.

  8. Teologia wyzwolenia
  Zwalczał teologię wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej, czyli tzw. Kościół ubogich, który odżegnuje się od bogatych, a działa w imieniu i na rzecz ubogich. To wskutek interwencji Rzymu zostało wstrzymane działanie programu "Słowo i Życie" Stowarzyszenia Zakonników Ameryki Łacińskiej, którego celem była "alfabetyzacja biblijna" prowadzona z perspektywy ludzi ubogich.

  9. Nie potrafi "unowocześnić" teologii Kościoła
  Papież potępił wszystkie formy sztucznej kontroli urodzin jako „ciężki grzech obrażający Boga”, w aborcji widział „nasiona nowej formy holokaustu”, a homoseksualizm nazwał „moralnym złem”. Ten sam Papież sprzeciwiał się małżeństwu księży i nie godził się na kapłaństwo kobiet.

  10. Pogłębiał hierarchię w kościele katolickim
  Jest niezdolny do kontynuowania kursu Jana XXIII - najwybitniejszego papieża XX wieku - głębokich zmian w Kościele związanych z Vaticanum II. Jak zauważa brytyjski The Economist, "zamiast kontynuować tę ryzykowną drogę, papież Jan Paweł II postanowił ograniczyć to w dużej mierze". Podobnie uważa Bernardo Valli na łamach La Republica: "Jan Paweł II stara się powstrzymać nurty soborowe, które mogłyby obalić hierarchię Kościoła katolickiego". Ogłosił, że przepisy kanoniczne są rozkazami Boga. Częstokroć wzmacniał tradycję zrównywania papieskich decyzji z mocą samej Biblii. Tak uczynił 12 listopada 1988, kiedy w czasie kongresu dotyczącego teologii etycznej Opus Dei, ogłosił, że poglądy etyczne zawarte w encyklice Humanae vitae staną się od tej chwili częścią doktryny katolickiej.
  Działalność charytatywna JPII w 2003 roku wyniosła 6 mln $ przy majątku 15 000 000 000 (piętnaście miliardów $). Bill Gates jednorazowo przekazał 750 milionów dolarów na walkę z AIDS.

  • Niektóre z tych punktów są bardzo trafione, inne trochę mniej, ale jeden jest beznadziejny, oto on:
   "1. Antykoncepcja
   Przeciwstawił się pomysłowi lekarzy chcących współpracować z misjami którzy chcieli poprzez rozdawanie prezerwatyw powstrzymać falę AIDS w Afryce. Powiedział: „nie będę zmieniał zdania na temat, który głosiłem od początku”. Współpraca ta mogła uratować wiele istnień."
   Hmm i myślisz, że jakby rozdali te prezerwatywy to zakażeni HIV mężczyźni grzecznie i umiejętnie by je zakładali przed stosunkiem? :D Drugą sprawą jest to, że prezerwatywa nie chroni przed HIV nadzwyczaj skutecznie. Trzecią- wierzący katolik nie stosuje antykoncepcji. Czwartą- pomysłodawcy mogli iść z pomysłem prezerwatyw do misji protestanckich albo po prostu do rządów w danych państwach. Idąc z tym do papieża z góry wiedzieli, że nie będzie mógł się zgodzić bo antykoncepcja stoi w opozycji do Biblii i Tradycji KK, ale wiadomo- aferkę można rozpętać :).

  • Tytuł filmu powinien brzmieć: "Karol - papież, który pozostał pedofilem". W żadnym wypadku nie jest on największym z Polaków - powiedz to rodzicom dzieci, którym zrobił krzywdę.

  • "9. Nie potrafi "unowocześnić" teologii Kościoła
   Papież potępił wszystkie formy sztucznej kontroli urodzin jako „ciężki grzech obrażający Boga”, w aborcji widział „nasiona nowej formy holokaustu”, a homoseksualizm nazwał „moralnym złem”. Ten sam Papież sprzeciwiał się małżeństwu księży i nie godził się na kapłaństwo kobiet." - Heh ;p no tak :) No i co? To nie jest unowocześnianie kościoła, ale zezwalanie na zło.

  • Zapomniałeś dodać o skandalu z Marcialem Macielem Degollado, pedofila, którego również wychwalał Wojtyła.

  • 1. Z tym, że AIDS dominuje w krajach protestanckich, wszystkie kraje Afryki gdzie AIDS praktycznie nie ma to kraje katolickie - cóż papież miałby tam zrobic?
   No i poza tym nie można od glowy Kościoła oczekiwać promocji antykoncepcji, bądźmy poważni - gdyby chorzy na AIDS nie współzyli to nikogo by też nie zarazili, antykoncepcja nie jest tu czyms koniecznym.

   2. Papież zarządza instytucją która przekazuje duże pieniądze na cele charytatywne - a to i tak kwestia drugorzędna bo Kościół ma bronic wiarę i ją szerzyć a pomoc ubogim jest na drugim planie.

   3. Same zarzuty czynów pedofilskich to tylko zwykły bełkot który nic nie znaczy i nie może służyć ocenianiu - jeśli nie ma dowodów to nie można wszczynać żadnych działań.
   Nie można też papieżowi zarzucać tego, że nie chwalil się grzechami swojej hierarchii, bądźmy poważni xD

   4. José de Anchieta powiedział, że miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje, ale to były słowa wypowiedziane w kontekście Azteków którzy byli mordercami, gwałcicielami i ludobójcami, a same słowa nie wystarczyły do ich ucywilizowania.
   Stepinac nie był ani przyjacielem Hitlera ani nie posiadał poglądów narodowo-socjalistycznych - był nacjonalista, był wrogi prawoslawiu i cieszył sie na poczatku z "wyzwolenia" Chorwacji przez Niemców, ale później apelował do ustaszy o wstrzymanie mordów, pomagał ukrywać prawosławnych itd. zrobił więcej niż przecietny zachodni antynazista który tylko gadał.
   Za Piusa IX skazan ona śmierć trochę rewolucjonistów (nie wiem ile, ale kilkanaście tysięcy? Jakie są na to dowody?) i było to akurat dość normalne podejscie w tamtym okresie.

   5. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDD
   Każda religia z samej swojej istoty zaklada, że tylko ona jest prawdziwą i katolicyzm wyjątkiem nie jest - to, że tylko katolicyzm prowadzi ludzi do zbawienia a cała reszta to błędne wymysly to dogmat, jedna z głównych części doktryny katolickiej.
   Pius XII uratował najwięcej Żydów spośród wszystkich przywódców państw i w ogóle dzieki niemu uratowano tylu Żydów ilu uratowano bo gdyby nie pomoc Kościola to ocaleli by przynajmniej 10 razy mniej, w żadnym wypadku Pius XII nigdy nie nazwał Żydów "Psami", a jeśli tak zrobil to mial rozdwojenie jaźni skoro łączył to z przyjaźnią z Żydem i ukrywaniem tysięcy w Watykanie.

   6. Pinochet zrobił to co było w tamtych czasach konieczne - Komuniści też nie byli do nikogo przyjaźnie nastawieni, a papież wywodził się z kraju który bardzo mocno ucierpial przez komunizm.

   7. Jezus niejednokrotnie mówił "Wasz ojciec Abraham" - nie mozna uważać, że życie dał nam ojciec bo życie dał nam Bóg, ale można umownie tak nazywać rodzica oraz kogoś kt ojest mentorem duchowym.

   8. No zwalczał teologie wyzwolenia - bo teologia wyzwolenia to herezja, jest antykatolicka, niezgodna z Biblią i powinna byc radykalnie zwalczana przez Kościół.

   9. Teologia Kościoła nie potrzebuje bycia nowoczesną.
   Papież przez sama nature katolicyzmu musi być przeciwnikiem aborcji, homoseksualizmu i kapłaństwa kobiet, zaś celibat jest dobrze uzasadniony.
   10. Jan XXIII to wiele w Kościele nie zmienił, nawet nie dążył do końca Soboru Watykańskiego II.
   Zauważ proszę, że wspieranie akcji charytatywnych nie jest wyznacznikiem bycia dobrym.
   Co z tego, że Bill Gates wydal na to 750 mln gdy nie jest katolikiem?

 • Karol Wojtyła był złym człowiekiem i przynosi wstyd Polakom. Koniec kropka.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: