PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=249570}
7,0 75 763
oceny
7,0 10 1 75763
4,0 5
ocen krytyków
Karol papież, który pozostał człowiekiem
powrót do forum filmu Karol - papież, który pozostał człowiekiem

W czasie honoru. Czy aktorzy mają jakiś kręgosłup moralny? Czy liczy sie tylko kasa i parcie na szkło?

ocenił(a) film na 8
Bogdan4674

Nie myl aktorstwa z jakakolwiek moralnością. W jednym filmie może grać policjanta a w drugim seryjnego mordercę. Jest aktorem, to w czyja postać się wciela wcale nie odzwierciedla człowieka, więc argumenty słabe ;)

ocenił(a) film na 7
imfuckinkilljoy

Gorzej niż słabe.

ocenił(a) film na 7
imfuckinkilljoy

święte słowa zobacz np. Adama Woronowicza grał bł. ks. J. Popiełuszkę a w tym w Czasie Honoru ubecką gnidę, albo Andrzej Seweryn w Polskich Drogach grał oficera Abwery a w Prymasie grał prymasa Wyszyńskiego. Aktor to jest zawód.

maciekd_filmweb

Oficera Abwehry w "Polskich drogach" grał Zaczyk. Seweryn grał esesmana.

ocenił(a) film na 6
Bogdan4674

To chyba dobrze, że potrafi zagrać dwie tak różne postacie (chociaż nie oglądałem go w tym serialu). Gorzej, jeśli dobrzy aktorzy grają w jakimś kompletnym chłamie typu "Och Karol 2"...

ocenił(a) film na 5
kRis

Dokladnie to samo chciałam napisać. To, że wcieli się w szarccharaktera w jakiejś lepszej produkcji - chwała mu za to; Dużo gorzej jeśli gra w najgorszego typu filmidłach jak "Och, Karol". Nie lubię Adamczyka, uważam, że pasuje do roli papieża JP2 jak pięść do nosa. Dla mnie to chyba on jest największym minusem filmu.

ocenił(a) film na 7
Antypatyczna

ale podobieństwo fizyczne do młodego Karola Wojtyły było ma uderzające

ocenił(a) film na 1
Bogdan4674

Ten zabieg ma delikatnie sugerować, jakoby papież Jan Paweł 3 podczas drugiej wojny był kolaborantem i dokonywał faszystowskich zbrodni wojennych, o czym milczą media głównego nurtu.

stonedfish

co ty bierzesz ? poleć mi swojego dilera.

ocenił(a) film na 1
awksom

regularnie przyjmuję Eucharystię

stonedfish

ok... nic na czaję ale ok. Po pierwsze to był Jan Paweł II, a nie 3 (zresztą używa się rzymskich cyfr) po drugie to co napisałeś to po prostu bzdura, no ale patrząc na ocenę i Twoje komentarze typu "wierzę, chodzę do kościoła, le jestem ateistą" to uznaję ze albo trollujesz albo... nie wiem co

ocenił(a) film na 7
stonedfish

podaj dowód na kolaboracje młodego Karola Wojtyły z Niemcami, podczas II Wojny Światowej.

ocenił(a) film na 1
maciekd_filmweb

pedałom nie podaje

ocenił(a) film na 7
stonedfish

Nie jestem geyem widocznie ty masz jakiś problem z sobą

Bogdan4674

Uważam, że to domena dobrego aktora- zagrać kompletnie różne role. Piotr Adamczyk świetnie potrafił zagrać zarówno Papieża jak i szefa warszawskiego Gestapo nie pomijając wielu komediowych ról.

ocenił(a) film na 6
Bogdan4674

wtf? tyle jestem w stanie wykrztusić z siebie... to jest aktor, zawód - masz w ogóle pojęcie co to takiego czy traktujesz to jak realne życie

Bogdan4674

Nazistów też ktoś musi grać, a podjęcie się takiej roli wcale nie oznacza popierania tej ideologii. Ba, może nawet wymaga podziwu, bo na pewno niełatwo jest zagrać kogoś, kto zabijał tysiące twoich rodaków, niszczył twoją ojczyznę.

użytkownik usunięty
Bogdan4674

To jest jego zawód.

Bogdan4674

Coś ci się pokiełbasiło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones