PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 171 959
ocen
7,8 10 1 171959
6,8 27
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

Owszem nie znam się na tego typu twórczości, nie umniejszam umiejętności i kunsztu pana Bagińskiego, ale to miejsce to parodia...

ocenił(a) film na 9
Ciechanmiodowy

pod jakim względem parodia bo piszesz troszkę jak 8latek...

michal_k5

Przepraszam że uraziłem wielkie dzieło sztuki.... jak to coś się ma do produkcji które posiadają normalną fabułę? jak coś trwające tyle co reklama na polsacie, gdzie nie wypowiada się nawet jednego słowa może być tak wysoko? powinien być jakiś osobny ranking dla tego typu produkcji.

Ciechanmiodowy

Tak, właśnie "Film krótkometrażowy" to jest właśnie kategoria dla takich produkcji. Mam nadzieję, że pomogłem.

wonmistad

chyba się nie zrozumieliśmy, albo jesteś lekko opóźniony

ocenił(a) film na 10
Ciechanmiodowy

Ale parodia czego?

zieloo

Bardzo blisko w rankingu jest film "Życie Carlita" (to jest przykład, z każdym innym można porównać) i tam oceniana jest fabuła, przekaz, gra aktorska itp. czyli to za co się daje oskary, co jest sensem i celem filmów to wszystko daje mu wysoką łączną notę, a przepraszam bardzo bo jeżeli się nie myle to jest strona z rankingiem filmów- co jest oceniane w tym czymś?

Ciechanmiodowy

jest w tym trochę racji - krótkometrażówki mogłyby być oceniane osobno, jak seriale.
ale tak naprawdę, patrząc na ranking można sobie chyba wybrać kategorię i tym się sugerować, przecież różne gatunki ocenia się w różny sposób.

Ciechanmiodowy

Gratulacje, mam rozumieć ,że skoro film nie trwa naście minut, żadnych dialogów ,a nad przekazem i sensem trzeba chwile pomyśleć, ponieważ nie brzmi 'niedosypój kolegom narkotykuf do alko xD' to już jest z góry skazany na noty zdecydowanie niższe?
Proszę cie.

SapphireDiamond

Chyba tylko neonony_szyld mnie zrozumiał, a Twoja wypowiedz diamond jest jak ten tekst z narkotykami, czyli chujowa. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Ciechanmiodowy

Wydaje mi się, że masz strasznie ograniczone poglądy - twoje zachowanie odbieram jak coś w stylu "nie podoba mi się, więc innym też ma się nie podobać!!"

Fakt, "Katedra" nie powala ilością dialogów (:>) ani grą aktorską >:] ale ten film jest tak dobry, że oglądając go dwanaście lat temu, do tej pory go pamiętam, a to o czymś świadczy.

Na przyszłość naucz się kulturalniej rozmawiać, albo nie rozmawiaj wcale.

Einshaew

mam prawo do wyrażenia subiektywnej opinii i jej obrony, ode mnie również zależy jej forma, jeżeli natomiast tobie się coś nie podoba nie musisz odpowiadać na MÓJ temat ok? Moim zdaniem Ty masz bardzo ograniczony gust oceniając ten yyy spacer? wstęp do gry komputerowej? nie wiem jak to nazwać na 9... Wyraziłem swoje poglądy i podałem argumenty, więc nie wiem co w tym jest ograniczonego? Natomiast Twój argument jest inwalidą.

ocenił(a) film na 9
Ciechanmiodowy

masz prawo do wyrażania opinii, ale jak sam przyznałeś - skoro się nie znasz, nie ogarniasz, to nie komnetuj

Ciechanmiodowy

Napisałem że nie znam się na tego typu "wstępach do gier", nie wiem może w swoim świecie spacerów i innych bajkowych parominutówek to to jest jakieś wyjątkowe, ale z prawdziwym filmem nie ma nic wspólnego, dlatego pytanie co to tu robi? Jest taki film krótkometrażowy "cyrk motyli" pomimo że trwa dwadzieścia pare minut, można go jeszcze podciągnąć pod ten ranking. W takim razie każdy filmik z gry Diablo II równie dobrze można tu wrzucić na miejsca w top 100.

ocenił(a) film na 9
Ciechanmiodowy

widać, że masz mleko pod nosem, skoro każda animacja to dla ciebie "wstęp do gry" :) Bagiński stworzył krótką, treściwą i alegoryczną animację z uniwersalnym przekazem. O przepraszam, użyłem w jednym zdaniu tyle trudnych słów, że pewnie ci twój biedny móżdżek ro zje ba ło :)

Mówiąc prościej, film ma przekaz, jest dobrze zrobiony i nawet po latach działa na odbiorców. ODBIORCÓW a nie debili, którzy widzą w nim "wstęp do gry".

Einshaew

Widzę zabolało, bo prawdę piszę:) Obrażając mnie w tak prostacki sposób, tworzysz tylko swój żałosny autoportret:)

ocenił(a) film na 9
Ciechanmiodowy

Elokwencja twoich kolejnych wypowiedzi porywa mnie do wycieczki w głąb twojej jaźni. Odmówię, bo zanosi się na jazdę bez trzymanki :]

Einshaew

To że używasz słów "mONdrych" rodem z rozprawki gimnazjalnej nie czyni z ciebie kogoś inteligentnego, przykro mi.. takie rozczarowanie na początek... To wręcz mnie bardzo bawi, bo próbujesz w taki żenujący sposób pokazać że jesteś jakąś elitą umysłową, poprawia mi to humor, serio :D łączysz słowa zje ba ło, debil z takimi jak elokwencja, jaźnia itp haha. Od samego początku mnie agresywnie atakujesz, nic nie wnosisz sensownego do rozmowy, każda wypowiedz to jest wjazd na moją osobę i jakiś jeden kulawy argument, teraz jak wspominałem ratujesz się podpierając 'mONdrymi" słowami co jest komiczne do kwadratu. Wypowiadaj się na temat tej wycieczki, bo tego dotyczy temat a nie mojej osoby, bo nic o mnie nie wiesz, nie znasz mnie a wyzywasz od debili.

ocenił(a) film na 9
Ciechanmiodowy

Widać twój poziom, jeśli słowa takie jak "elokwencja" czy "jaźnia" są dla ciebie "mONdrymi" i reprezentują poziom gimnazjalnej rozprawki. Kto wie, może szkoła ponadpodstawowa to wciąż twoje niezrealizowane marzenie? Szczerze mówiąc, tak właśnie myślę, gdy widzę twoje przemyślenia nt. "Katedry".

Śmiej się dziecko, śmiej zdrowo. Takie coś o twoim iq rozbawi nawet moment, w którym zesra się w gacie podczas pierdnięcia.

Nie muszę nic o tobie wiedzieć, skoro sam wystawiasz sobie świadectwo postami, z których każdy jest jeszcze durniejszy od poprzedniego. Nie wiem, czy to zmierzony auto-diss ale jeśli tak, to pogratlulować - świetnie ci to idzie.

Einshaew

No wyzywaj mnie dalej, wyzywaj:) bo niczego więcej nie potrafisz jak widze, dalej się pogrążasz, nie wyciągasz wniosków, jesteś bardzo płytki, no nic w tej kwestii widzę bez zmian, ale ok. Ja przejdę do sedna, owszem dla mnie ta wycieczka nic a nic nie wnosi do światowej kinematografii :) komputerowy spacer jakiejś postaci, gdzie tu emocje? radość? smutek? cokolwiek co by dało emocje charakteryzujące film? Zwyczajna zabawa barwami i światłami, która robi wrażenie na miłośnikach gier komputerowych.

ocenił(a) film na 9
Ciechanmiodowy

Najwidoczniej dla ciebie bohater musi powiedzieć na głos, "jestem smutny"; "jestem szczęśliwy" żebyś mógł odgadnąć jego emocje :) Jak sobie uświadomisz, czym tak naprawdę jest Katedra, co ją tworzy, to wtedy ciężar tego "spaceru/wstępu do gry" zmiażdży ci świadomość.

Einshaew

Einshaew wyzywasz go od dzieci, a sam z każdym kolejnym postem udowadniasz że jesteś najwyżej na poziomie gimnazjum. Twoje wypowiedzi świadczą że jesteś rozkapryszonym dzieckiem, do którego łba nie trafia że ktoś ma inne zdanie i nie potrafi prowadzić rozmowy w logiczny sposób tylko ucieka do wyzwisk. Moim zdaniem Katedra to kawał dobrej roboty, jak na rok produkcji to naprawdę fenomen, ale muszę się zgodzić z Ciechanem że z filmem i tym rankingiem to nie ma wiele wspólnego.

ocenił(a) film na 9
inhalol

I ok, masz swoje zdanie, z którym nie zamierzam polemizować.

inhalol

Ot mi od początku chodzi... ale niektórzy to odbierają jak atak na ich osobę i muszę mnie zwyzywać, bo ich geniusz intelektualny się wylewa.. niestety, tak to jest w internecie:) Jak ktoś ma odmienne zdanie musi zostać zlinczowany:)

ocenił(a) film na 9
Ciechanmiodowy

Hehe, mamy tutaj małego hipokrytę ;] Czyli jak ja krytykuję twoje wypowiedzi to źle, to bardzo, bardzo źle, zgadza się? A jak wyskoczyłeś do SapphireDiamond, że jej wypowiedź jest, cytuję twoje słowa "chujowa" to wszystko cacy?

Einshaew

Dobrze ale on odniósł się do jej wypowiedzi, a nie tak jak Ty cały czas idiotyczny wjazd na jego osobę, nie widzisz różnicy? Jak mam być szczery to nawet raz nie odpowiedziałeś na jego argumenty w sensowny sposób (rozmowa dotyczy dlaczego katedra nie powinna być w tym rankingu), zdecydowanie Cie zaszachował, tylko z tego powodu trzymam jego stronę, bo ani Ciebie ani Jego nie znam osobiście, tak że nie mogę się wypowiedzieć tak jak Ty to robiłeś o tym czy ktoś jest idiotą czy kimś innym. W Twoim mniemaniu wydaje Ci się że mądrze gadałeś, ale ja jako neutralny świadek muszę stwierdzić, że to Ty się bardziej infantylnie zachowujesz.

ocenił(a) film na 9
inhalol

??? Nie masz lepszych zajęć w piątkowy wieczór niż bawić się w sędzinę Wesołowską?

ocenił(a) film na 5
Ciechanmiodowy

Zgadzam się z tym

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones