PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807202}

Katyń – Ostatni świadek

The Last Witness
6,1 5 731
ocen
6,1 10 1 5731
3,5 4
oceny krytyków
Katyń – Ostatni świadek
powrót do forum filmu Katyń – Ostatni świadek

Słaby scenariusz, sztuczne dialogi i drewniana gra aktorów :(

Smutne, że film na tak ważny temat został zrobiony w sposób, który sprawi, że niewykorzystano potencjał do rozpowszechnienia informacji na temat Zbrodni Katyńskiej.

Postać głównego bohatera miała chyba mieć jakieś głębokie wnętrze, ale ponieważ aktor gra głównie naburmuszonym fochem, to w warstwie warsztatowej przypomina to spektakl z liceum.

idiomka

Chodzę do kina od prawie 20 lat. NIGDY nie widziałem żeby ktokolwiek wyszedł na jakimkolwiek filmie. Owszem, słyszałem jakieś komentarze negatywne w trakcie, słyszałem, że ludziom coś się mogło nie podobać ale wychodzić? A czytając Filmweb to wchodząc na co drugą produkcję widzę w sekcji komentarzy na forum, że 80% ludzi ciągle wychodzi z kina, po 5 minutach, po 10, w POŁOWIE filmu to najpopularniejszy czas wychodzenia. Czego to się nie napisze żeby negatywna opinia nabrała mocy, co? :)

mejki

Dokładnie tak, poza tym jestem zdania że nigdy nie powinno oceniać się filmu, którego nie obejrzało się do końca.

ocenił(a) film na 6
kamilhodys

Potwierdzam. Chadzam do kina bardzo często,nikt nie wychodzi.chyba ze krakusy centusie,jak za bilet zapłacone?nieeee

mejki

Ja widziałam kilka razy jak ludzie wychodzą w trakcie seansu. Ostatnio na Gringo i You Were Never Really Here, więc nie tak dawno temu. Koleżanka raz wyszła z seansu, ale ona akurat nie dlatego, że film jej się nie podobał, a po prostu dostała wiadomość od opiekunki, że jej synek miał wypadek. Różnie bywa. Choć szczerze, wolę jak ludzie wychodzą w trakcie filmu, niż zostają i komentują jaki to on nudny mając w głębokim poważaniu, że przeszkadzają tym, którym się podoba

Raven_86

Właśnie o to chodzi, że każdy ma prawo do swojej opinii. Niech ludzie komentują że był nudny itp itd. ale żeby go przynajmniej obejrzeli...

kamilhodys

"Niech ludzie komentują że był nudny itp itd."
W trakcie seansu? No sorry, ale gdyby było to dozwolone przez prawo, to wywaliłabym kopem w d... takiego przeszkadzacza z sali

Raven_86

Myślałem że chodzi Ci o opinię po filmie a nie w trakcie

kamilhodys

Prawa do wypowiedzi na temat filmu po zakończeniu seansu nikomu nie odmawiam. Ale gadanie w trakcie jest tak wkurzające, że aż ma się ochotę wyrzucić taką osobę z sali... Szczególnie gdy film wymaga oglądania w ciszy, bo dźwięki są jego istotnym elementem.

ocenił(a) film na 2
idiomka

Zgadzam się! Ja oglądałem dziś w domu, końcówkę przewijałem.

Zarzutów sporo:
1. Drętwa, typowo brytyjska akcja.
2. Równie drętwa, pogrzebowa muzyka.
3. Fatalna gra większości aktorów - wyjątkiem rewelacyjny jak zwykle Więckiewicz
4. Fabuła skonstruowana na poziomie bajek dla dzieci, tylu błędów już dawno nie widziałem (UWAGA SPOILERY):
- gość przeżył wojnę, był naocznym świadkiem największej maskary XX w., ukrywa się przez ruskim wywiadem, ciągle zmienia miejsce zamieszkania - a daje sobie wykraść najcenniejszą rzecz jaką posiada spod swetra?
- Underwood wchodzi w posiadanie niezwykle cennego dokument, zdaje sobie sprawę jak bardzo jest to niebezpieczne, a trzyma go po prostu w swoim pokoju prawie na wierzchu, skąd najłatwiej go wykraść
- naiwność jego kochanki z wydaniem miejsca pobytu Lobody porażająca
- cały brytyjski wywiad wie, że Underwood jedzie do archiwów, a pozwalają mu ot tak przejrzeć dokumenty

Plus wiele, wiele innych, których nie chce mi się pamiętać, bo musiałbym po raz drugi to oglądać.

ocenił(a) film na 8
idiomka

Jesteś nieporozumieniem, a twój komentarz do tego filmu tylko mnie w tym utwierdza.
Nie masz zielonego pojęcia o kinie brytyjskim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones