PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 953
oceny
6,8 10 1 221953
5,5 31
ocen krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Właśnie leci na jedynce. Oglądam który raz? Nie wiem, znam prawie na pamięć. Ale to zdanie Jerzego za każdym razem wbija mi się w serce. Może dlatego, że to Jerzy przeżył, a Andrzej, który zawsze miał nadzieję, zginął?

A jakie zdania Wam zapadły w pamięć?

ocenił(a) film na 8
singri

''Po co żyć skoro tyle zła dookoła'' kwestia wypowiedziana przez aktorkę teatralną, ktora straciła włosy w Auschwitz i straciła też brata, jak postać grana przez Cielecką.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

Niemcy próbowali tego przez pięć lat, a wy tak w pięć minut? - kwestia Cieleckiej.

Nika, otwórz, ojciec wraca! - najbardziej wzruszająca scena.

ocenił(a) film na 3
singri

Ja zapamiętałem scenę, w której oficer, do którego dotarła żona (czy może narzeczona), zdecydował się nie uciekać przed pewną śmiercią twierdząc, że honor żołnierza mu nie pozwala. Poza debilami Polacy są jednak przedstawiani również jako tchórze lub zdrajcy. Jedyna pozytywna polska postać, jaką kojarzę, zostaje zabita.

Obraz Polaków przedstawiony przez Pana Wajdę wygląda na wypadkową nienawiści i pogardy. Bardzo przykro mi było oglądać to dzieło.

ocenił(a) film na 8
singri

"Życiorys, pani dyrektor, ma się tylko jeden"
"Kto ma odbudować ten kraj, skoro wy wszyscy dacie się zabić?"
z tej samej sceny

ocenił(a) film na 8
Mrok_Filmowy

Life after life is true. . .

ocenił(a) film na 8
singri

Każdy Polak powinien obejrzec ten film chociaż raz.

ocenił(a) film na 9
C0NRADs

Nie tylko Polak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones