PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 955
ocen
6,8 10 1 221955
5,5 31
ocen krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Za zabory i próbę rusyfikacji polskiego narodu. Za wywózki na Sybir setek tysięcy Polaków, za łagry. Za lata 1919-1920 (zwycięstwo nad bolszewizmem okupione krwią tysięcy). Za "akcję polską" w ramach której w latach 1937-1938 NKWD wymordowało 111 tys Polaków mieszkających w ZSRR (według dokumentów NKWD skazano 139 835 osób, z tego zamordowano bezpośrednio 111 091 Polaków – obywateli ZSRR, a 28 744 skazano na pobyt w obozach koncentracyjnych struktury podległej GUŁAG - wyroki były wykonywane natychmiast). Za agresję Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku (razem ze swoim sojusznikiem Hitlerem). Za Katyń, Charków, Miednoje, Bykownię i inne miejsca kaźni polskich oficerów bestialsko pomordowanych w 1940 roku. Za spalone wsie i miasta, zrabowane dzieła sztuki, splądrowane i zniszczone polskie dworki szlacheckie. Za powojenną okupację Rzeczypospolitej, za mordy na niezłomnych polskich żołnierzach z AK, NSZ, WiN, NZW, KWP i innych organizacji polskiego podziemia
niepodległościowego zamęczonych w UBeckich katowniach. Za Inkę, rtm. Pileckiego, gen. Nila, Warszyca, Pługa, Zaporę, Łupaszkę, Lalka i tysiące innych. Za ofiary grudnia 1970 i stanu wojennego.

Rusek nigdy nie był i nie będzie bratem Polaka!

ocenił(a) film na 9
mmiks

Dowodów na poparcie głównej tezy znalazłeś aż nadto a można by jeszcze sporo dodać.

Precz z bolszewizmem, nazizmem i komunizmem!

Niech żyje suwerenna i niepodległa Polska!

glov00

Problem w tym, że ta zaraza odcisnęła swoje trwałe piętno na ludziach w tym kraju. Nie da się tego tak po prostu wyplenić.

ocenił(a) film na 8
Radiw84

Zgadzam się, że nie da się tego tak po prostu wyplenić. Dzisiaj dzieci zdrajców pełnią ważne funkcje w kraju i dalej jest zgnilizna. Czy to w rządzie, czy w samorządach, w sądach, prokuraturach, policji... TVN mówi, że średni wiek sędziego to czterdzieści kilka lat, tylko zapominają sprawdzić kto był rodzicami i dziadkami tych młodych sędziów i czy zostaliby oni sędziami gdyby nie rodzice?? 90% środowiska prawniczego wywodzi się od komuszych sługusów. Żeby coś się zmieniło w tym kraju trzeba by było usunąć ze stanowisk wszystkie komusze pomioty (łącznie z tymi pseudo opozycjonistów).

lukib7

Dokładnie. Komunizm jest jak rak na który niestety nie ma lekarstwa. Po 89 jedyne co się zmieniło to nazwa kraju, ci sami ludzie którzy rządzili za komuny rządzili dalej zza kulis. Ludzie dali się nabrać, smutne lecz prawdziwe.

ocenił(a) film na 8
mmiks

dobrze gadasz!!! precz z czerwoną zarazą!!

ocenił(a) film na 6
mmiks

Dobrze mówisz jestem Rosjaninem i takich jak ty mam gdzieś. A pomyślałeś troche mały człowieczku, że to wszystko zrobiła stara polityka nienormalnego Stalina ? Ale wy to macie gdzieś, że to się działo wiele lat temu i dla Polaka cebulaka łatwo rozdrapywać stare rany i wypominać, że Polska była słaba, niewinna, biedna i wszyscy na nią najeżdżali. Czyli więc jak jakiś kraj zrobił coś złego to wszyscy ludzie którzy w nim żyją i wszyscy którzy będą w nim żyli to wrogowie ? Wiesz co jesteś po prostu głupim Polakiem - cebulakiem, który tylko płacze nad swoim krajem, a nie uściśla więzi z ludźmi którzy nic nie mają wspólnego z tym co kiedyś ich kraj zrobił drugiemu. I przez takie myślenie rozpoczynają się wojny, bo nie przybliżamy się od siebie nie umacniamy więzi tylko je rozrywamy.

Nigdy nie oceniaj ludzi tylko dla tego, że kiedyś ich kraj zrobił coś złego.

ocenił(a) film na 7
darkigor

Powiedz to swojemu rodakowi Putinowi. Słaby to jest twój naród który wykorzystuje przemysł zbrojeniowy aby najeżdżać obce terytoria i niszczyć ludziom życie. Dodam jeszcze że uważam twój naród za barbarzyński i nigdy nie może się mierzyć z naszą silną duchowo i moralnie Polską. Wasz naród zawsze miał i będzie miał jakiś kompleks mniejszości i nigdy ani jednemu Rosjaninowi nie zaufam. I co najważniejsze twój naród nigdy by nie przetrwał tego co od was doznaliśmy my polacy, prawdopodobnie już by nie istniał, A mój naród istnieje i jestem z niego dumny za historię ,powstania i za to że tak wiele razy chronił cywilizację zachodnią przed waszą czerwoną zarazą. Mógłbym pisać i pisać ale ty i tak nie zrozumiesz bo nie jesteś Polakiem. PRECZ Z CZERWONĄ ZARAZĄ

ocenił(a) film na 7
immortal_pw

I PAMIĘTAJ RUSEK NIGDY NIE BĘDZIE BRATEM POLAKA. ROSJA TO KAINOWE PLEMIĘ

ocenił(a) film na 6
immortal_pw

Napisałeś to wszystko co mówią w Polskiej telewizji pajacu. Z lewakimi, ścierwami nie gadam. PS mieszkam w Polsce więc pisząc "twój naród" najeżdżasz na Polske brawo mózgu.

ocenił(a) film na 6
darkigor

PS. jesteś taki śmieszny, że chyba miałem beke z ciebie jakieś 5 min :D
Czekam na kolejny twój super polacki/cebulacki komentarz.
PSS jestem w połowie Polakiem połowie Rosjaninem, ale chyba dla ciebie to nie ma większego znaczenia prawda ?

ocenił(a) film na 7
darkigor

Telewizji nie oglądam, A że płynie w t
obie krew barbarzyńców mówią twoje słowa pajac, ścierwo, cebvlak i jak taki człowiek może być bratem przy lada pierwszej okazji wsadził by nóż w plecy. Pisząc twój naród miałem na myśli ROSJĘ. PrzeprowadŹ się lepiej do Putina tam lepiej będziesz pasował.

ocenił(a) film na 6
immortal_pw

Nóż w plecy to na pewno tobie, a nawet w pierś. No to się trochę pomyliłeś, bo ja równo kocham Polskę jak i Rosję więc obraziłeś obie kraje :D.

ocenił(a) film na 8
darkigor

сволочь

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
darkigor

Szanuję Rosję, macie piękny kraj (o ile faktycznie jesteś Rosjaninem) To ZSRR napadł na Polskę, nie Rosja, setki tysięcy bogatych, wykształconych twoich rodaków, zostało zabitych, a już na pewno pozbawionych majątków bo dla czerwonych każdy kto był bogaty, wzbogacił się pracą niewinnych chłopów, którymi da się strasznie łatwo manipulowac, nie ważne czy to w Polsce, czy w Rosji. Zwykli Rosjanie wypowiadają się dobrze na temat Polski, wystarczy pooglądać filmiki, np. Michał w Rosji itd. Rosjanie w przeciwieństwie do Ukraińców nie protestowali przeciwko emisji filmu "Katyń" w PUBLICZNEJ telewizji, a Ukraińcy nie pozwolili na emisję filmu "Wołyń" w Kijowie, ale denerwują mnie twoje anty polskie wypowiedzi, nazywanie Polaków polaczkami, cebulą itd nie jest na miejscu, choć mam nadzieję, że tak nie myślisz, tylko dałeś się sprowokować.

immortal_pw

gdzie ty historii sie uczyłeś?

ocenił(a) film na 6
immortal_pw

Nie no powaga z twojego komenta aż bije złość :D
a najlepszy jest ten kawałek "duchowo i moralnie Polską" hahaha powiedz to 18 milionom Polakom którzy żyją za granicą xD.

ocenił(a) film na 7
darkigor

Może nie nóż w plecy tylko strzał w potylicę to wasza narodowa specjalność. Albo służy się Polsce albo Rosji. Ale inteligencja nie jest twoją domeną więc się nie produkuj bo już nie zamierzam odpisywać . Ja kocham Polskę i będę kochał i zawsze będą przyświecać mi hasła jak Bóg, Honor, Ojczyzna.

ocenił(a) film na 6
immortal_pw

Ty ją nie kochasz, bo prawdziwy Polak tak się nie zachowuje jesteś typowym narodowcem przykre, że istnieją tacy ludzie jak ty co nie lubią ludzi ze względu na inne pochodzenie rasisto. Żyj z tym.

użytkownik usunięty
darkigor

Rosjanie nie mogą nam darować 1612 i stąd cała niechęć do nas. Dlaczego my mamy darować nie tak znowu dawne zbrodnie? Chociaż fakt nie można winić całego narodu za zbrodnie systemu. Z drugiej strony popatrzmy na Niemców; gdyby nie przyzwolenie a przynajmniej milczące przyzwolenie większości narodu malarzyna z Austrii niewiele by zdziałał. Co do Rosjan oni chyba sami mają jakieś kompleksy; może dlatego, że żyją w słowiańskiej części Europy, podczas gdy Słowianie z nich żadni.

ocenił(a) film na 4
darkigor

18 mln ludzi wyjechało za granicę w tym większość niestety przez Ruskich. A właściwie przez ustrój, który siłą do Polski sprowadzili. W 18 milionach spora jest grupa ludzi, których przodkowie musieli zostać na obczyźnie po II WŚ bo moskiewskie marionetki, wydałyby wyrok śmierci na nich, od razu po przekroczeniu polskiej granicy. O ludziach, którzy musieli wyjechać z ziem polskich przez prześladowania na tle narodowościowym w XIX w. już nawet pisał nie będę ani o 140 000 osobach polskiego pochodzenia, które w latach 1937-39 były mordowane tylko dlatego, że mieszkają w ZSRR i zarazem mają czelność być Polakami . Gdyby nie komuna, którą Ruscy siłą wprowadzili po II WŚ, Polska byłaby dzisiaj na tyle silna gospodarczo, że to do naszego kraju obcokrajowcy przyjeżdżaliby pracować. Przez komunę ominęło nas 50 lat najszybszego rozwoju gospodarczego i technologicznego w historii cywilizacji ludzkiej. Kiedy kapitalistyczny zachód się rozwijał, my staliśmy w cieniu. Komu mamy to zawdzięczać? Ludzie wyjeżdżają na zachód bo przez komunę, jesteśmy dekady w tyle. I nie pisz, że rozdrapujemy stare rany bo skutki tych "ran" odczuwamy do dzisiaj. A choćby nawet... to tak jak ktoś wyżej napisał kiedyś był Stalin, dzisiaj jest Putin, którego popiera zdecydowana większość Rosjan tak, że już nawet nie musi fałszować głosowań. Więc skoro ludzie go popierają to znaczy, że zgadzają się z jego poglądami i dają mu przyzwolenie na to co wyprawia na Ukrainie (ba, nawet sam ostatnio miał mówić, że w dwa dni może dojść do Warszawy). Więc można powiedzieć, że lata lecą ale na wschodzie bez zmian. I jak tu zaufać naszym braciom ze wschodu?

ocenił(a) film na 6
lach

Ty chyba człwowieku upadłeś na głowe mówiąc, że to przez Rosjan tylu Polaków żyje za granicą (chociaż zapewne jest to argument wyjęty z...). Człowieku wszędzie ludzie trąbią, że Polacy wyjeżdżają za granice za PRACĄ, bo jak dobrze wiesz w Polsce za dobrze to nie jest. Wiem, że możesz o tym nie wiedzieć ale komuna się już skończyła i już dawno temu ogromna część ludzi wróciła do domu.
Po drugie widze, że bardzo dokładnie oglądasz polską telewizją mówiąc, że wybory zostały sfałszowane ponieważ jak dobrze wiemy na Krymie żyje ok. 70% Rosjan (może o tym nie widziałeś ale kiedyś Krym był Rosyjski tylko pan Chruszczow go zabrał), a do głosowania poszło podajże 85% ludzi i wynik głosowania był 80 ileś za Rosją, a tam 20% za Ukrainą (zbyt dobrze tego nie pamiętam, bo to już dawno było) i do tego to wszystko było ściśle chronione. Więc nie wiem kto puścił plote (a nie to ci debile którzy płaczą, że Krym należy do Rosji, a nawet powinien należeć, bo zawsze był częścią Rosji), że niby wszystko było sfałszowane.
A i jeszcze daj mi stronę na której tak Putin powiedział, że niby najedzie na Warszawe. Oczywiście tego nie znajdziesz, bo to gówno prawda.
A ty myślisz, że ludzie nie będą popierać takiego prezydenta jak Putin ? Pomyśl jaka Polska by byłaby mocna gdyby taki Komorowski był mial takie jaja i taki łep jak on.

Nie wiem nawet po co pisze takiemu ciemniakowi jak ty, ale do tej pożal się boże dyskusji już nie dołącze. Tak wogóle ona się już skończya tylko oczywiście ktoś musiał dodać swoje 3 grosze.

ocenił(a) film na 4
darkigor

Człowieku czytaj ze zrozumieniem bo chyba masz z tym problem. Dlaczego w Polsce nie jest dobrze? Napiszę chyba jeszcze raz bo do Ciebie nie dociera! Bo przez pół wieku mieliśmy tu komunę, wprowadzoną siłą przez naszych wschodnich braci i przez to w Polsce teraz jest jak jest bo jesteśmy w tyle! Nasza gospodarka przez cały ten czas prawie stała w miejscu! Komuna się skończyła i owszem ale my nadal odczuwamy jej skutki! I minie jeszcze przynajmniej 50 lat zanim dogonimy zachód.
Krym to kiedyś należał do Tatarów a Rosjanie a dokładniej caryca Katarzyna II zagarnęła sobie te ziemie w końcu XVIII wieku. A to, że tam w większości mieszkają Rosjanie to zasługa Stalina i jego przesiedlania ludności! To nigdy wcześniej (przed XVIII wiekiem) nie były rosyjskie tereny.
A co do wyborów to też czytaj ze zrozumieniem bo nie miałem na myśli referendum na Krymie a raczej wybory prezydenckie. A strony na temat tego, że Putin powiedział, że Warszawę może zająć w 2 dni podawać Ci nie muszę bo i tak powiesz, że to niewiarygodne źródło, dlatego sprawdź sam, podpowiem Ci, że szukać dużo nie będziesz musiał bo trąbiły o tym wszystkie media w kraju. No ale jak ty zawierzasz się rosyjskim to się w sumie nie dziwię, że o tym nie słyszałeś. Aż dziwne, że nie poruszyłeś tematu, że to Polacy wysłali wojsko na Ukrainę. I żeby nie było, to wiadomość o tym cytacie Putina wyciekła z niemieckich mediów a nie polskich.
I myślę, że w Polsce taki prezydent jak Putin (jak i w żadnym innym cywilizowanym kraju ) nie miałby wielkich szans no chyba, że przez zastraszenie lub też wśród ultraprawicowych bojowników, którym marzy się jeszcze polskie Lwów, Brześć i Wilno! Ale widać przez ten akapit, że Putin także i tobie imponuje. Sam właściwie się zdemaskowałeś. Ty ze swoimi braćmi ze wschodu nadal żyjesz w średniowieczu gdzie rządził miecz i ten kto miał więcej mieczy ten był silniejszy. Niestety świat idzie w innym kierunku niż wy. Wy idziecie w zupełnie przeciwnym i z czasem sami poddacie się izolacji bo to jest XXI wiek i nikt pięścią z nikim gadać już nie chce a to jest od zawsze wasza główna doktryna. Nie wiem w sumie po co odpisuję takiemu ciemniakowi jak ty, który jeszcze można powiedzieć, że popiera Putina... Aha już wiem... Żeby Ci przez myśl nawet nie przyszło, że nie odpisałem Ci bo stwierdziłem, że miałeś rację!

ocenił(a) film na 8
darkigor

Ty durny chamie jak smiesz. Pewnie ze przez rosje wyjezdzamy! Wojna nie skonczyla sie dla Polski w 45, trwala jeszcze prawie 50 lat dla nas. Pol wieku gralismy tak jak nam zagrala moskwa, tylko dlatego ze Churchill i Roosvelt odpuscili w Jalcie, wissarionowicz wzial sobie nas pod garnuszek. Po upadku tego scierwa zwanego komunizmem, ktorego do tej pory mamy reperkusje, Polska zaczyna podnosic sie z ziemi. Choc wciaz postkomuna probuje skomlec i daje o sobie znac, duch patriotyzmu jest silny w nas mlodych.
Bydlaku jak smiesz, powiem raz jeszcze. Pochyl glowe i oddaj czesc bohaterom co walczyli z tym zgnilym systemem. Zaslugujesz na spluniecie w twarz za swoja glupote. Obym nigdy nie spotkal cie na swojej drodze

ocenił(a) film na 4
darkigor

Rosjanie mieli wielu wybitnych literatów, kompozytorów i naukowców, którzy z reguły myśleli niezależnie - niestety oni stanowili ok. 1% wszystkich Rosjan. Rosja ma bardzo silne tradycje samodzierżawia, zamordyzmu, antydemokratyzmu, agresji, pijaństwa, grabieży, militaryzmu, imperializmu i wiarołomstwa.

Gdyby procent Rosjan pozytywnie oceniających Lenina był taki sam, jak procent Niemców pozytywnie oceniających Hitlera, Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej była niezauważalną niszą i planktonem, wszystkie pomniki Lenina w Rosji zostały zburzone, Mauzoleum Lenina zlikwidowane, zwłoki Lenina spopielone, czerwone gwiazdy z sierpami i młotami usunięte z wszelkiej przestrzeni publicznej i zakazane, niewielu Rosjan piło wódkę, wtedy Rosja kojarzyłaby mi się o wiele pozytywniej.

ocenił(a) film na 6
darkigor

Opowiedz o swoim pochodzeniu. Czemu jesteś w połowie Polakiem? I z którym narodem czujesz się bardziej związany?

darkigor

Zgadzam się, przez takie myślenie tylko później są problemy, smutne jest to, że ludzie nie potrafią tego zrozumieć

ocenił(a) film na 4
mmiks

Jeśli Rosja kiedyś przejdzie desowietyzację (co raczej szybko nie nastąpi), to wtedy może i Rosjanie będą przyjaciółmi Polaków.

Kiedy w Rosji zlikwidują mauzoleum Lenina, zdejmą z budynków czerwone gwiazdy, sierpy i młoty, zburzą wszystkie pomniki Lenina i zmienią nazwy ulic na niekomunistyczne, odsetek Rosjan chwalących Stalina będzie taki sam jak teraz odsetek Niemców chwalących Hitlera, a Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej przestanie istnieć, zostanie zdelegalizowana lub stanie się politycznym planktonem jak obecnie w Polsce Komunistyczna Partia Polski, to wtedy Rosjanie może staną się przyjaciółmi Polaków.

Gruzja przeszła desowietyzację i obecnie Gruzini nienawidzą Stalina, Lenina i innych bolszewików, mimo że Stalin, Beria, Mierkułow (zastępca Berii) i Ławrientij Canawa (szef NKWD na Białorusi) byli z pochodzenia Gruzinami. Więc Gruzin prędzej niż Rosjanin może zostać przyjacielem Polaka.

Trojden

https://www.youtube.com/watch?v=sYVcgyU6tmQ

Polecam zapoznać się z rosyjskimi komentarzami pod filmem Wajdy. Włos się jeży na głowie jak oni nas "lubią"

mmiks

każdy rusek to śmieć, k*rwa, gnida, wsza i ścierwo.
za te wszystkie krzywdy, które nam poczynili, za te lata niewoli i gnębienia, za setki tysięcy zabitych rodaków, ruskie powinni zdychać.
świat bez ruskiej hołoty byłby lepszy.

loc_dog

"każdy rusek to śmieć, k*rwa, gnida, wsza i ścierwo.
za te wszystkie krzywdy, które nam poczynili, za te lata niewoli i gnębienia, za setki tysięcy zabitych rodaków, ruskie powinni zdychać.
świat bez ruskiej hołoty byłby lepszy."

Po takiej kretyńskiej wypowiedzi nie dziwie się że inne narody uważają nas za skończonych idiotów.
Właśnie przez takie gadanie wystawiacie Polsce złą opinie i to tacy ludzie jak ty loc_dog psują ten kraj, nie ruskie, nie zachód, tylko tacy ludzie prostych obyczajów. Walę głową w mur, bo dziwie się, jak głupi może być człowiek, tymbardziej boli mnie to, że jesteś polakiem, moim rodakiem.

firentis95

Polak piszemy z dużej litery, kretynie.
nie jesteś moim rodakiem bo moi rodacy tak samo jak ja nienawidzą ruskich bo ruskie to dzicz i tępe ścierwo z wypranymi mózgami. lata komunistycznej propagandy odcisnęły piętno na mózgach tej zdziczałej ludności.
ja się nie wstydzę, że jestem Polakiem i nienawidzę ruskich. wstyd mi za takich szmaciarzy jak ty.

użytkownik usunięty
loc_dog

Oho, równie dobrze można to samo o nas, że jesteśmy zaściankowymi i staroświeckimi debilami. Takie myślenie nie popycha Polskę do przodu, tylko wstecz o kilkadziesiąt lat. Należy pamiętać i szanować naszą historię, ale nie na niej budować naszą politykę i społeczeństwo, do kur*y nędzy, kiedy wy to zrozumiecie?

ocenił(a) film na 7
mmiks

Ukrainiec tak samo jak i Niemiec, Czech ( nie czarujmy się Czesi bardzo nie lubią Polaków ), Litwa fika coś ostatnio. Jedynym przyjacielem Polski w Europie są Węgrzy i Turcja - jedyny kraj który nie uznał rozbiorów Polski

maciej2801

Węgrzy? to ci sami co ostatnio olali sankcje dla ruskich i podpisali z nimi umowę handlową?

ocenił(a) film na 7
loc_dog

tak a co tylko polskie jełopy robią wszystko to co im UE kaze a o dobro kraju nie dbaja

maciej2801

nasi już "dbali" o dobro kraju wchodząc w konszachty z ruskimi.
i teraz kupujemy najdroższy gaz na świecie.
z węgrami będzie to samo.
jakiekolwiek spółkowanie z kacapami kończy się biedą i nędzą.

ocenił(a) film na 7
loc_dog

a Uk za ten sam gaz od ruskich płaci 160 $ amy 400

maciej2801

nasze jełopy już zadbaly o dobro kraju wchodząc w konszachty z ruskimi.
i teraz palimy najdroższym gazem na świecie.
z węgrami będzie to samo.

loc_dog

Powtarzasz się "jełopie"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
maciej2801

Litwa nienawidzi Polaków, wystarczy wpisać "Prześladowania Polaków na Litwie" Obecna Turcja nas nie lubi, a co do rozbiorów, których nie uznali, sądzę, że to była zagrywka polityczna wymierzona w Rosję, oraz mieli rachunki z nami do wyrównania:) Choć wtedy nas szanowali.

mmiks

Prześladowania Słowian (przede wszystkim Rosjan ale również i w znacznie mniejszej liczbie: Polaków) w wojnie i po wojnie to sprawka Niemców, Żydów, Ukraińców, Gruzinów przy przyzwoleniu Brytyjczyków, Francuzów i Jankesów. Rosyjski naród to ofiara Stalinizmu, Stalin był jeszcze większym antyrosjaninem niż antypolakiem. NKWD to twór żydowski. Stalin to sojusznik zachodu a nie Rosjan - Rosjan to on mordował albo tyranizował. Lenin oraz rewolucja była finansowana przez Niemców - to wszystko fakty. A jeśli chodzi o Katyń - ani wśród jego decydentów ani wśród wykonawców nie było ANI JEDNEGO Rosjanina. Przecież te dane są ogólnodostępne. Zarówno Katyń jak i morderstwa bohaterów Polski w PRLu to sprawka Żydkówi a nie żadnych Rosjan. Jasne, że Armia Czerwona w II wś składała się w znacznej liczbie z rodowitych Rosjan ale z takimi zbrodniami jak mord katyński czy prześladowania inteligencji Polskiej - Rosjanie nie mają z tym nic wspólnego.

Tadinho

a do kiedy to ruskie są Słowianami, matole?

loc_dog

Nie do kiedy tylko od kiedy, matole.
Ruskie są słowianami od zawsze...
Poczytaj historie, ale przede wszystkim naucz się Polskiej mowy, bo czytając muszę wytężać umysł, o co chodzi temu pachołowi z chłopskiej rodziny.

firentis95

ruskie to mongolskie nasienie, tłuku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mmiks

Te wszystkie mordy to sprawka Żydków i Zachodu. Rosjanie to ofiary, podobnie jak Polacy tyle, że ich Stalinowcy i Leninowcy wymordowali znacznie więcej niż Polaków. Co ma Rosyjski Naród do Katynia? Kompletnie NIC. Wśród decydentów, transportujących jak i bezpośrednich wykonawców nie było ani jednej osoby narodowości Rosyjskiej - lista jest przecież ujawniona. Gruzin Stalin, Żydzi tak w Katyniu jak i w PRL mordowali Polskich bohaterów i inteligencję, podobnie robili z Rosjanami tyle , że na większą skalę. Tak więc Polak i Rusek to bracia jak najbardziej, bracia Słowianie, ofiary Zachodu czyli Hitlera, Stalina, Lenina, całego tego Żydostwa itd. Problem w tym , że po tych prześladowaniach cięzko się od tych Żydków tym narodom teraz uwolnić i na dodatek są celowo skłócane. Lenin to też była antysłowiańska (przede wszystkim antyrosyjska) dziwka zachodu, rewolucja była finansowana przez Niemców.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mmiks

Te wszystkie mordy to sprawka Żydków i Zachodu. Rosjanie to ofiary, podobnie jak Polacy tyle, że ich Stalinowcy i Leninowcy wymordowali znacznie więcej niż Polaków. Co ma Rosyjski Naród do Katynia? Kompletnie NIC. Wśród decydentów, transportujących jak i bezpośrednich wykonawców nie było ani jednej osoby narodowości Rosyjskiej - lista jest przecież ujawniona. Gruzini Stalin i Berja, Ukraińcy i Żydzi tak w II wś, tak Katyniu jak i w PRL mordowali Polskich bohaterów i inteligencję, podobnie robili z Rosjanami tyle , że na większą skalę. Tak więc Polak i Rusek to bracia jak najbardziej, bracia Słowianie, ofiary Zachodu czyli Hitlera, Stalina, Lenina, całego tego Żydostwa itd. Problem w tym , że po tych prześladowaniach cięzko się od tych Żydków tym narodom teraz uwolnić i na dodatek są celowo skłócane. Lenin to też była antysłowiańska (przede wszystkim antyrosyjska) dziwka zachodu, rewolucja była finansowana przez Niemców. Tak więc jak ktoś chwali Zachód i ma pretensje do Rosjan to jest antypolakiem. Fakty są takie, że nawet Putin jest mniej antypolski niż nasz własny rząd..... szok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones