PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 955
ocen
6,8 10 1 221955
5,5 31
ocen krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń
ocenił(a) film na 7
Sofronow

Nazwisko, stopień i datę.

lenka96

zgadza się,ale jaką datę?

ocenił(a) film na 7
Sofronow

10 kwietnia 1940r.

lenka96

właśnie, z tym 10 kwietnia 1940 tak mi wpadło w głowę, film z 2007 roku, Wajda prorok? dodam, że nie jestem wyznawcą żadnych teorii spiskowych odnośnie katastrofy w Smoleńsku, ot taka ciekawostka..

Sofronow

zamykam temat bo pojawił się już wcześniej w innym poście

ocenił(a) film na 7
Sofronow

Wszak 10 kwietnia to nie pierwszy dzień zbrodni katyńskiej. W filmie zapewne wybrali tę datę, gdyż bohaterowie, w tym Małaszyński, nie byli pierwszymi tamże wywożonymi.
Bardziej się można czepiać, że uroczystości w Katyniu odbywały się właśnie 10. W innym wypadku tego samolotu po prostu by tam nie było. ;)

ocenił(a) film na 7
lenka96

Mogłabyś mi powiedzieć gdzie obejrzałaś ten film ?

ocenił(a) film na 7
RAC_79

"Katyń"? W telewizji.
:)

ocenił(a) film na 7
lenka96

O jeju...Proszę Pani mi wybaczy, To pytanie miałem zadać na forum Warszawa 1935,a nie tutaj :( Nie wiem gdzie ja mam głowę ostatnio...

ocenił(a) film na 7
RAC_79

W porządku. Biorąc pod uwagę, że mi też zdarzają się takie mini wpadki, nie ma opcji, żeby nie wybaczyć. :)

ocenił(a) film na 7
lenka96

Cieszę się :) Cieszę się jeszcze bardziej,że spotykam jeszcze młodsze polskie patriotki niż ja sam :)

ocenił(a) film na 7
RAC_79

A ja się cieszę, że w ogóle jakichkolwiek spotykam. Niestety, nie zdarza się to zbyt często, ale zawsze takie, nawet przelotne, spotkania sprawiają wiele radości. :)

ocenił(a) film na 7
lenka96

Różnie z tym bywa,ale chyba z młodym pokoleniem nie jest tak źle :) Musiałaś mnie kiedyś mijać jak maszerowałem w koszulce "Pamiętamy" :)

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Nie, nie jest AŻ TAK ŹLE. Poza tym to zależy, w jakim środowisku się przebywa. A ciebie na 99% nie mijałam. :D

ocenił(a) film na 7
lenka96

Byłem 2 razy na marszu niepodległości i większość to same młode mordeczki,a więc jest spory potencjał,nie sprzyja jedynie kwestia ekonomiczna...

Musiałaś mnie mijać,musiałaś :) Już kilka razy wiedziałem młodą,uroczą Polskę w koszulce "Amor..." :To nie Ty :P ?

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Widzisz, mnie nie było na Marszu Niepodległości. :)
A koszulkę z takim napisem mam, owszem. Aczkolwiek nie miałam jej na sobie jeszcze zbyt wiele razy, tym bardziej "na wierzchu", ludzie na ulicy raczej zobaczyć nie mogli.
Przykro mi, że rozwiałam twoje wątpliwości. :)

ocenił(a) film na 7
lenka96

Nie było Cię ? To w tym roku musisz pisać do mnie,to Cię zabiorę :P

To nie byłaś TY :( Niemożliwe,musisz założyć ją,a pod spodem napis "RAC,mijasz mnie" :D

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Ok, odezwę się na jesieni. ;)

ocenił(a) film na 7
lenka96

A teraz to już nie :(

he he :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones