PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 955
ocen
6,8 10 1 221955
5,5 31
ocen krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

dno

ocenił(a) film na 1

Wajda to cwaniaczek, który robi biznes na polityce. Film beznadziejny artystycznie, grający na
uczuciach patriotycznych. Z ekranu bije sztuczność.

ocenił(a) film na 9
CzPW

Bez przesady. Warsztatowo film jest OK

ocenił(a) film na 7
CzPW

Tak samo jak w przypadku " Człowieka z marmuru", " Człowieka z żelaza" lub " Dantona"? Fakt, Wajda swoje najlepsze lata ma już za sobą, ale " Katyń" nie jest taki zły jeśli wziąć pod uwagę pozytywne opinie z zagranicy oraz pochwały za pokazanie zupełnie nieznanej zbrodni komunistycznej...

ocenił(a) film na 1
Skandal

1. Wszystko, co wymieniłeś to jednak polityka. Na tym terenie jednak najłatwiej, bo polityka budzi największe zainteresowanie tłumów. Tamte filmy jednak rzeczywiście były dużo lepsze artystycznie.
2. Pozytywne opinie z zagranicy miał nawet Wałęsa :). Powód ten sam.

ocenił(a) film na 7
CzPW

Postać Wałęsy znają prawie wszyscy poza granicami Polski, o zbrodnii katyńskiej wie niewiele osób...

Lepiej już kręcić film ocierający się o politykę niż kolejną mdłą komedię romantyczną...

ocenił(a) film na 7
CzPW

ta..... chlopaki nie płaczą 10 , Katyń 1 .

ocenił(a) film na 1
parszywykutafon

To są dwa filmy z różnych światów filmowych. Więc porównanie nie ma sensu. Tak jak ocena skoku do w ody z wieży ma się nijak do oceny występu w jeździe figurowej na lodzie. "Chłopaki nie płaczą" uważam za świetną komedię a o "Katyniu" co sądzę napisałem tu. Moja nagrodę dostał "reżyser" Wajda.

ocenił(a) film na 3
CzPW

Mam również podobne zdanie co autor tej dyskusji. To że film mówi o czymś ważnym to wcale nie czyni go dobrym.

ocenił(a) film na 7
CzPW

Wydaje mi się, że trochę przesadziłeś - 1 gwiazdka to chyba naprawdę przesada? Na 1 to zasługuje "Ciacho", "Kac Wawa" itp. "Katyń" nie jest najlepszym filmem Wajdy, ale przecież nie jest aż taki zły. Naprawdę są filmy o wiele, wiele gorsze, niezależnie od różnic gatunkowych. A jeśli idzie o sztuczność bijącą z ekranu, to obejrzyj "1920. Bitwa warszawska" albo "M jak Miłość" albo "Krokodyla zabójcę" itd.

ocenił(a) film na 1
KrecikJ23

Nigdy nie miałem w planach oglądać wymienionych filmów :). Z oceną może przesadziłem ale jest to dowód mojego "uznania" dla reżysera, który zbijał kapitał na polityce.

ocenił(a) film na 7
CzPW

Aż tak bym tego nie ujęła - on robił filmy o rzeczach ważnych. To niczyja wina, że rzeczy ważne często są związane z polityką. Ale dawne filmy miał naprawdę dobre. Ale oczywiście masz prawo oceniać wg własnego uznania. Chociaż w "Katyniu" kilka elementów zawyżających ocenę było...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones