PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110812}

Kawa i papierosy

Coffee and Cigarettes
7,6 68 584
oceny
7,6 10 1 68584
7,6 34
oceny krytyków
Kawa i papierosy
powrót do forum filmu Kawa i papierosy

Iggy Pop spotyka się z Tomem Waitsem; zamawiają kawę. Po chwili następuję krepujące milczenie, patrzą na siebie i szukają tematu do rozmowy, która ewidentnie się nie klei. Hmmm....cóż zrobić w takiej sytuacji? -Może zapalimy? - pyta Waits - w sumie rzuciłem palenie, ale jednego można, bo jestem już wolny od nałogu. Iggy się przyłącza.
A dziś młodsze pokolenie, nie wiedząc jak zagaić, co zrobić z rękoma, wyciąga swój telefon komórkowy i zaczyna się nim bawić. Trochę się zmieniło od czasu, Jarmush nakręcił studium na temat kawy i papierosów.

Ps. Zauważyłam, że ostatnio jestem dość osamotniona w delektowaniu się kawą miedzy zajęciami na uczelni, ludzie nie lubią kawy? A szkoda, przecież ona jest o niebo lepsze od piwa;p Gdzie się podziało pokolenie kawoszy ;P

kingstons

palaczem nie jestem, ale wydaje mi się, że owy nałóg najbardziej ze wszystkich sprzyja poznawaniu nowych ludzi

same nowele - cóż, jedne rewelacyjne, inne beznadziejne, dla mnie tak poniżej oczekiwań, bo wiele się nasłuchałam o tym filmie

co do kawy - nazywam się Diana i jestem uzależniona =]

ocenił(a) film na 8
diana6echo

Kawa wypłukuje mikroelementy z organizmu. Lepiej odstaw.

użytkownik usunięty
kingstons

"Gdzie się podziało pokolenie kawoszy", hmmm, w piwiarni?

kingstons

Nie wiem, gdzie się podziało pokolenie kawoszy, ale całkowicie osamotniona ie jesteś,
są jeszcze ludzie bez pamięci zakochani w kawie :) Z naciskiem na słowo 'kawa', taka
prawdziwa, a nie tylko to rozpuszczalne gówno z saszetkek 500 w 1.

Z tym telefonem to prawda... ja sama zauważyłam to u siebie i w tej chwili walczę z
odruchem, bo to naprawdę strasznie, strasznie głupie.

ocenił(a) film na 7
kingstons

Nawet przyjemna scena filmowa. Może się skuszę na ten film. Tym bardziej, że pije kawę, ale jednak w jednym jesteś w błędzie - piwo jednak jest znacznie lepsze :)

ocenił(a) film na 8
kingstons

i piwo, i kawa są nieprzełykalne. imo

ocenił(a) film na 7
kingstons

Jak tam po studiach. Znalazłaś pracę?

ocenił(a) film na 9
kingstons

W Łodzi jest taka knajpa gdzie można palić przy kawie. No i fakt, ja nie mam telefonu ale inni robią to cały czas. Siedziałam wtedy z koleżanką zwracając jej co chwile uwagę żeby tego nie robiła. I mówiła, że strasznie się stresuje- więc coś w tym musi być. Jest jedna ciekawa rzecz. Jak nie ma się telefonu i parzy się na wszystkich ludzi którzy to robią, to odczuwa się osamotnienie. Odnoszę wrażenie, że telefon to takie małe więzienie dla nas samych.

ocenił(a) film na 6
corasafony

co to za knajpa?

ocenił(a) film na 9
m_lewi

Cafe Wolność :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones