PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227981}

Keith

7,4 64 131
ocen
7,4 10 1 64131
Keith
powrót do forum filmu Keith

"Keith" sam w sobie filmem złym nie jest. Zdarzały się gorsze, ale uważam, że ocena "bardzo
dobry" po prostu wprowadza ludzi w błąd. Może trochę się przeliczyłam czytając recenzje i
komentarze i oczekiwałam "bóg wie czego" od tego filmu.

Głównym przesłaniem filmu jest aby nie tracić żadnej chwili z życia. Przy czym cały scenariusz
wydaje się na siłę podciągnięty do tej idei i jest to zrobione w sposób niesamowicie banalny. W
sumie to przez cały film nie mogłam zrozumieć dlaczego Natalie leci na Keitha. Wydaje się
niesamowicie naiwna we wszystkim co robi i mówi. Każdy jej ruch jest przewidywalny.

Kiepski scenariusz starają się ratować grając na emocjach widza, ale wychodzi im to średnio.
Przemowa, którą wygłosiła nad jeziorem (ciekawe ile przeleżała w tym bagażniku zanim on
wreszcie pojechał nad to jezioro) - o tym jak bardzo Keitha kocha była płytka. Zabrakło
scenarzyście argumentów, które by tłumaczyły to niezwykłe przywiązanie. Następnie dramatyczny
obrót, pocałunek i w tym momencie modliłam się, żeby się nie rozebrali, bo to już by była gruba
przesada. No i stało się. Dziewictwo stracone, a tylko po to, żeby widz miał porównanie uczuć
Natalie to Keitha i uczuć Natalie to tego Rafaela (plus dla reżysera, że z popularnego chłopaka
nie zrobił tego złego - to mnie zaskoczyło), które oba wydają mi się mocno przesadzone.
Następnie autorzy dowalają nam śmiertelną chorobę i oto mamy wytłumaczenie jego
chamskiego zachowania. Dziewczyna kocha jeszcze mocniej, a po jego śmierci zawozi jego
samochód na wystawę samochodów do Londynu, bo on o tym zawsze marzył.

Nazwijcie mnie bezduszną, ale nie rozumiem, dlaczego ten film zyskał taką popularność. O dno
się nie obija, ale ocena 7,6 jest zdecydowanie za duża. Jest w nim za dużo leniwych rozwiązań i
znanych schematów. Ogólnie... nie poleciłabym.

ocenił(a) film na 8

No cóż .... 35 tys osób uważa, że ten film jest bardzo dobry ;) Stąd ta ocena :)

użytkownik usunięty
susannah0030

to wszystko wyjaśnia.

hahaha :D

ocenił(a) film na 4

ja rowniez zawiodlam sie ;)
Znam duzo lepsze filmy majace podobna fabule...
rowniez nie polecilabym.

ocenił(a) film na 10

Ja osobiście mam odmienne zdanie. Mimo, że jest prosty na swój sposób- bo każdy film jest to potrafi wejść do głowy oglądającego, że tak się wyrażę. Mi się bardzo podobał i nie przeczę, że do tej pory mam go przed oczami choć oglądałam go... dość dawno.
Ale co poradzić, każdy ma inne zdanie ♥

Całkowicie się zgadzam

Masz racje. Moim zdaniem niezła psychodela, gość manipulował równo i sprowadził dziewczynę do parteru. Typowa metoda- na głoda. Dopiął swego, zapomniała kim jest albo stała się nim.

ocenił(a) film na 7

Też bym na niego poleciała więc ten aspekt akurat rozumiem.
Nie jestem amatorką takich filmów, wręcz nie przepadam za melodramatami, a tu jeszcze młodzież. Sceptycznie podchodziłam, ale po seansie byłam nawet lekko poruszona. Mogłabym naturalnie wymienić masę rzeczy, które mi nie grały, ale postać Keitha była tak kapitalnie wykreowana, że zapomniałam o części mankamentów - stąd moja ocena.

ocenił(a) film na 5

Zgadzam się z każdym słowem. Dodam natomiast, iż przez prawie cały film miałam w głowie myśl, że gdzieś to już widziałam, tylko role były odwrócone... Reżyser powielił motyw ze Szkoły Uczuć, dlatego śmiertelna choroba Keith'a nie była dla mnie zaskoczeniem.

ninka1611

Akurat o śmiertelnej chorobie powstał już niejeden film - Zwłaszcza są to filmy przeznaczane dla młodzieży :) .

ocenił(a) film na 6

Dokładnie. Nie jest to jakiś zły film ale żadnego "wow" tu nie odnalazłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones