PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33200}

Kill Bill

Kill Bill: Vol. 1
7,4 377 393
oceny
7,4 10 1 377393
7,5 42
oceny krytyków
Kill Bill
powrót do forum filmu Kill Bill

P R Z E R E K L A M O W A N Y. Pamiętam, jak 6 lat było o tym głośno. Jak się okazało jest to wiele hałasu o nic.
Pozwolę sobie wypunktować parę rzeczy.

- połamanie chronologii to głupota. W tym filmie nie ma to sensu.
- widziałam w tym filmie wiele scen, które ukazały się w innych filmach (identyczne). To nie inspiracja, to kradzież.
- ludzie, którzy nazywają ten film dobrym a) widzieli w życiu max. 5 filmów b) są ograniczeni umysłowo
- film jest o niczym, wiele scen jest nie potrzebnych
- gra aktorów jest fatalna. Miałam ochotę ciachnąć Umę tym jej mieczem za wyraz twarzy, który utrzymywała na twarzy przez cały film.
- jeżeli ten film jest 'hołdem' dla m.in. Spaghetti Westernów ( uwielbiam je ) to widać reżyser nienawidzi tego gatunku
- fajnie, że w ostatniej sekundzie Bill 'uratował Umie życie'
- postacie w filmie są nijakie
- fajnie, że Uma z chorymi nogami w sekundę po przebudzeniu zabiła dwóch gości.
- cholernie nie podoba mi się, że każdy film tego reżysera, nawet przed premierą już jest dobry. Jakby zrobił film o $raniu do kubka po coli byłby to najpopularniejszy film roku ._.
- durny tytuł, flegmatyczna tytułowa postać

3Grosze

Twórczości Tarantino nie zrozumiesz.
Ja też nie rozumiem na czym polega jego fenomen, ale lubie jego filmy :)

użytkownik usunięty
patrykniedzialka

Połamanie chronologii ma prosty powód - śmierć O-Ren Ishii jest bardziej spektakularna niż śmierć Vernity, a więc bardziej nadaje się na finał. Dlatego przesunięto ją na koniec.

Nazywam ten film niezłym, więc może jestem tylko lekko ograniczony umysłowo.

edit: mój błąd, to odpowiedź do założyciela tematu oczywiście.

Większość ludzi nie potrafi zrozumieć na czym polega fenomen.
Wybór prosty tak jak z większością filmów, albo się kocha albo nienawidzi :)

użytkownik usunięty
3Grosze

Patrz wyżej.

ocenił(a) film na 10
3Grosze

"- ludzie, którzy nazywają ten film dobrym a) widzieli w życiu max. 5 filmów b) są ograniczeni umysłowo" Po tym powonieniem podziękować tej Pani oraz jej całkowitej ignorancji.
Mimo to skusze się:
- dlaczego połamanie chronologii w tym filmie nie ma sensy, a w innych ma ?
- to nie inspiracja, to nie kradzież, to pastisz
- do tego myślnika już się odniosłem
- film jest o zemście, które sceny są niepotrzebne ? Ja takich nie dostrzegłem
- Nie jest to kreacja na miarę oskara, ale w tej konwencji wystarczająca
- drugi myślnik
- fajnie
- postacie w filmie całkowicie przerysowane i wystylizowane, więc jak mogą być nijakie ?
- to jest film, a w filmie jak to w sztuce wszystko jest dozwolone. Finałowa scena w Scarface też jest wysoce przerysowana, a mimo to dajesz 10. Do tego Kill Bill nie aspiruje do filmu nastawionego na realizm, a Człowiek z blizną tak
- cholernie nie podoba mi się, że każdy film tego reżysera, nawet przed premierą już jest dobry. Jakby zrobił film o $raniu do kubka po coli byłby to najpopularniejszy film roku ._.
aha, więc o to naprawdę chodzi w tej krytyce ? Nie uważam, aby każdy film tego reżysera był arcydziełem, ale zazwyczaj trzymają poziom.
- masz rację durny, tak samo jak np. Saw 3D, ale jego oceniłaś na 7, a poważnie to film i autor może go zatytułować jak mu się podoba. Jak można oceniać film po tytule ?
- flegmatyczny: powolny, opanowany, nieulegający emocjom. Powolności w bohaterce nie dostrzegłem, natomiast dwie ostatnie cechy jak najbardziej pasują do "zawodu", którym parała się główna bohaterka

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
JessePinkman

Merytoryczna odpowiedź to podnoszenie tego dennego komentarza autorki do rangi czegoś ważnego. A jest to ewidentny trolling i bezsensowny hejt z równie idiotyczną tezą że jak komuś się podoba to max 5 filmów widział. A dlaczego nie maks 4 ? :-P

JessePinkman

popieram

3Grosze

Specyfika kina Tarantino nie przypada do gustu wszystkim. Wiele osób jej po prostu nie docenia, lub zwyczajnie ich takie filmy nie kupują. Jednak wystawienie oceny 1 dla takiego filmu i rozpoczęcie swojej argumentacji od "- połamanie chronologii to głupota. W tym filmie nie ma to sensu." wywołało u mnie lekkie, można by powiedzieć, że zdziwienie.
Nie rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz, że w tym filmie zaburzona chronologia nie ma sensu? Poza argumentami należy również podać jakieś odwołanie do niego. Nie sztuką napisać, że coś jest "niepoprawne", sztuką to udowodnić i przedstawić właściwą formę.
Co do gry aktorskiej i "nijakich postaci". Ten film od początku jest przerysowany i zdecydowanie nie jest napychany na siłę realizmem. Samo to sprawia, że postacie nie mają być "standardowe", czy pretendować do Oskara. Mają po prostu wpasowywać się w zamysł całości. Podobnym przykładem może być chociażby postać Agenta Dale'a Cooper'a z serialu Twin Peaks, która według wielu osób jest uważana za beznadziejnie zagraną, ale ta postać została zagrana zgodnie z zamysłem, który został przygotowany przez ekipę. Jednak oprócz kreacji było jeszcze stwierdzenie o słabej grze aktorskiej - tutaj faktycznie najwyższa półka to to nie była, aczkolwiek też dnem bym tego nie nazwał.

Co do tej części wypowiedzi:
„- cholernie nie podoba mi się, że każdy film tego reżysera, nawet przed premierą już jest dobry. Jakby zrobił film o $raniu do kubka po coli byłby to najpopularniejszy film roku ._.".
Od zawsze było tak, że większe nazwiska wywoływały większy szum. Jednak nawet, jeśli szanowana/lubiana/znana/rozpoznawana persona stworzy dzieło (film, gra, książka, serial, etc.) i będzie on zwyczajnie słaby, to nie zostanie on wcale ciepło przyjęty. Fakt hype i zapał do obejrzenia oraz zachwyty na forach będą zdecydowanie większe, ale nigdy nie jest równoznaczne z wysokimi ocenami. Oczywiście mówię tutaj o dziełach, które faktycznie są słabe, a nie np. wychodzą poza ramy, w których tworzyła dana osoba lub "według fanów, to już nie to samo".

ocenił(a) film na 9
Vamadas

Przecież założyciel tematu to albo troll albo debil innej opcji nie ma :D
A jednak to drugie patrząc na jego oceny filmów.

ocenił(a) film na 2
aronn

Sam jestes debil . Gangi nowego jorku na 10 , czarny labedz na 10 i takie gnioty jak kill bill na 10 . OMG. Nie rob z siebie dodatkowo idioty, piszac takie glupoty ,ze zalozyciel jest trolem i debilem . Debilu.

ocenił(a) film na 9
weronikax25

:DD Pa słonko

ocenił(a) film na 9
weronikax25

pani weroniko dlatego założyciel tematu jest debilem bo ocenia jak debil a więc jedziemy:
Transcendencja-1/10 (to nie była jakaś rewelacja ale na pewno nie na 1!
Seksmisja-1/10 Amerykanin-znowu 1! Dalej,Strażnicy galaktyki znowu na 1,Operacja E też na 1/10,Ale Paranorlmal Activity na 8/10 ha..ha...ha.No i mamy kill Bill a co tam też na 1 nie na 5 albo 4 a co tam jedynka.

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Teraz dalej ty mi zarzucasz,że dałem 10-ki tym filmom,które wymieniłaś,tak oczywiscie są trochę przeszacowane ale na 8 jak najbardziej zasługują.Ty sama dajesz również aż 10 takim filmom jak Efekt motyla i Potęga strachu,tak to są w miarę dobre filmy ale maksymalnie na 7 a ty je uważasz za arcydzieła!

ocenił(a) film na 2
aronn

Moze i masz racje.Przepraszam za wyzwiska . Nie chcialam , ale tez nie obrazaj , bo to troche lamerskie. Lubie Efekt motyla, poniewaz ogladnelam go nie czytajac recenzji ani nic nie wiedzac o nim i mnie zaskoczyl pozytywnie. Tak samo potega strachu. Wierz mi ,ze jest niewiele filmow ktore mi sie podobaly na 10 . No taki widocznie gust :) Przepraszam raz jeszcze.

ocenił(a) film na 9
weronikax25

Mało kogo wyzywam na forum prawie w ogóle mi się to nie zdarza ale jak widzę takie ignoranctwo u założyciela tematu to mnie szlag trafia.Taki Kill Bill posiada wiele zalet i wbrew pozorom jest to kino dla wyrobionego kinomana właśnie.Po pierwsze dostajemy naprawdę dobry soundtrack,po drugie aktorsko również się film broni,dalej,dialogi no i oczywiscie choreografia walk.Oczywiście wszystko jest podlane dużą dawką pastiszu jak w większości filmów Tarantino,generalnie ten reżyser(samouk przecież!)bawi się kinem ale robi to z klasą(mruga okiem niejednokrotnie do widza).Moze nie są to filmy jakieś strasznie "mądre"z jakimś wielki przesłaniem ale jest to rozrywka przez duże R oczywiście niejednokrotnie z dużą dawką brutalności.Tak czy siak reżyser ten wytworzył swój własny niepowtarzalny styl,którego wcześniej raczej nie widzieliśmy w innych filmach...

ocenił(a) film na 9
aronn

aronn nie każdemu mógł się film podobać, i nie należy takich osób wyzywać od debili.

ocenił(a) film na 9
agata06

Podał zero konstruktywnych zarzutów ba wręcz żałosnych.

ocenił(a) film na 9
agata06

On innych nazwał ograniczonymi umysłowo. Wiec dostał to co sam zasiał.

3Grosze

To jest film Tarantino. Jeśli nie lubisz filmów Tarantino to się o nich nie wypowiadaj o nich bez sensu, bo to, że nie są logiczne, czasami są o niczym, złamana jest chronologia to nawet szympans widzi i tylko od niego zależy czy mu się to spodoba czy nie. W tym filmie genialna muzyka muszę dodać.

ocenił(a) film na 9
3Grosze

To jest ośmieszanie siebie dawanie 1/10 dla filmu który chociażby ze względu na muzykę i stronę wizualną mógłby miec minimum 4/10 .
Piszesz posta jak jakiś super znawca uważasz że ktoś widział 5 filmów skoro mu się podoba a i jest ograniczony... to jest dziecinne szczekanie na poziomie gimnazjum - takie hejterstwo i trolowanie w jednym. Wstydziłbym się gdybym napisał coś podobnego a ty się z tym czujesz dobrze? Nie odpowiadaj proszę bo nie pochylę się więcej nad tobą bo nie toleruje ludzi obrażających innych kinomanów. Nie masz monopolu na racje a argumenty masz tak miałkie że szkoda wchodzic w głębszą polemikę i każdy kto to robi wywyższa twój słaby komentarz na poziom na jaki nie zasługuje.
Ktoś kto ma w najwyżej ocenionych 12 gniewnych ludzi powinien miec więcej oleju w głowie chyba że szpanujesz tylko takimi ocenami, zachowujesz się jak snob bo wypada taki film miec "na tapecie". Niesprawiedliwa ocena? A co mam ci napisac skoro ty mnie też obrażasz ? Oceniłem 400 filmów i uważam Kill Bill za niezłe kino.

bez odbioru

ocenił(a) film na 10
3Grosze

Dajesz "10" Komnacie Tajemnic a ten film jest przereklamowany ? Wolę być ograniczony umysłowo w stopniu jakim czyni mnie bycie fanem tego arcydzieła, niż w stopniu Twoim. Leć Radcliffa oglądać ostatnio wydał dwa kozackie filmy też ma magiczne moce więc Ci się spodoba.

3Grosze

"Zakochany kundel"? Serio? Ile masz latek, dziecko?

3Grosze

ale z ciebie idiotka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones