PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128399}

King Kong kontra Godzilla

Kingu Kongu tai Gojira
5,4 2 753
oceny
5,4 10 1 2753
4,3 3
oceny krytyków
King Kong kontra Godzilla
powrót do forum filmu King Kong kontra Godzilla

Ten film jest sssssssuper ! i udowadnia, że king Kong z Godzillą niemoże się równać ! Chociaż małpy jak dostaje bęcki też szkoda... :)

Wolf_01

tak
jest tylko 1 król potworów

dawidking2

Godzilla jest najlepszy. Myślę, że teraz to by ten King Kong najnowszy z 2005 r nie miał szans z tym, a co dopiero z Mechagodzillą lub tego z Ameryki:D

Kane777_filmweb

Najmocniejszy był Godzilla w najnowszym filmie.

Wolf_01

przecież King Kong wygrał w tym filmie

eve494

podobno istnieją dwie wersje filmu. W jednej wygrywa Kong w drugiej Godzilla.

ocenił(a) film na 7
Ozjasz_fw

masz jakieś źródło? nie żebym spinał czy coś, ale w sumie zaciekawiła mnie teoria z dwoma wersjami filmu

adam_bieniek96

Dawno dawno temu kupiłem CD-Action gdzie wraz z grą Daikatana (ujowizna trochu) dawali film Powrót Godzilli i w czasopiśmie był obszerny artykuł z krótkimi notkami o każdej produkcji z tej obszernej sagi. Była tam wzmianka o dwóch wersjach filmu. W necie też powinieneś znaleźć o tym wzmianki-może nie tak dużo. Złota era tych produkcji zakończyła się zanim światem zawładnął internet.
Tutaj wklejam Ci fragment
"Naukowa wyprawa na jedną z bezludnych wysp spotyka na swej drodze ogromnego Konga. Uśpiony, zostaje przewieziony w cywilizowane rejony, lecz wkrótce ucieka. Godzilla obudzony ze snu, wyrusza na wyspę Hokkaido. Tymczasem King Kong ponownie zostaje uwięziony i przewieziony na Fuji aby stoczyć długą walkę z Godzillą. Film po raz kolejny posiada dwie wersje, gdzie w amerykańskiej minimalnie "wygrywa" King Kong, a w japońskiej Godzilla. Film jest dynamiczny i wciąż jest ogromną gratką dla fanów monster-movies. "
i tu masz link
http://www.film.org.pl/sequele/godzilla.html

ocenił(a) film na 6
adam_bieniek96

Są wersje japońska i amerykańska, różnią się oczywiście dubbingiem, niuansami w montażu, kilkoma scenami aktorskimi i długością. Informacja o wersjach z różnymi zakończeniami (zwycięża G lub KK.) to mit i pobożne życzenie niektórych psychofanów. Krótko ujmując: NIE ISTNIEJE

ocenił(a) film na 7
adam_bieniek96

Potwierdzam, w japońskiej wersji "taktyczne" zwycięstwo również odnosi Kong.

ocenił(a) film na 4
Wolf_01

Ja wolę king konga od jakiejś przerośniętej jaszczurki.

ocenił(a) film na 6
Wolf_01

Prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones