Świetny film. Jeden z najlepszych jakie oglądałem od 2005 roku.

Moim zdaniem film jest świetny. Efekty specjalne wyglądają niesamowicie, obsada też mi się bardzo podoba, film ma swój własny klimat co też jest ważne, fabuła filmu też ciekawa, poza tym dinozaury wyglądają tutaj o wiele lepiej niż w "Jurassic Park III". Jest to jeden z najlepszych przygodowych filmów od 2005 roku jakie obejrzałem bo do tej pory nic ciekawszego od "King Konga 2005" nie widziałem, jeśli chodzi o potwory i różnego typu stworzenia (Nie biorę tutaj pod uwagę filmów o Hobbicie). Film jest długi co też mi się bardzo podoba. Moim zdaniem niczego w nim nie brakuje. Film jest jedyny w swoim rodzaju, lepszego filmu o "King Kongu" już raczej nie zobaczymy.

13
 • Nadal nie potrafię zrozumieć dlaczego ocena filmów, które naprawdę są PERFEKCYJNE i jedyne w swoim rodzaju, mają takie niskie oceny :(

  • Ponieważ wszyscy oceniają to, że ten King Kong odbiega od znanej historii. Dinozaury? Przecież w pierwotnej wersji tego nie było. Ja jednak oceniam film jako film i wg mnie ten był bardzo udany i przyjemnie się go oglądało.

  • Wiesz tak spytam o wiek? Bo mało wiesz jeszcze mi się wydaje. Filmy o dinozaurach, Godzilli, King Kongu itd. są specyficzne trzeba je oceniać inaczej niż np. "Kasyno" czy "Chłopcy z ferajny" bo TO SĄ FILMY PERFEKCYJNE bez luk... a w tym temacie nigdy nie będzie perfekcji bo to taki gatunek, tak samo z filmami o superbohaterach. Trzeba je oceniać w swych kategoriach bo jako film ogólnie zawsze będą oceniane niżej ze względu na luki, które nie zawsze da się zlikwidować. A w planach jest jeszcze (dokładnie nie pamiętam nazwy) King Kong Long Island i Godzilla vs Kong Kong, także nigdy nie mów, że już nic nie będzie ;] bo techniki się zmieniają, świat pędzi do przodu i za jakiś czas teraźniejsze filmy będą odtwarzane w nowych odsłonach i miejmy nadzieję, że lepszych ;]

 • Najlepsza wersja była z 1933 na imdb ocenka do dziś zacna 8.0 mimo,
  że młoda widownia jej zaniża.
  Wersja z 2005 ma do porównania na imdb 7.2

  Co do porównania z Jurajskim parkiem to ogromnie mylisz się w kwestii dinozaurów.
  Jedynka Jurajski park z 1993 ma lepiej zrobione dinozaury niż w King kongu z 2005 roku.
  Sztuczniej wyglądają gady w nowszym filmie, bo są robione całkowicie komputerowo.
  W jurajskim parku jednak łączyli tradycyjne metody tworzenia efektów z komputerowymi.

 • Jako film o King Kongu jest najlepszy i jeden z lepszych o potworach, lecz nie zgodzę się z tobą, że tutaj dinozaury wyglądały lepiej niż w Parku Jurajskim... Żaden film o dinozaurach nie ma ich lepiej odwzorowanych niż Park Jurajski. Znam się na nich i te Tyranozaury w żaden sposób nie wyglądały tak jak były w rzeczywistości. Zostały stworzone takie specjalnie dla samego oryginalnego klimatu filmu. A to dlatego bo w wersji z 33 roku Tyranozaur też miał 3 palce w swoich małych kończynach (prawidłowo miał dwa za życia i w Parkach Jurajskich) a co za tym idzie pozwolono w takim razie zmienić mu kształt czaszki i uzębienia. Tutaj T-Rex jest potworem a nie dinozaurem. I film nie ma tego realizmu wśród stworzeń co P.J. bo miał być inny specyficzny dla King Konga.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: