PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104705}

Kiwaczek

Cheburashka
7,9 721
ocen
7,9 10 1 721
Kiwaczek
powrót do forum filmu Kiwaczek

Kiwak

użytkownik usunięty

Szkoda, że film ten jest na dzień dzisiejszy nieosiągalny. Mało jest mądrych bajek dla dzieci, a to był pewniak.

użytkownik usunięty

kiwaczek
skad mozna to zassac???Musze go miec!!!!!
"Budowalismy,budowalismy az zbudowalismy"

użytkownik usunięty

My z żoną (jesteśmy z 1969) także bardzo kochamy Kiwaczka i Krokodiła GIENU - chcielibyśmy pokazać ICH swoim dzieciom , możemy polecić piosenkę http://bards.pp.ru/Detskie/06_Pesenka_krokodila_geny.mp3 - słuchamy sobie od czasu do czasu - z rozrzewnieniem.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników Kiwaczka i innych fajnych bajek.

ocenił(a) film na 10

Czieburaszka, w Polsce znany jako Kiwaczek to sympatyczny, nieco gapowaty futrzak, który dziwnym zrządzeniem losu, trafia w transporcie pomarańczy, do Związku Radzieckiego. Reszta to poszukiwanie przez Kiwaczka swojego miejsca w tamtejszej trudnej rzeczywistości, co ma swój specyficzny smaczek. W Polsce Kiwaczka pamiętają widzowie starszego pokolenia, do którego i ja się zaliczam. Na różnych forach dyskusyjnych często przy okazji tematów filmowych, dobranockowych spotykam pytania "Czy ktoś jeszcze pamięta Kiwaczka?" - zazwyczaj
odpowiedzi nie ma zbyt wiele, a te które są, podają skąpe informacje pamiętane z dzieciństwa.

Nieprawdą jest że w Polsce nie można dostać filmów z Kiwaczkiem. Nie jest łatwo, ale przy odrobinie chęci można dotrzeć do tego wspaniałego filmu. Mnie ta sztuka udała się w specjalistycznej księgarni rosyjskiej, co prawda cena była zaporowa, ale drogą żmudnych negocjacji udało mi się ją zbić. Warto było, gdyż płyta DVD którą zakupiłem zawiera wszystkie cztery filmy, powstałe w okresie od 1969 do 1983 roku :

Krokodyl Gena (Крок& #1086;дил&#1 072; Генa) 1969 r.
Kiwaczek (Чебу& #1088;ашк&#1 072;) 1971 r.
Szapokliak (Шапо& #1082;ляк) 1974 r.
Kiwaczek idzie do szkoły (Чебу& #1088;ашк&#1 072; идет в
школ&# 1091;) 1983 r.

Ponadto wywiad z Eduardem Uspieńskim, twórcą Kiwaczka, oraz jako kolejny dodatek inny film Kaczanowa "Warieżka". Filmy są po cyfrowej obróbce, starych kopii.

Za naszą wschodnią granicą Kiwaczek ma wiernych fanów, produkuje się liczne zabawki, wydawane są książki, w tym równie te stanowiące kontynuację historii opowiedzianych w filmach. Kiwaczka cenią również w tak egzotycznych dla nas krajach jak Japonia, gdzie produkuje się mnóstwo kiwaczkowych drobiazgów jak zeszyty, ołówki, maskotki, zabawki. Niezależnie od wspaniałego filmu funkcjonują genialne piosenki. Ostatnio udało mi się zakupić 2 płyty CD i 2 kasety audio.

Kaczanow Roman, Abieliewicz (1921 - 1993 r.)

Uspienskij Eduard Nikołajewicz (ur. 1937 r.) pisarz rosyjski, scenarzysta. W 1961 roku ukończył Moskiewski Instytut Lotnictwa. Jeszcze podczas studiów zajął się twórczością literacką. Początkowo były to opowiadania humorystyczne. Pisał również dla dzieci, a jego książki świadczą o znakomitym wyczuciu psychiki małego czytelnika. Największą popularność autorowi przyniosła postać Czieburaszki.

U nas niestety postać Kiwaczka poszła w zapomnienie, a szkoda Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad gdyż jest to wspaniały film ze wspaniałą oprawą muzyczną.

A tutaj zapraszam do obejrzenia kiwaczkowych pamiatek:
:Muzeum Dobranocek"
http://muzeumdobranocek.pl/kiwaczek.htm [muzeumdobranocek.pl/kiw ...]

Pozdrawiam wszystkich fanów Kiwaczka :)

użytkownik usunięty

Nieprawda, że nieosiągalny. Podaje adres strony:

http://multiki.arjlover.net/multiki/

Z tąd mozna pobrac wszystkie 4 odcinki Kiwaczka (i nie tylko) w formacie AVI. Świetna jakość. Przy pomocy nagrywarki mozna sobie zrobic VCD, sVCD lub DVD, wydrukowac okładkę... :) zresztą co ja będe wam mówił co można :) UWAGA z podanego adresu mozna ściągać filmy tylko w nocy. Przynajmniej ja tak mam. W dzien jest jakaś blokada IP.

Pozdrawiam,
rebelia_w_babilonie

użytkownik usunięty

http://rapidlinks.ru/link/?lnk=95335

można sciagać w dzień i w nocy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones