PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31294}

Klub winowajców

The Breakfast Club
7,4 49 103
oceny
7,4 10 1 49103
7,5 24
oceny krytyków
Klub winowajców
powrót do forum filmu Klub winowajców

Ja mam tylko jedno pytanie. Czemu tak późno dowiedziałem się o tym filmie? Każdy polski kanał telewizyjny zdaje się ignorowac ten tytuł a film... Jest kultowy przecież. Kultowy całą gębą. Ciekawie napisane postacie i wcale nie takie "gówniarskie" problemy jakich można by się spodziewac po filmie "dla młodzieży". Ścieżka dźwiękowa po tylu latach nadal kopie tyłek. Teraz w głowie kłębią mi się nawiązania do "klubu..." w innych filmach czy serialach... No jest ich sporo. Cholernie polecam.

lunatyk34

Film według mnie był świetny. Masz rację, nie był to zwykły, banalny film ukazujący utarte schematy.
Mogłabyś mi powiedzieć w jakich filmach? Jeszcze się nie spotkałam ( albo nie wiedziałam, że taki film istnieje) i chciałabym je sobie obejrzeć. Z góry dzięki :D

ocenił(a) film na 8
ameslari

W Easy A z Emma Stone była ich całą masa, zarówno tych bezpośrednich jak i delikatnie zaznaczonych (a film sam w sobie też się wybija). W "To nie jest kolejna komedia dla kretynów" też było sporo na rzeczy (choc jesli film faktycznie nie jest dla kretynów to ja chyba zbyt inteligentny nie jestem). W "Wolny dzień Ferrisa Buellera" też. Teraz będę się męczył żeby sobie przypomniec pozostałe filmy. Jeśli chodzi o seriale to w Community na przykład.

lunatyk34

"Easy A" też mi się podobało, choć nie zwróciłam uwagi na nawiązania do tego filmu.
"To nie jest kolejna komedia dla kretynów" mnie trochę odstrasza, nie wydaje się być zbyt hm...ambitnym filmem :D

Dziękuję bardzo! :D

ameslari

Dorzucę "Pitch Perfect", w którym film (a zwłaszcza piosenka) odegrał ważną rolę. A nawiązań jest rzeczywiście mnóstwo, zobacz: http://www.imdb.com/title/tt0088847/trivia?tab=mc&ref_=tt_trv_cnn

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones