PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128074}

Klucz do koszmaru

The Skeleton Key
6,8 45 081
ocen
6,8 10 1 45081
4,7 3
oceny krytyków
Klucz do koszmaru
powrót do forum filmu Klucz do koszmaru

Dzieci

ocenił(a) film na 7

Chwilę po zakończeniu filmu przeszły mnie ciarki, ponieważ coś sobie uświadomiłem. Zwróciłem się do mojej kobiety, która oglądała wraz ze mną: "Kochanie, zgadnij kogo tamtej nocy powiesili na drzewie i spalili..."

VesperZero

No i?

rosemary_6

No przecież odpowiedź znajduję się w tytule postu!

DaveM

Wiem o tym, tylko po co to pisać. Jakby co nie czepiam się.

ocenił(a) film na 7
VesperZero

O kurde, rzeczywiście. Mocne.

ocenił(a) film na 7
VesperZero

To, co mi właśnie uświadomiłeś wgięło mnie w krzesło. Mocne.

ocenił(a) film na 8
Delinis

Ja tak samo nie zauważyłem tego, dopiero po tym poście :o

ocenił(a) film na 8
PositivThink

Tak to jest jak się ogląda horror tylko nosem wystawionym spod pierzyny! ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
VesperZero

Chociaż Papa i Mama chcieli im tego oszczędzić...opowiadając tę historię Violet wyraźnie podkreśla, że dzieci (czyli już ona i Papa po przemianie) mówiły, że to nie wina służących, bo to one same chciały się pobawić, ale nikt ich nie słuchał... Generalnie końcówka filmu była naprawdę świetna.

ocenił(a) film na 8
Ar_wen

Myślałam też o tym, co tak naprawdę jest gorsze - czy taka śmierć, czy też życie dziecka zamkniętego w ciele dorosłych, nie rozumiejącego co się stało, pozbawionego możliwości przeżycia swoich najpiękniejszych lat, w ogóle całego swojego własnego życia...jednym słowem skazanego na ciągłe cierpienie...

ocenił(a) film na 8
Ar_wen

w prawdziwym świecie też zdarzają się takie "zamiany"= tzw. choroby psychiczne

ocenił(a) film na 8
Wictorias

I co w związku z tym, że w prawdziwym świecie występują choroby psychiczne?

ocenił(a) film na 8
Ar_wen

KRWA MAM NA MYŚLI ŻE NIEKTÓRZY LUDZIE MAJĄ PSYCHIKĘ DZIECKA BĘDĄC DOROSŁYM CZŁOWIEKIEM I BEZ VOODOO. JUŻ DOTARŁO?? TO MIAŁO TAKI SAM WKŁAD W POST JAK TWÓJ KOMENTARZ

ocenił(a) film na 8
Wictorias

Wyluzuj. Dobrze wiem o co chodziło z psychiką, ale nie bardzo wiem jaki to ma związek z moim komentarzem. Proponuję napić się melisy.

ocenił(a) film na 8
Ar_wen

a skąd wniosek, że mam nerwa

ocenił(a) film na 8
Ar_wen

Mylisz się.
Caroline poznaje tę opowieść z ust Violet (Mamy) więc nie musi być (i pewnie nie jest) prawdą. Prawdą natomiast jest to, że ofiary trzeba utrzymywać w stanie wegetatywnym bo zachowują świadomość i na pewno ujawniły by prawdę. Dzieci musiały podżegać pijany tłum do pozbycia się Papy i Mamy bo w czasach kiedy wierzono w voodoo łatwiej byłoby przekonać wszystkich, że nastąpiła podmiana.

ocenił(a) film na 6
Salmonella

"w czasach kiedy..." ale przecież voodoo jest wciąż praktykowane, nigdy nie zostało zaprzestane :D

ocenił(a) film na 8
beatkakozidrak

Tam było "Hoodoo" ;)

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

Hoodoo już nikt nie praktykuje? :P

ocenił(a) film na 8
beatkakozidrak

I od tego, i od tego, odchodzi się coraz bardziej.

beatkakozidrak

ale wtedy ludzie mogliby uwierzyć że ktoś jest taką "wiedźmą", a jakbyś teraz kogoś o to oskarżyła to by cię wyśmiali i zabrali do wariatkowa.

ocenił(a) film na 8
Salmonella

Może się mylę, a może nie, w każdym razie taka jest moja interpretacja :)

ocenił(a) film na 8
Ar_wen

Też odniosłem podobne wrażenie, że uznali iż ta cała kradzież ciał wystarczy. Czarnej służbie i tak by nikt nie uwierzył, a całe dorosłe towarzystwo było pijane w 3d-upy, więc lincz nie był niczym zaskakującym. Taka zabawa, w tamtych czasach... to się musiało tak skończyć.

Niemniej jednak mnie najbardziej ujęło wzajemne spojrzenie "adwokata" i "caroline" w karetce na koniec, gdy ona wreszcie zdała sobie sprawę kim on cały czas naprawdę był i dotarło do niej kim i ona teraz jest. To było mistrzostwo, świetna scena!

VesperZero

no dokladnie, tez zaraz po obejrzeniu filmu dopiero rozkminilem, ze typ powiesil i spalil zywcem wlasne dzieci :(