PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128074}

Klucz do koszmaru

The Skeleton Key
6,8 45 084
oceny
6,8 10 1 45084
4,7 3
oceny krytyków
Klucz do koszmaru
powrót do forum filmu Klucz do koszmaru

Jestem świeżo po filmie i nie mogę zrozumieć zakończenia pomoże ktoś ?:(

ocenił(a) film na 9
_lilka_

Yo, w nocy obejrzałem ten film i w miarę mego zrozumienia postaram Ci się pomóc.

Zacznę od retrospekcji ukazanej w filmie, którą opowiada Violet Devereaux Carolinie. Jest to historia o bankierze Thorpie i jego dzieciach, oraz o parze służących ( Justify i Cecile ). Ukazuje ona huczne przyjęcie, a następnie mord na służących za praktykowanie magii. Tak naprawdę chodzi tu o działanie Zaklęcia Poświęcenia (wydłużenie sobie życia poprzez zamianę ciał). I właśnie to zachodzi na strychu w retrospekcji. Justify i Cecile z zemsty za złe traktowanie oraz chęci wydłużenia sobie życia wchodzą w ciała dzieci bakiera. Tym sposobem to nie oni zostają zamordowani. Na końcu opowiadania dowiadujemy się ,że bankier zastrzelił żonę, następnie popełnił samobójstwo, a dzieci zostały do roku 1962.

(Przeskok czasu do chwili obecnej w filmie.)
Wywnioskować można ,że Justify i Cecile żyjący w ciałach dzieci bankiera powtórzyli sztuczkę i ze starych ciał wskoczyli w młode ciała Bena i Violet.

W obecnej chwili, gdy ponownie się zestarzeli, jeszcze raz szukają swoich ofiar. Nabrał się na to młody adwokat, który obecnie znajduje się sparaliżowany w ciele Bena. Połowę planu mają już za sobą , więc szukają teraz ciała dla Cecile. Umieszczają ogłoszenie w gazecie i tak ściągają do siebie naszą młodą bohaterkę Caroline.

Na końcu filmu mimo oporu boheterki, i na jej nieszczęście Justify i Cecile po praz kolejny wygrywają. Karetką odjeżdża Caroline i adwokat. A Justify i Cecile znowu młodzi kontynuują swoją wędrówkę przez życia.

Djkm

Czyli pod koniec filmu to Violet weszła w ciało Caroline a ona w ciało Violet? tak zrozumiałam z filmu nie wiem czy tak jest

ocenił(a) film na 9
_lilka_

Dokładnie tak, z tym że to była Cecile w ciele Violet.

Djkm

Ok dzięki za wytłumaczenie ;)

ocenił(a) film na 9
_lilka_

Spoko ;-)