PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128074}

Klucz do koszmaru

The Skeleton Key
6,8 45 128
ocen
6,8 10 1 45128
5,5 6
ocen krytyków
Klucz do koszmaru
powrót do forum filmu Klucz do koszmaru

za drugim razem oglądasz znając sens i finał i wyłapujesz perełki np,. babcia sie pyta Kate czy jest ponakłuwana -czytaj wytatuowana, żeby przymierzyc sie do przyszłego ciała, pali papierosa długiego jak murzynka za młodu...wiele rzeczy wychodzi ogladając za drugim razem!!

ocenił(a) film na 8
avoocadoo

No dokładnie. Właściwie już na samym początku się dziwiłam czemu główna bohaterka wzięła tę posadę. Bo widać było że ten dziadek jakby nie lubił tej swojej żony, jakby się bał, jakby trzymał na dystans a staruszka mówi że niby tak się kochają.. Po drugie po co ten cały prawnik na dobrą sprawę był w domu i sam powiedział że staruszka odrzuciła już 4 pielęgniarki, a na jakiej podstawie je odrzuciła jak nawet nie chciała najpierw porozmawiać z Kate Hudson ( nie wiem jak tam się nazywała główna bohaterka) więc wiadomo że po urodzie przyjmowała ( pewnie poprzednie były stare, brzydkie, grube czy coś jeszcze innego) , prawnik nie zadawał żadnych ważnych pytań głównej bohaterce a przecież wiadomo że zadajesz różne pytania jak szukasz opiekunki. Całe te zachowanie staruszków było dziwne, a prawnik znów zbyt sympatyczny i wygadany, ale nie tak jak prawnicy, bo nie taki sztywny i profesjonalny. Było mnóstwo właśnie takich rzeczy że głównej bohaterce powinna się czerwona lampka zapalić. Może by i odeszla z tego domu, ale chciała pomóc staruszkowi który prosił ją o pomoc...

ocenił(a) film na 6
avoocadoo

Ciekawi mnie jedno. Dlaczego prawnik wchodząc na stację benzynową mógł do niej wejść (nie chce spojlerowac)?

ocenił(a) film na 7
quandzia

Bo nikt na stacji nie uważał go za wroga

ocenił(a) film na 8
Avrael

Bardziej nikomu z obecnych na stacji nie chciał zrobić krzywdy.

ocenił(a) film na 7
avoocadoo

"żeby przymierzyc sie do przyszłego ciała" - dzięki za spoiler

Incognioto

Przecież masz zaznaczone w temacie, uwaga spoiler to czego się spodziewałeś?

ocenił(a) film na 7
Andrzejek324

gdy pisałem ten komentarz (ponad rok temu) to nie było zaznaczonej opcji "uwaga spoiler" także ten xd

Incognioto

Musiałeś nie zauważyć, bo przecież założonego tematu nie można edytować i nikt nagle tej opcji nie dodał.

Andrzejek324

Ale na serio kiedyś nie było takiej opcji. ;)

Unimportant

Nie wiem jak było kiedyś. Jak ja założyłem konto i później chciałem założyć jakiś temat to była opcja zaznacz spoiler.

Andrzejek324

Zatem jak nie wiesz jak było kiedyś to nie powinieneś się wypowiadać w tej kwestii. Po dodaniu tej opcji moderatorzy mogli po prostu zaznaczać stare tematy ze spoilerami.

ocenił(a) film na 8
Unimportant

bez sensu to jest czytanie opinii i wypowiedzi na forum pod filmem, przed jego obejrzeniem, bo serio czego on się spodziewał?

ocenił(a) film na 8
Wictorias

Czasem jakiś dureń pisząc (zazwyczaj jednak kopiując) zarys fabuły potrafi tak zaspojlerować, że oglądanie filmu staje się bezsensem...

Dlatego szukając jakichkolwiek informacji o danym tytule zawsze trzeba się liczyć z takim ryzykiem!

ocenił(a) film na 8
avoocadoo

Niby większość filmu to thriller, sztampowy. Jenak zakończenie i zrozumienie poprzednich scen po wyjaśnieniu o co chodziło tak naprawdę, mrozi krew w żyłach jak w najlepszych horrorach....rewelacja 8 /10

ocenił(a) film na 6
avoocadoo

Z czego Kate ma tatuaż na plecach A mówi że nie ma :)

ocenił(a) film na 8
czarna66_99

Nie powiedziała, że nie ma w ogóle, tylko że nie ma w widocznym miejscu.

ocenił(a) film na 8
avoocadoo

Tak na ten przykład scena gdy pokazała gościowi odbicie w lusterku ...

ocenił(a) film na 8
OmniModo

Co on mógł w nim zobaczyć? Nie do końca rozumiem motyw lustra.

ocenił(a) film na 8
nano50

Teraz już tak dobrze nie pamiętam, ale może chodziło o to, że pomimo młodego wyglądu, w lustrze "mózg widział" swoją poprzednią postać starca.

ocenił(a) film na 8
nano50

Młody facet, a zobaczył w lustrze starego faceta, to i się wystraszył

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones