Słodko-gorzka uczta aktorska...

ostatnia wypowiedź: Kamena
psychari psychari
ocena: 8

Jeszcze parę miesięcy temu bym zapomniał o tym filmie po 15 minutach, jak nie szybciej. Jak opisać życie singla z jego sarkastycznym spojrzeniem na cały ten sparowany, słodki świat z kupidynami, dziećmi i pieluchami. Życie singla to uczta, słodko-gorzka: ale uczta - przed nami każdego dnia nowy świat, nowe odkrycia, nowe doświadczenia. Ten niebanalny, prosty film rysuje nam historię kobiety, która sięga do źródeł tylko po to, aby docenić to, co ma - odnowić wartość "życia poza schematem". Jak bardzo tegoroczne Oscary minęły się z rzeczywistością: to już wiemy. Charlize Theron morduje swoją naturalnością nominowane w kategoriach aktorskich, cała paleta emocji niewymuszonych a zarazem przejmujących. Kawałek dobrej, pysznej rozrywki. Manifest zapisany powyżej jak najbardziej celowy!

 • uki1985 uki1985
  ocena: 5

  Czy spojrzenie na świat singla jest naprawdę takie sarkastyczne? Czy może raczej zazdrosne? Że inni potrafią znaleźć szczęście tam gdzie "zazdrośni single" widzą cukierkową słodycz, taką że aż zęby bolą? :)

  • nephilim_718 nephilim_718
   ocena: 7

   ja odczułem, że kobieta singielka w tym filmie wcale nie jest sarkastyczna tylko zdesperowana, na domiar złego cały film jest zobrazowaniem mentalności amerykańskiej, albo w ogóle tej charakterystycznej - "pustej"

 • KingPaulus KingPaulus
  ocena: 6

  punkt widzenia zależy od punktu siedzenia co dla jednego jest ucztą (życie singla w wieku 37 lat) dla innego jest życiową tragedią ..

  co do gry Charlize Theron zgadzam się, że zagrała bardzo dobrze .. co do Oskarów się nie wypowiadam bo to nie jest (bynajmniej dla mnie) wyznacznik dobrego kina (podobnie można mówić o braku nominacji dla Leonarda DiCaprio za film "J. Edgar")

  • Kamena Kamena
   ocena: 8

   Zgadzam się.

   A film - prosty (nie mylić z prostackim). I nie dla prostych.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: