PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593984}
5,9 25 704
oceny
5,9 10 1 25704
7,2 16
ocen krytyków
Kobieta na skraju dojrzałości
powrót do forum filmu Kobieta na skraju dojrzałości

Może i film nie jest zachwycający, nie zasługuję (przynajmniej według mnie) na ocenę
10/10, to jednak porusza ważną kwestię. Film "kobieta na skraju dojrzałości" to dla mnie
nie tylko jakiś tam film, jakaś prosta fabuła. Trzeba być naprawdę niedojrzałym, żeby nie
zauważyć jego głębi. To film o obsesyjnej miłości, o potrzebie miłości, o wielkich
nadziejach... W swojej prostocie posiada naprawdę wielką głębię.
No i oczywiście Charlize Theron - genialna. Bardzo wiarygodnie odegrana rola, jestem
pod wrażeniem.
Jednym słowem - polecam!

clarabuffy

Dokladnie! Ten film z pozoru prosty kryje w sobie niesamowicie mocny przekaz! 10/10 to za duzo, ale ze spokojnym sumieniem postawiłam mu 9! Również goraco polecam!

ocenił(a) film na 6
Zoe_5

Co dokładnie?!

clarabuffy

A jakis konkret? Bo oprocz tego ze jest o milosci, nadziei i posiada głębie w głębi, a no i jest głęboki - zero argumentow. :P Jaka wazna kwestie porusza? Pytam z ciekawosci, bo sam film w miare mi sie podobal.

auxil

np taka, że warto życ teraźniejszością, a nie siedzieć w przeszłości i wracać do tego co było. Żyć TU i Teraz, pozbyć się iluzji. Mozna sfiksować łatwo żyjąc w świecie iluzji, do tego plątająca się przeszłość i rozszalałe ego. Strasznie przykry obraz..
film bardziej jest o samotności, niespełnionej miłości i zatraceniu w obłędzie. Mavis zachowuje się jak zaślepiona milością 14stolatka, która po trupach do swojego celu..każdemu by nogi podcieła zeby tylko było tak jak sobie wyobraziła (strasznie bogatą wyobraźnie ma ;)), nie licząc sie z nikim ani niczym po drodze, myśli tylko o sobie i bierze to co chce od życia, ale tak to niestety nie działa. Czas nie staje w miejscu, wszystko przemija...także ludzie i uczucia które czuliśmy, nic juz nie będzie takie jak dawniej, taka jest kolej rzeczy.. warto odrzeć się z iluzji i życ dalej, godnie. Mozna by pisać i pisać, film rzeka :)

devotchka

Tylko jak ktoś "otrząśnie się z iluzji" to może nagle zobaczyć jaki syf i nudy dookoła i ... wtedy dopiero może złapać doły ?
A ty mówisz, że należy się z tym pogodzić i jeszcze z tego cieszyć, tylko czy to nie jest tak, że jak jest sytuacja, że leci ci gówno na głowę...to nie ma sensu żyć marzeniami i udawać, że to mleko tylko trzeba zaakceptować, że to gówno - to jedno - ale co ważniejsze...czuć się szczęśliwym z tego powodu ?

I pytanie co jest gorsze.
Czuć się szczęśliwym żyjąc w iluzji. Czy żyć w rzeczywistości udając, że jest się szczęśliwym :>

Albo inaczej to trochę tak "jest przej..bane, ale ciesz się z tego bo nic innego nie masz", tylko czy ta radość z tego nie jest 'wymuszona' czyli czy też nie jest ... iluzją :>

Nie wiem co jest lepsze...

ocenił(a) film na 8
rhotax

No to jak zdasz sobie sprawę ze swojego położenia trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty.

Nikt nie mówi, że masz być szczęśliwy/a z gównianego życia, ale żeby coś zmienić najpierw musisz sobie uświadomić jak jest.

Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś/-łaś albo nie oglądałeś/-łaś w ogóle tego filmu.

ocenił(a) film na 10
rhotax

Wpis pasuje do awatara :)

ocenił(a) film na 8
clarabuffy

Dokładnie,nic dodać i nic ująć.Nie jest to jakaś głupkowata komedyjka dla gimbusów,to komedia ale z przesłaniem,która daje do myślenia.Oceniam 8/10 i jak najbardziej polecam ;).

ocenił(a) film na 8
jazdowicz2666

Zgadzam się. Szczerze mówiąc widząc zapowiedź tego filmu spodziewałam się właśnie głupiej komedyjki, ale gdy go zaczełam oglądać w tv, coś mie przy nim zatrzymało. I chodź obejrzałam tylko do połowy to cały tydzien mi siedział w głowie i nie było rady - musiałam dokończyć :) Naprawdę pozytywne zaskoczenie.

clarabuffy

Fakta każa kobieta pragnie odwazjemnionej i prawdziwej miłości,ale która kobieta bierze się za żonatego faceta z dzieckiem nawet jeśli to jej były?Jaką trzeba być desperatką by zrobić aż tak drastyczny krok i czy nie pamiętała,że nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki?:O

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones