PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37951}

Kobieta w czerni

The Woman in Black
6,5 1 562
oceny
6,5 10 1 1562
Kobieta w czerni
powrót do forum filmu Kobieta w czerni

z 1989 roku i napiszę co lepsze

ocenił(a) film na 7
forest122

I do dziś nikt się nie doczekał :/

ocenił(a) film na 5
czuczulka

Oba filmy są tak samo nudne, ale ta wersja z 1989 jest trochę bardziej rozbudowana przez co jest jeszcze bardziej nudna. W rimejku mamy tylko niezbędne elementy fabuły. Rimejk to jakby wzięcie tylko najlepszych fragmentów i skondensowanie ich w jedną spójną całość. Oczywiście co zrozumiałe nowa wersja ma lepszą scenografię i efekty specjalne. Stara wersja ma też dziwną drażniącą muzykę. Czy polecam oryginał sam nie wiem, oglądajcie jak chcecie. Film trąci myszką choć swego czasu był uważany za najlepszy brytyjski horror podobnie jak jego następca dzisiaj. Ludziom przyzwyczajonym tak jak ja do spektakularnych produkcji raczej może projekcja wyjść bokiem.

ocenił(a) film na 8
forest122

A ja lubię oryginał z 1989roku. Uważam że nie jest nudny. Ta nowa owszem jest dość nudna

ocenił(a) film na 7
bandolier

u mnie wygrywa nowsza wersja tylko ze wględu na klimat

użytkownik usunięty
forest122

czyli obejrzałeś jeden nudny film i wiedząc że drugi obraz nie będzie spektakularną produkcją do jakich jesteś przyzwyczajony, zdecydowałeś się obejrzeć kolejny nudny film... po to by napisać że oba są nudne :D

...cóż za determinacja :D

ocenił(a) film na 5

Poza tym, że mam chopla na punkcie filmów :) to staram się być wiarygodny i oglądać nawet te najbardziej nudne filmy :) których nikt nigdy w życiu nie będzie oglądał na przykład Begotten, albo Bad Taste czy też kino kanibalistyczne :) nic nie jest w stanie mnie odstraszyć od tv :)

użytkownik usunięty
forest122

to obejrzyj sobie ''Wielką Ciszę'' mój drogi:)

użytkownik usunięty
forest122

Proponuje obejrzyj Sen Andyego Warhola

http://www.filmweb.pl/film/Sen-1963-34443

ocenił(a) film na 7
forest122

To że oglądasz dużo filmów nie dodaje Ci wiarygodności

forest122

Chopel hoplowi nierówny.

forest122

Ta "dziwna, drażniąca muzyka" pojawia się w wielu horrorach z lat 70. i 80.
Rozumiem Twoją niechęć do niej, ale nie rozumiem zdziwienia : /

ocenił(a) film na 6
forest122

Jak dla mnie film godny obejrzenia. Oczywiście starsza wersja jest bardziej wierna książce, ale to nie jest w tym przypadku plusem. Teraz jesteśmy przyzwyczajeni do mocnego kina pełnego akcji i jeśli chodzi o akcję to nowsza wersja wygrywa. Starsza wersja jest typowym dreszczowcem bardzo dobrym, ale na miarę 1989 roku. Wersja z Danielem jest bardziej twórcza. Reżyser pokazał nam tu coś zupełnie nowego. Jednocześnie zaskoczył osoby, które przeczytały książkę zarówno początkiem jak i zakończeniem i to bardzo mi się podoba. No i w grę w chodzi także sam klimat. Obejrzałam dwie wersje i w drugiej widząc sam dom itd. miałam dreszcze. Nie oczekuję czegoś specjalnego od pierwszej w końcu to 1989 rok i efekty specjalne nie mogą być tak dobre w 2013. Jednak sama kobieta w czerni .... bardziej bałam się tej z 2013. Oczywiście to tylko moje zdanie.

ocenił(a) film na 7
forest122

Lepsza jest starsza wersja i to dość wyraźnie. Ma lepszy klimat.
Ale to nie dziwne. Remake jest w ok 99% przypadków gorszy od
wcześniejszej wersji, jeśli ta była udanym filmem.

Kobieta w czerni 1989 imdb 7,3
Kobieta w czerni 2012 imdb 6,4

Polecam te filmy o nawiedzonym domu:
Zagłada domu Usherów 1960 imdb 7,0
Nawiedzony dom 1963 imdb 7,6
Legenda piekielnego domu 1973 imdb 6,9
The Amityville Horror 1979 imdb 6,2
Lśnienie 1980 imdb 8,4 (Tu co prawda mamy hotel, ale też podpiąłem pod listę)
Zemsta po latach 1980 imdb 7,3
Duch 1982 imdb 7,4
Kobieta w czerni 1989 imdb 7,3
Naznaczony 2010 imdb 6,8
Obecność 2013 imdb 7,5
Obecność 2 2016 imdb 7,6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones