The Woman in Black

plakat - Kobieta w czerni (2012)

opisy filmu

(3)
  • Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to Kobieta w czerni – mówi legenda Crythin Gifford. W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe. Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin Gifford.

  • Młody prawnik przyjeżdża do odległej wioski, by uporządkować dokumenty i podzielić majątek niedawno zmarłej klientki. Na miejscu odkrywa istnienie ducha kobiety, która za życia była wzgardzona przez mieszkańców osady. Duch postanawia się na nich zemścić, a bohater zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń.

  • Artur Kipps, młody aplikant w kancelarii adwokackiej, ma uporządkować sprawy niedawno zmarłej klientki. Zadanie jest niezwykle trudne i na początku Kipps jest nieświadomy tajemnic, które kryje mgła okalająca wioskę i dom na bagnach. Ciągle towarzyszy mu jednak poczucie niepokoju. Jest ono związane z postacią kobiety w woalce, ubranej w czerń, którą widział we wsi. Niestety, mieszkańcy, nie chcą o niej mówić, więc Kippsowi nie pozostaje nic innego, jak czekać aż kobieta sama ujawni mu swój mroczny sekret.