PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31739}

Kobieta z wydm

Suna no Onna
7,9 4 465
ocen
7,9 10 1 4465
8,1 14
ocen krytyków
Kobieta z wydm
powrót do forum filmu Kobieta z wydm

Mógłby mi ktoś polecić:
1. Inne japońskie filmy warte obejrzenia (widziałem "Siedmiu samurajów', "Rashomon", "Żegnaj moja konkubino" i "Spragnieni miłości" z tych oczywistszych)
2. Podobne filmy?

ocenił(a) film na 9
MumciurMaster

Średnio znam japońskie kino, ale nikt nie odpisuje. Obejrzyj sobie 'Bunt', 'Harakiri' Kobayashi'ego (zresztą inne też). Ogólnie zobacz sobie filmy Akira Kurosawy, na pewno znajdziesz coś dla siebie. I z trochę innej strony polecam 'Ikiru', jako film bardziej niedzielny.

ocenił(a) film na 10
Kafsony

Dziękuję :)

ocenił(a) film na 7
MumciurMaster

Żegnaj moja konkubino" nie jest filmem japońskim, tylko chińskim, i to przez wielu uznawanym za najwybitniejszy chiński film jaki powstał, także trochę wtopa. Zresztą ten ostatni też nie jest japoński. Nie każdy skośnooki to przecież Japończyk chyba, nie?
A co do podobnych filmów, to może spróbuj którąś z ekranizacji Procesu Kafki, wszak nie bez powodu reżyser Kobiety z wydm uważany jest japońskiego Kafkę. Na przykład też czarno-białą Orsona Wellesa z 1962 roku.

MumciurMaster

Niebo i ziemia

MumciurMaster

Obejrzyj coś Mizoguchiego. Niezwykły klimat. Ja widziałam do tej pory tylko Opowieści księżycowe i Przeznaczenie pani Yuki.

MumciurMaster

Tokijska opowieść - http://www.filmweb.pl/film/Tokijska+opowie%C5%9B%C4%87-1953-110814
Madadayo - http://www.filmweb.pl/film/Madadayo-1993-132492

ocenił(a) film na 7
MumciurMaster

"Późna wiosna", "Tokijska opowieść", "Późna jesień", "Elegia Naniwy", "Siostry z Gion", "Opowieści księżycowe", "Ukrzyżowani kochankowie", "Ballada o Narayamie", "Harfa birmańska", "Ognie polne", "Płomień udręki", "Naga wyspa", "Kobieta diabeł", "Kwaidan, czyli opowieści niesamowite", "Bunt", "Pijany anioł", "Tron we krwi", "Straż przyboczna", "Piętno śmierci", "Rudobrody", "Sobowtór", "Ran", "Noc i mgła w Japonii", "Zwiędły kwiat"... Na początek tyle wystarczy, żeby wejść w japońską klasykę.

ocenił(a) film na 10
gregcoma

Dziękuję <3

ocenił(a) film na 7
MumciurMaster

Polecam się na przyszłość.

ocenił(a) film na 8
gregcoma

Madadayo lepiej unikać. Czerstwe. Podobnież Harfa birmańska, ale widziałam tylko starszą wersję, a może nowsza jest ciut mniej męcząca. Polecam za to filmy Takeshi'ego Kitano, ale lepiej nie tykać Battle Royale, w którym ten reżyser udziela się jako aktor, bo to nastoletnie romansidło udające "horror".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones