Kobieta kot

Uważam, że film był super. Halle Berry zagrała super tę rolę. Nie rozumiem dlaczego ten film dostał tyle złotych malin. Ja się z tym nie zgadzam.

11
 • Przed chwilą miałem nieprzyjemność obejrzeć początek tego gniota,zupełnie przypadkowo.Szkoda słów.

 • Mi także się podobało. Lubię takie kobiety z charakterem.

  • Popieram zagrała z pazurem nie to , co Anne w najnowszym batmanie ... W ogóle to fajna interpretacja tej postaci dodaje jej niezwykłości :D

   • A czytałeś wogóle komiks? Z założenia aktorka została źle dobrana, bo główna bohaterka nie była czarnoskóra. W£aśnie od tego gniota (i nieco wcześniej Daredevila, chociaż Kingpina można jeszcze wybaczyć) zaczęło się pakowanie na siłę kolorowych aktorów do adaptacji komiksowych, gdzie grani przez nich bohaterowie byli w komiksach biali. Jest to wynik polityki Stanów, które nagle od jakiegoś czasu pokazują światu na siłę, jacy to Amerykanie są super tolerancyjni. Taka moda, chociaż każdy kto ma trochę orientacji wie co tam dzieję się w realu. Oby Trump wycofał tą hipokryzję.

    • ale pierd0lenie xD
     kolor skóry głownej bohaterki to najmniejszy problem tego filmu

     • Dla mnie akurat jest jednym z najważniejszych, tym bardziej że w komiksie catwoman była biała. To tak jakby z Kunta Kintego zrobić białego.

      • Kogo obchodzi komiks? Film to odrębne dzieło i nie musi być adaptacją komiksu 1:1.

      • A czy Kunta Kinte nie jest przypadkiem postacią historyczną?

       Poza tym nawet jeżeli nie jest, jego kolor skóry ma kluczowe znaczenie dla jego historii.

       Czy kolor skóry Catwoman ma jakieś znaczenie w komiksie? Jeżeli nie to bóldupienie z tego powodu jest śmieszne.

       • No niby afroamerykański pisarz Alex Haley, autor "Korzeni" doszukał się swojego przodka Kunta Kinte w Plemieniu Mandinko z Ghambii ale też wielu władców europejskich twierdziło, że pochodzą od Wikinga Rollo (nie tego z serialu); zatem na 100% nie stwierdzono czy istniał ktoś taki. Co do koloru skóry aktorki, to nie jest kwestia bólu upy, tylko problem wszędobylskiej na siłę poprawności politycznej. Tu ona jest tym bardziej bez sensu, że przecież świat superbohaterów ma swoich czarno i inno skórych idoli.

        • Ale dlaczego jest to dla Ciebie tak istotną kwestią?

         Uważam, że jedynymi filmami, w których kolor skóry bohaterów ma znaczenie są filmy historyczne, bądź takie, w których ów kolor skóry jest z jakiegoś powodu istotny (najczęściej są to filmy dotykające problematyki rasizmu).

         Doprawdy nie rozumiem, jak można mieć pretensje do PRYWATNEJ wytwórni, że za swoje własne pieniądze realizuje swoją własną wizję. Tym bardziej, że nikogo przy tym nie obraża (przynajmniej nie umyślnie - cały pomysł z diabolicznym make-upem można by podpiąć pod seksizm, gdyby się uprzeć).

         Abstrahując od samego tego faktu: to dobrze, że ludzie o różnych kolorach skóry pojawiają się jako bohaterowie. Jakiś czas temu oglądałem 8-godzinny serial dokumentalny "O.J. - Made in America" (swoją drogą gorąco polecam każdemu), w którym czarnoskóry kumpel Simpsona opowiadał, jak dorastając nie mieli dookoła żadnych wzorców poza czarnymi alfonsami, w związku z czym ich styl życia był jedynym, do czego aspirowali. Nie był czarnych bohaterów w sporcie, nie było w filmach, nie było w polityce, byli za to w gangach i w ulicznych burdelach.

         To dobrze, że czasy się zmieniły. Dobrze, że separatystów rasowych jest mniej niż kiedyś. Owszem, zachodzące zmiany przyniosły ze sobą nowe problemy: praktycznie nikt nie przeciwdziała dziś rasizmowi wśród afroamerykańskiej społeczności, ale i tak, trzeba pamiętać, że nawet pod tym względem jest lepiej niż kiedyś. Kiedy ostatnio słyszeliśmy doniesienia o działaniach Czarnych Panter? No, właśnie...

        • Nie słyszeliśmy bo wiadomości ze świata skupiają się na działalności islamskich uchodźców. Sorki ale ja za bardzo nie wierzę w ucywilizowanie dziczy; zobacz ile to zajęło Europejczykom. Już pisałem czego mi się to nie podoba; mam takie same prawo do krytykowania takich akcji, jak filmowcy do ich produkowania. Od tego typu działań się zaczyna, potem idzie np fałszowanie historii, jak to czynią turbosłowiańscy bardowie Bieszk, Szydłowski czy Biauczyński and co.. A o co tak naprawdę w tym chodzi wiadomo. Abstrahując od omawianej przez nas kwestii, wg mojego skromnego zdania sam film jest po prostu kiepski

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: