PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227963}

Kochałam Annabelle

Loving Annabelle
6,5 7 342
oceny
6,5 10 1 7342
Kochałam Annabelle
powrót do forum filmu Kochałam Annabelle

Postanowiłam założyć ten temat chociaż nie przepadam za rankigami jako takimi. Ale skoro sporo osób tu zagląda - z racji popularności "Loving Annabelle"- może się taka lista przydać osobom, które poszukują innych filmów. Swoje typy postaram się pogrupować w pewnych ramach. Można powiedzieć, że to są filmy,które uważam za bardzo dobre i dobre, czyli takie, które moim zdaniem warto zobaczyć. Kolejność jest raczej przypadkowa, bo zdecydować się na to, który jest lepszy nie potrafię :)

Zachęcam do pisania swoich typów.

----------------------------------------
Kategoria - gatunek filmowy
----------------------------------------
1.Romans współczesny
- Desert hearts
- When night is falling
- Loving Annabelle

2. Romans historyczny
- Fingersmith
- Tipping the Velvet
- Women in love (69)

3. Dramat
- Aimee & Jaguar
- Lost and delirious
- Gia
- Inne spojrzenie
- Fine dead girls
- An unexpected love

4. Komedia
- Better than chocolate
- The incedibly true adventure of two girls in love
- Saving face
- Imagine me and you
- D.E.B.S.

5. Kryminał, thriller, horror
- Listen
- Bound
- The Hunger
- Femme Fatale

6. Erotyk
- Goodbye Emma Jo
- Inescapable

7. Serial
- Tle L word
- Bad girls
- ER

8. Film z "lekko" zarysowanym wątkiem "branżowym"
- Fried green tomatoes
- The hours
- Frida
- The colour purple

----------------------------------------
Najciekawsza para aktorek
----------------------------------------
Patricia Charbonneau i Helen Shaver - Desert hearts
Pascale Bussieres i Rachel Crawford - When night is falling
Piper Perabo i Jessica Pare - Lost and Delirious
Gina Gershon i Jennifer Tilly - Bound
Simone Lahbib i Mandana Jones - Bad girls
Mia Kirshner i Karina Lombard - The L Word
----------------------------------------
Najciekawszy soundtrack
----------------------------------------
Aimee and Jaguar
Loving Annabelle
Better than chocolate
Desert hearts
Frida
----------------------------------------------------------------
niewykluczone ze jakiś film pominęłam, ale to się da naprawić :)

ocenił(a) film na 7
karen_

karen, a gdzie para Simone Lahbib i Mandana Jones - Bad Girls ? :PPPPP

ocenił(a) film na 7
Lara_Perkins

jak ja czytałam, że nie widziałam tych aniołków :) przepraszam wybacz :P

Lara_Perkins

Lara :) coż, aniołki były, bo być musiały :)))
Ja mam więcej niż 10 ulubionych filmów, więc piszę wszystkie jakie sobie przypomnę. Dwie perełki są mi najdroższe - to "Desert hearts" i " When night is falling", a reszta filmów mnie czymś urzekła, zaciekawiła, wzruszyła czy rozbawiła :)

Niestety pamięć mnie troszkę zawodzi, więc muszę dopisać do tej listy to, czego zapomniałam :)
3.
- If the walls could talk 2
- The truth about Jane

4. - Gazon maudit

9.
- Mulholland Drive
- Three of hearts

Nie ma w tym zestawieniu takich filmów jak "Fucking Amal"," High art" czy " Monster" chociaż uważam, że są to niezłe filmy, to akurat do mnie kompletnie nie przemówiły.

karen_

ja do swojej listy najciekawszych filmów dopisuję, w kategorii dramat:

- Unveiled (tytuł oryginalny "Fremde Haut")

Film, obejrzałam wczoraj późno w nocy i nieźle mną potrząsnął. Nie przeszkadzało mi nawet, że prawie w całości film jest po niemiecku, na szczęście napisy były angielskie. Historia niecodzienna, na głowę bije "Gypo", który też opowiada po części o uciekinierach, ale ta historia jest o tyle ciekawa, że dotyczy losów kobiety - Iranki (momentami, lekkie podobieństwo do pół-Iranki Mandany Jones). Czytałam kiedyś o tym filmie, ale to dzięki Calishii przypomniałam sobie o nim i akurat był na Yt. Obejrzałam z zapartym tchem, bojąc się o los tej kobiety do ostatnich minut, a potem jeszcze zasnąć nie mogłam.

ocenił(a) film na 10
karen_

Ja miałam możliwość obejrzenia "Unveiled" z polskimi napisami :))) Również tak jak i TY, Karen, bałam się o losy głównej bohaterki do ostatniej minuty filmu. Ogólnie film jest całkiem inny od produkcji, które zazwyczaj oglądam i może to właśnie sprawiło, że tak bardzo mi się spodobał.
"Gypo" jeszcze nie miałam okazji obejrzeć, choć posiadam go już od sporego czasu, widziałam jedynie migawki i to co w nich zaobserwowałam niezbyt mnie zainteresowało. Może po całości filmu będę miała inne zdanie :)))

calisha_88

Obejrzyj "Gypo" jak już nic do oglądania nie będzie, może wtedy Cię zaciekawi:)

Do listy najciekawszych par dopisuję:
- Shelley Conn i Laura Fraser "Nina's Heavenly Delights"
obie aktorki ładnie się uzupełniają :)

ocenił(a) film na 7
calisha_88

Unveiled trafiłam w tiwi i wchłonęłam. Niezłe zdjęcia, naprawdę niezłe i właściwie ulga wielka ulga. Gdyż, filmy niemieckie ostatnio strasznie mnie rozczarowywały, były bez posmaku. A tu taki prawie, że Zonca. Znaczy nie wiem jakoś mnie się klimatycznie z Wyśnionym kojarzył, pewnie przez te fabryczne sceny. Lubię strasznie europejskie klimaty fabryczne, od kina socrealizmu po właśnie nowe emigration stuff jak w filmie o pani z Iranu. A ten trzymał poziom, rzec muszę. I tak se myślę, że to nie tylko mój sentyment do filmów fabrycznych, ale ogólnie, film niezły jest i basta.

A to ktoś widział "Alles wird gut"? Chyba sobie to łyknę z ciekawości.


film wychwalała z pozdrowieniami
stuffik

ocenił(a) film na 7
karen_

hmm - poniżej moje ulubione perełki:
(ograniczyłam je do 10-ciu ;)

Aimee i Jaquar
Gia
Złodziejka
Gry weselne
Zagubione
Sztuka wysublimowanej fotografii
Zachować twarz
Gdyby ściany mogły mówić 2
The L Word
Bad Girls

ocenił(a) film na 8
Lara_Perkins

(69) to rok produkcji tak bo chyba nie to co mysle? LOL

miss_russ

to o czym pomyślałaś jest tutaj tylko w jednym filmie :)

ocenił(a) film na 8
karen_

W ktorym bo ja mam jednak spore zaleglosci, pewnie w jednym z tych erotykow tak? :)

miss_russ

tak, w "Inescapable". Możesz sobie zobaczyc galerię zdjęć i pozycji na clublez przed snem :)

ocenił(a) film na 10
karen_

A oto lista moich ulubionych branżówek (kolejność przypadkowa, poza pierwszą dwójką):

1. Złodziejka
2. Gia
3. When Night Is Falling
4. Loving Annabelle
5. Desert Hearts
6. Better Than Chocolate
7. Gry Weselne
8. Lost And Delirious
9. The Truth About Jane
10. Saving Face

Nie potrafię zakończyć listy jedynie na 10 pozycjach :)))

11. The incedibly true adventure of two girls in love
12. Tipping the Velvet
13. Aimee and Jaguar
14. If These Walls Could Talk 2

Serialem nr.1 jest dla mnie oczywiście "The L Word"

Więcej jak na razie nie umiem sobie przypomnieć... Zapewne będę uzupełniać tę listę jeszcze niejednokrotnie :)))

ocenił(a) film na 7
calisha_88

jeszcze bym dorzuciła kilka innych ulubionych, ale po co wymieniać prawie wszystkie branżówki prócz tych nie lubianych ;] więc może jednak lepiej skupić się na 'gniotach' i temacie założonym przez calishe_88? będzie łatwiej :D i myślę, że zdania poszczególnych osób będą bardzo zróżnicowane jak i gusta filmowe :P

Lara_Perkins

Lara :) przecież to jest temat o ulubionych filmach bez ograniczeń, więc nie bardzo rozumiem to, że się ograniczasz do 10 ciu :)
Mogłabym też stworzyć swoją listę średniaków i zapewniam, że nie byłoby to tylko kilka filmów :) A ten temat ma służyć w moim mniemaniu właśnie osobom, które szukają filmów podobających się innym. Zawsze to lepsze niż wybieranie po kolei z listy 500 filmów branżowych, gdzie zdecydowana większość to średnie i słabe filmy. Jakby nie było kobiece kino "branżowe" jest zwykle niskobudżetowe i nie ma co ukrywać, za niewielkie pieniądze mało komu udaje się stworzyć ciekawy obraz przykuwający oczy widza od początku do końcowych napisów.
Piszcie więc śmiało :)

ocenił(a) film na 7
karen_

zatem jutro troszkę rozszerze swoją listę :PPP

Lara_Perkins

jak sobie uzmysłowisz, jak dużo filmów już zostało tu zobaczonych, czy omówionych, to pewnie dopiszesz troszkę. Jak się tego nie wylicza, to wydaje się, ze mało widziałyśmy. A jednak przypominają się te niby zapomniane na chwilkę i sie okazuje, że jeszcze i ten i tamten i jeszcze inny :)

ocenił(a) film na 7
karen_

Teraz kolejność przypadkowa:
(dopisuje skoro bez ograniczeń :P do tych filmów także z miłą chęcią wracam wzrokiem)?
Bound
Loving Annabelle
Całując Jessikę Stein
Red doors
D.e.b.s.
Femme Fatale
Muskając Aksamit
Niespodziewana miłość
Nina's Heavenly Delights
South of nowhere
Wild side
Mercy
The o.c.
Mulholland drive
Monster
Głowa w chmurach

ocenił(a) film na 10
calisha_88

Wiedziałam, że o czymś zapomniałam :]
15. Córka Botanika

Zapewne ma lista będzie się powiększała, w miarę nadrabianych zaległości, które jeszcze bardziej poszeżyły swe horyzonty, dzięki Waszym rankingom ;)))

calisha_88

w końcu i ja to kiedyś zobaczę :) ale wiem, że się popłaczę, więc odwlekam jak na razie...

calisha_88

może tak niechcący rozbudziłam ducha kinomaniaczek :))

ocenił(a) film na 10
calisha_88

Dalszy ciąg najciekawszych wg mnie branżówek:
16. Cosa Bella- jeden z sześciu części "She Likes Girls"
17. Unveiled
18. Love & Suicide
19. Watching You- jeden z 4 części "Watching You"

W moim rankingu najlepszych oraz tych mniej lubianych branżówek nie pojawiły się filmy takie jak:
1. High Art
2. Fucking Amal
3. It's In The Water
4. Kissing Jessica Stein
5. Monster
6. Un Amour De Femme
7. Floored By Love,
ponieważ nie uważam ich ani za dobre, a tym bardziej za złe :))) A nie mamy tematu z branżówkami pośrednimi :]

calisha_88

Myślę, że te wszystkie można omawiać w "przecudownej" :), a te najlepsze i najgororsze dopisywać do oddzielnych tematów, gdzie będą jedynie filmy.
Też masz ciekawy gust Calisha :)

ocenił(a) film na 7
karen_

karen po tym Twoim rankingu/liście naszła mnie wielka ochota do nadrobienia kilku zaległości :]

już nawet zrobiłam sobie dla ułatwienia listę filmów do obejrzenia w wolnym czasie :P - nareszcie jest co oglądać ;](dla zainteresowanych wypis na dole)..

Women in love, Inne spojrzenie, Fine dead girls, An unexpected love, Listen, The Hubger, Inescapable, Gypo, Hudie, An intimate friendship, Julie Johnson, Love & suicide, Love/Juice, The Journey, Show me, Verbotene liebe, To seduce an enemy, Big dreams in little hope, She likes girls, The investigator, Outlaugh!, That tender touch, Just the two of us, Floored by love, Treading water, Go fish, Gray Matters

Lara_Perkins

Jejku ,jednak 3/4 filmów widziałam :)Mam mniej do nadrobienia niż Lara:))
ale nie ma co się dziwić;) W ramach przerwy zrobię swoj ranking .

GONZO_9

gonzo w końcu się dowiem jakie filmy na Ciebie działają :)))
Jakoś na razie nikt nie napisał o parach, ani o muzyce filmowej. A ja zapomniałam jeszcze dodać, że soundtrack z "The hours" też jest jednym z moich ulubionych.

karen_

Zaraz skończę i myślę ,że Cię zaskoczę choć troszeczkę;)

GONZO_9

zaskocz, Kociaku :)))

GONZO_9

Oto moja lista filmów:
Imagine me&you
When night is falling
Bound :))
Saving face
Córka botanika
Desert hearts
Wild side
Gia
Loving Annabelle
Aimee i Jaguar
Inne spojrzenie -to z sentymentu:)
Better than chocolate
Niespodziewana milość
Gdyby ściany mogły mówić
It"s in the water

Duety aktorek:
G.Gershon i J.Tilly
J.Chen i A,Heche
M.Krusiec i L.Chen
H.Shaver i P.Charbonneau
L.Headey i P.Perabo

Muzyka :
Loving Annabelle
When night...
Bound -bo na końcu śpiewa Tom Jons:))

Serial
TLW -
BG -dopiero oglądam ;)

Ale się rozpisałam wow:)))
I jak Karen choć troche zaskoczona?:))


GONZO_9

owszem :)) zaraz Ci napiszę czym mnie zaskoczyłaś :)

GONZO_9

Obie z sentymentu dałyśmy "Inne spojrzenie" :) w sumie czemu nie miałby się tu znaleźć? :)
"Wild side" się nie spodziewałam, ale hmm rozumiem, że głównie tu erotyczne oddziaływanie zadecydowało, bo widzę, że duet też się powtarza:))
I prędzej sie spodziewałam duetu Shane - Carmen niż Headey - Perabo :) tzn Headey oczywiście tak, ale dla mnie Perabo była za mdła jako partnerka :) Perabo pasowała mi bardziej w Lost & Delirious ze swoją Victorią.
I jeszcze zaskoczyłaś mnie muzyką, nie tyle Jonsem, ile tą wiolonczelową w "When night is falling", o której ja - fanka tego filmu zapomniałam wspomnieć :)
Fajny masz gust :), już to kiedyś zauważyłam.

karen_

Dziękuję:)Shane - Carmen? Nie ,nie zachwyciły mnie aż tak:)
Chen-Heche - w zasadzie nie tylko za scenkę erotyczną, były niezłe w całym filmie:).Pewnie jeszcze cos wygrzebię z zakamarków pamięci:)

GONZO_9

Zawsze można dopisać pózniej. Temu tematowi nie grozi 1000 więc bez pośpiechu, gonzo :)
dobranoc czytającym :)

karen_

Też życzę wszystkim dobrej nocy:)

ocenił(a) film na 7
GONZO_9

Chen-Heche najlepsze były w scenie w biurze z butami :P i na końcu w autobusie - przesłodkie..

ocenił(a) film na 7
GONZO_9

'Imagine me&you' na pierwszym miejscu jakby nie patrzeć hehe :DDDD
gonzo najwyraźniej wie co tygryski lubią najbardziej ;]

moje ulubione pary:
Simone Lahbib i Mandana Jones (BG)
Lena Headey i ... "JA" :P - no dobra Piper Perabo :)
Maria Schrader i Juliane Köhler
Elizabeth Mitchell i A.Jolie
Elizabeth Mitchell i Laura Iness (ER)
Ellen DeGeneres i Sharon Stone
Elaine Cassidy i Sally Hawkins
Marina i Jenny (TLW)
Alice-Dana-Lara (TLW - nawet trójkąt:P)
Shelley Conn i Laura Fraser

Serial to już był, ale dorzuce jeszcze ER, South of Nowhere, Six feet under i The O.C.

Muzyka:
Imagine me&you
Loving Annabelle
Aimée & Jaguar
Six feet under
L'Auberge espagnole 2
Cruel Intentions (choć były tylko dwa kisski, to muzyka świetna:])

Lara_Perkins

posiadasz moze napisy do Gray Matters?! jak tak to bylabym bardzo wdzieczna za przeslanie:))))) seether.m@wp.pl

ocenił(a) film na 10
Seether_2

ja też sie podłączam do prośby - barabara@go2.pl z góry dzięki

karen_

to ja też przedstawię swoją listę ulubionych filmów branżowych, mniej więcej będzie ona wyglądać tak (kolejność dowolna):
Aimee & Jaguar
Desert Hearts
Fingersmith
Gia
Imagine Me & You
Lost And Delirious
Better Than Chocolate
Tipping The Velvet
When Night Is Falling
Loving Annabelle
Saving Face

to jest moja ulubiona 11 :) a w dalszej kolejności są:
Córka Botanika
Bound
An Unexpected Love
If These Walls Could Talk
Nina's Heavenly Delights
D.E.B.S.
Mulholland Drive
My Mother Likes Women
South Of Nowhere
Sugar Rush
Femme Fatale
Boys Don't Cry
Frida
Smażone Zielone Pomidory (obejrzałam dopiero przedwczoraj i bardzo mi sie spodobał ten filmik)

Ulubione seriale:
The L Word
Bad Girls

Ulubione pary:
Simone Lahbib i Mandana Jones
Maria Schrader i Juliane Kohler
Helen Shaver i Patricia Charbonneau
Lena Headey i Piper Perabo
Dana i Alice z TLW

Muzyka:
Loving Annabelle
Aimee & Jaguar
Frida
The L Word - tam też często lecą fajne kawałki :]

hmmm, więc narazie to będzie chyba na tyle, chociaż czuję, że czegoś zapommniałam wpisać :)(zwłaszcza, że jest strasznie późno i moja pamięć już szwankuje o tej porze :])jak tylko coś mi się przypomni to dopiszę :)

karen_

Muszę jedną rzecz sprostować, a mianowicie w tutule tematu napisałam celowo "Najciekawsze".
Ulubione filmy czy seriale mamy zazwyczaj zamieszczone w swoich profilach, ale jeśli nawet nie, to niekoniecznie najciekawsze muszą od razu być naszymi ulubionymi.
Dla przykładu filmy z mojej listy takie jak choćby: "Fine dead girls", "Unveiled" są według mnie bardzo dobrymi, ale nie zaliczyłabym ich do tej wąskiej grupki moich ulubionych - czyli w moim rozumieniu do takich, których klimat stworzony przez fabułę, grę aktorską, oprawę graficzną czy muzyczną, zachwyca mnie zawsze, gdy mam okazję po nie sięgnąć, a oglądanie ich sprawia mi niesamowitą przyjemność.

Kończąc już to przynudzanie i idąc za ogólnym trendem przedstawianych tutaj filmów moja lista ulubionych z tych najciekawszych jest skromniutka:

1. When night is falling / Gdy noc zapada (1995)
2. Desert hearts / Pustynne serca (1985)
3. Bound / Więź, Brudne pieniądze (1996)
-------------------------------------------------------------------------------- -------
- Listen / polski tytuł w TV to chyba "Głosy" (1996) z 10 lat temu widziałam ten film, ale wiele razy, nigdy pózniej nie miałam okazji i nie wiem jak teraz by mi się go oglądało i klasyfikowało. Stąd warunkowo trafia do moich ulubionych.
-------------------------------------------------------------------------------- --------
4. Freed green tomatoes / Smażone zielone pomidory (1991)
5. The Hours / Godziny (2002)
6. The color purple / Kolor purpury (1985)

Może powinnam jeszcze dodać tu "Aimee & Jaguar" i "Fingersmith", ale najczęściej z tego pierwszego słucham cudownego sountracku, a ten drugi jest dla mnie wierną kopią książki, którą się zachwyciłam i to ona byłaby na pierwszym miejscu, przed filmem, choć film też bardzo mi się podobał.

karen_

Do swojej listy filmów wartych zobaczenia dopisuję dziś hiszpańską komedię obyczajową " A mi madre le gustan las mujeres" czyli "Moja matka woli kobiety".
Momentami się szczerze śmiałam, a w jednym nawet mocno wzruszyłam. Bardzo miło mi sie ten film oglądało. Temat o matce, jej trzech dorosłych córkach i jej partnerce spodobał mi się, został dowcipnie opowiedziany i bardzo fajnie zagrany, głównie za sprawą ślicznej Leonor Watling.

ocenił(a) film na 10
karen_

witam wszystkich :)
obejrzałam troche filmów które zaproponowałście, ale mój angol niestety nie dobry może macie txt polski do poniższego wykazu
Floored By Love
Saving Face
The Chinese Botanist's Daughters
Gray Matters
Bad girls
bede wdzięczna za pomoc ;0)

Eamane_Alcarin

Ciekawe czy będą pasować?:)
Saving face
http://napisy.info/SzukajNapisow.php?to=Saving+Face&tp=Zachowa%E6+twarz&k=
Córka botanika
http://napisy.info/SzukajNapisow.php?to=Filles+du+botaniste%2C+Les&tp=C%F3rka+bo tanika&k=

ocenił(a) film na 10
GONZO_9

dzięki pasuję,
a myślałam że już wszystkie strony zamnknęli a o tej zapomniała

ocenił(a) film na 10
Eamane_Alcarin

Jeśli mogę coś doradzić w sprawie napisów, to naprawdę warto, w dzisiejszych czasach :))) zaopatrzeć się w program 'napiprojekt', który sam wyszukuje potrzebne napisy, oczywiście o ile takowe istnieją :)))

ocenił(a) film na 10
calisha_88

dzięki bardzo fajny programik :)

karen_

Kolejne dwa filmy dopisuję do listy :
- "Kiss me again"
- "Love and suicide"
Oba mi się spodobały, pierwszy ze względu na niecodzienny temat z erotycznym smaczkiem, w którym fascynacja zabawy w tójkącie doprowadza do narodzin (także ponownych) miłości. Bardzo mnie ujęła końcowa scena. Jest to film, który może być niezrozumiały ze względu na tematykę, ale będą i takie osoby, które znajdą w nim analogię do swoich własnych doświadczeń.
Drugi film jest troszkę gorzej zagrany, ale temat wzięty z życia niejednej z nas, może za wyjątkiem zakończenia, to historia pierwszej miłości i trudnych wyborów. Nie polecam go osobom, które mają obecnie złamane serce.

ocenił(a) film na 10
karen_

Z tej dwójki filmów widziałam jedynie "Love and suicide". Faktem jest, że jako film posiada on naprawdę spore braki i niedociągnięcia, jednakże temat w nim przedstawiony jest godny uwagi. Mnie osobiście film bardzo się podobał. Zakończenie również zaskakujące, jeśli bralibyśmy pod uwagę początek filmu, choć oczywiście nie po mojej myśli- wolę Happy Endy.

ocenił(a) film na 10
karen_

Natomiast ja do swojej lisy dodaje 3 seriale :)))
1. Bad Girls- chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego serial ten znajduje swoje miejsce akurat na 'tej' liście :))) Wystarczy napisać 2 imiona żeńskie i wszystko jasne :))) Nikki & Helen :)))
2. Sugar Rush- zaintrygował mnie sposobem, w jaki został przedstawiony. Narracja Kim poprostu rewelacyjna. Chyba jedyny serial z taką dużą dawką humoru. Prześmieszny, przezabawny, choć gdy trzeba, potafi być całkiem poważny. Miło spędziłam czas podczas tych 20stu odcinków :)))
3. South Of Nowhere- co prawda dopiero zaczynam przygodę z tym serialem, aczkolwiek ma w sobie to 'coś', co przyciąga- Ashley & Spencer :))) A tak na marginesie, istnieją może do niego napisy?

calisha_88

Hej.hej Calisha gdzie się zgubiłaś?
O avatarek z Jordaną -jak zwykle super:)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones