PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227963}

Kochałam Annabelle

Loving Annabelle
6,5 7 342
oceny
6,5 10 1 7342
Kochałam Annabelle
powrót do forum filmu Kochałam Annabelle

Postanowiłam założyć ten temat chociaż nie przepadam za rankigami jako takimi. Ale skoro sporo osób tu zagląda - z racji popularności "Loving Annabelle"- może się taka lista przydać osobom, które poszukują innych filmów. Swoje typy postaram się pogrupować w pewnych ramach. Można powiedzieć, że to są filmy,które uważam za bardzo dobre i dobre, czyli takie, które moim zdaniem warto zobaczyć. Kolejność jest raczej przypadkowa, bo zdecydować się na to, który jest lepszy nie potrafię :)

Zachęcam do pisania swoich typów.

----------------------------------------
Kategoria - gatunek filmowy
----------------------------------------
1.Romans współczesny
- Desert hearts
- When night is falling
- Loving Annabelle

2. Romans historyczny
- Fingersmith
- Tipping the Velvet
- Women in love (69)

3. Dramat
- Aimee & Jaguar
- Lost and delirious
- Gia
- Inne spojrzenie
- Fine dead girls
- An unexpected love

4. Komedia
- Better than chocolate
- The incedibly true adventure of two girls in love
- Saving face
- Imagine me and you
- D.E.B.S.

5. Kryminał, thriller, horror
- Listen
- Bound
- The Hunger
- Femme Fatale

6. Erotyk
- Goodbye Emma Jo
- Inescapable

7. Serial
- Tle L word
- Bad girls
- ER

8. Film z "lekko" zarysowanym wątkiem "branżowym"
- Fried green tomatoes
- The hours
- Frida
- The colour purple

----------------------------------------
Najciekawsza para aktorek
----------------------------------------
Patricia Charbonneau i Helen Shaver - Desert hearts
Pascale Bussieres i Rachel Crawford - When night is falling
Piper Perabo i Jessica Pare - Lost and Delirious
Gina Gershon i Jennifer Tilly - Bound
Simone Lahbib i Mandana Jones - Bad girls
Mia Kirshner i Karina Lombard - The L Word
----------------------------------------
Najciekawszy soundtrack
----------------------------------------
Aimee and Jaguar
Loving Annabelle
Better than chocolate
Desert hearts
Frida
----------------------------------------------------------------
niewykluczone ze jakiś film pominęłam, ale to się da naprawić :)

ocenił(a) film na 7
miss_russ

może dziewczyna lubi same happy endy? romantyczne słodkie filmy przez 1,5-2h? :)
p.s miss.russ świetny avatarek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 7
Lara_Perkins

Nie mówie,ze ograniczam sie tylko do takich...ale jestem na takim etapie zycia,ze mam ochote na wesołe:-) Oglądałam inne, Desert Hearts który tak zachwalacie :-) , tipping the velvet czy chociażby loving annabelle...wszystko juz jasne?:-)

ocenił(a) film na 8
Lara_Perkins

Katja i Gro mnie rozczulaja, sa takie slodkie i widac, ze bardzo sie kochaja. Od 4 lat sa para i jest to bez watpienia moja ulubiona para sportowa :)
http://www.youtube.com/watch?v=Yg9Czthp7nI&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=3DBfdprhHIU&feature=channel_page

ocenił(a) film na 8
miss_russ

A to wywiad Robbiego Williamsa z Gro Hammerseng, chlopak zbaranial w pewnym momencie :P
http://www.youtube.com/watch?v=JI4pWPWqY0Q

miss_russ

Ponieważ miss.russ nie lubi się "ograniczac":))polecam (nie tylko jej) hiszpański dramat "A Love to keep "z 2006 roku,oparty na prawdziwej,tragicznej historii uczucia dwóch nauczycielek w latach 70-tych.Wstrząsający i to nawet dosłownie film- uprzedzam,że miłośniczkom Lisy czy Sheetal może byc ciężko....:)
Nie wiem,czy w tym zalewie postów ten film nie był już polecany przez np.Karen.Przypomniec ponownie jednak nie zaszkodzi...

ocenił(a) film na 8
melania1964

Dopisuję "Running on empty dreams" do listy filmów branżowych wartych obejrzenia.

ocenił(a) film na 10
miss_russ

Już sie nie mogę doczekać kiedy zobaczę w całości 'Running On Empty Dreams', zajafki z jutjuba narobiły mi niezłego smakoszka :)))

A i Affinity przydało by się wreszcie zobaczyć, choć mam opory bo książka hmn... cóż jeszcze jej nie skończyłam czytać, tak mnie 'wciągnęła' :)))

ocenił(a) film na 8
calisha_88

W Affinity są naprawdę ładne aktorki, może ten fakt Ci pomoże :P

ocenił(a) film na 10
miss_russ

Ah te zakończenie...
Dziękuję miss.russ- pomogło i... zobaczyłam :))
A teraz przydało by się coś z happy endem! :))

ocenił(a) film na 8
calisha_88

"I can't think straight" i "The world unseen" już widziałaś?

ocenił(a) film na 10
miss_russ

Widziałam.

ocenił(a) film na 10
miss_russ

Hmn.... nareszcie zobaczylam "Running on empty dreams" i... kurcze, nie zachwycił mnie aż tak, jak myślałam, że to zrobi... Może byłam za bardzo na niego "napalona"... cóż...pozostał niedosyt i to ogromny...
Panie śliczne, treść hmn...pogubili się scenarzyści... ale za sam wątek les daje 7...

karen_

Nie sądziłam, że kiedyś to napiszę...

Całkiem niezła polska komedia, albo raczej groteska, z tego roku - "Idealny facet dla mojej dziewczyny" :) Humor i lekkość na przyzwoitym poziomie, a niektóre dialogi skutecznie mnie rozbawiły :)
Taki film do pośmiania się i moim zdaniem bez zbytniej obrazy "świętości", feminizmu, homoseksualizmu. W rolach głównych: "lekko przegięty" kompozytor oratoriów, jego wuj - ojciec dyrektor oraz para żyjących ze sobą kobiet.

ocenił(a) film na 8
karen_

Ale czy na końcu facet nie "prostuje" kobiety les ?

miss_russ

Mam zdradzić zakończenie? :) No coś Ty :) Tam się dzieją różne "dziwne rzeczy", nawet momentami trochę niesmaczne (uwaga dla wegetarian), ale warto zobaczyć, choćby dla Kobiety Roku - pani Ryszardy :) ale nie tylko.

ocenił(a) film na 8
karen_

Możesz mi zdradzić na priv bo najpewniej i tak się nie skuszę :) Polskie kino mi się odbija czkawką :)

ocenił(a) film na 8
karen_

Jeśli się skuszę, to tylko przez wzgląd na Magdalenę Różczkę, bardzo mi się ta pani podoba :)

miss_russ

Skuś się, skuś, wspominałam Ci, że dla głównej bohaterki można zaryzykować :) Film jak każda komedia posiada specyficzny humor (tym bardziej, że jest jeszcze z branżowym wątkiem pomieszanym z "rydzykowym"), dlatego jednym się podoba, a inni kręcą nosem. Mnie się podobało :)

ocenił(a) film na 8
karen_

Ale główna bohaterka prezentuje typ urody, który właśnie mi nie pasuje, w dodatku blondynka :)

ocenił(a) film na 10
karen_

"Idealny facet dla mojej dziewczyny" mnie nie zachwycił, zwykła średniawka, ze sporadycznymi ubawkowymi tekścikami...

karen_

"Podróż do Kafiristanu" , film niemiecko-francusko-holenderski zrobił na mnie ostatnio dobre wrażenie. Historia w nim opowiedziana dotyczy autentycznych osób i wydarzeń, rozgrywających się tuż przed wybuchem II wojny światowej.
Ładne zdjęcia Orientu i bardzo ciekawa, klimatyczna ścieżka dźwiękowa - z udziałem portugalskiego zespołu "Madredeus" i saksofonisty Jana Grabarka - bardzo przypadły mi do gustu. Warto zobaczyć, chociaż wątek "branżowy" wydał mi się niezbyt ciekawy.

ocenił(a) film na 8
karen_

Czeski "Jiná láska" (2008). Pomyślcie jak daleko jesteśmy za naszymi południowymi sąsiadami, skoro jest to produkcja telewizyjna, a głównymi bohaterkami są nauczycielki. Wyobrażacie sobie sytuację, w której w polskiej szkole nauczyciel/ka otwarcie przyznają się do homoseksualizmu i nikt im nie zabrania kontaktu z dziećmi? Eva, 33-letnia mężatka i matka dwójki dzieci zakochuje się w swojej młodszej koleżance z pracy, Danieli...

ocenił(a) film na 10
miss_russ

miss.russ zainteresował mnie opis tego czeskiego filmu. Ostatnim filmem branżowym jaki oglądałam był 'I can't think straight',mam spore zaległości,jak kupię sobie laptoka to zaczne seansy:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
baska_89

Również pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
karen_

Witam, postanowiłam, że wbiję się nieco do tematu.
Zastanawiam się, czy nie wiecie przypadkiem, jakie ciekawe branżówki jeszcze się zapowiadają na ten rok? :)

ocenił(a) film na 8

Zwykle nie oglądam reality show, ale zrobiłam wyjątek i mogę z czystym sumieniem polecić "Curl girls", którego bohaterkami jest szóstka przyjaciółek, amatorek surfingu. Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu Michelle, ale myślę, że każda z Was znajdzie coś dla siebie :) Pogoda za oknem fatalna, więc proponuję przenieść się na słoneczne plaże i potowarzyszyć dziewczynom w przygotowaniach do zawodów surfingowych.

ocenił(a) film na 10
miss_russ

Dziewczyny a gdzie mogę znaleźć ten czeski film? Chciałabym go sciągnać ale coś ciężko go znaleźć:/

ocenił(a) film na 10

Na ten rok hmn... nie wiem czy to bedzie branżówka, ale czekam na "You And I", trailer zapowiada sie ciekawie :) Zresztą jak każdy jeden, bo po to one przecież są :))

użytkownik usunięty
calisha_88

Ah, 'You and I', całkowicie zapomniałam o tym filmie. Miał być już jakiś czas temu, a tu, jak nie było, tak nie ma ;-)

ocenił(a) film na 8

"And then came Lola" : http://andthencamelola.wordpress.com/

ocenił(a) film na 10
miss_russ

O ja Cie...pierwsze widzę :) i już chcę zobaczyć :)) Miss.russ, widziałaś go już?

ocenił(a) film na 8
calisha_88

A skąd, 19 czerwca dopiero jest jakiś premierowy pokaz na którymś z LGBT festiwali.

ocenił(a) film na 8
miss_russ

Podpiszcie petycję :
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4117

karen_

Moja lista nie jest jeszcze zbyt długa, nadal mam sporo do nadrobienia (ale pracuję nad tym:)
Z tego co do tej pory udało mi się zobaczyć na pewno powinny się tu znaleźć:

- Loving Anabelle
- Imagine Me and You
- I can't think straight
- The truth about Jane
- Saving face
- Love&suicide
- Kiss me again
- South of nowhere
- Affinity

dla dopełnienia, choć już nie byłam pod takim wrażeniem

- Fucking Amal
- Lost and delirious
- Monster
- Cosa Bella

pary:

- Piper Perabo i Lena Headey
- Lisa Ray i Sheetal Sheth

soundtrack:

- Loving Anabelle
- Love&suicide (co prawda tylko za piosenkę "Here we are" :)


ocenił(a) film na 10
karen_

Wstyd sie przyznać, ale dopiero wczoraj zobaczyłam perełkę jaka jest 'Boys Don't Cry' i oczywiście wędruje ona do mojej top 10 :)) O filmie dużo myślę nie trzeba mówić, zapewne wszystkie Panie już go widziały, tylko ja taka opóźniona....

Polecam również film 'Were The World Mine', bardzo sympatyczny o tematyce mesko-męskiej:)
Ach, też bym chciała takiego kwiatuszka... :)))

ocenił(a) film na 6
calisha_88

Przejrzałam Wasze posty, niestety nie wszystkie bo chyba nie dałabym rady;), ale nigdzie nie rzuciły mi się w oczy tytuły:

Everything relative - dla mnie numer jeden branżówek;)
Bar girls
Serving in Silence: The Margarethe Cammermeyer Story
It's in the Water

jak jakiś jeszcze sobie przypomnę to napiszę;)

ocenił(a) film na 6
_Ripley_

no i mi się przypomniało;P
Moja matka woli kobiety - zajefajne;)

ocenił(a) film na 6
_Ripley_

a tak przy okazji, gdyby któraś z Was miała napisy do:
Bar girls
Everything relative
Out of season
Serving in silence: The Margarethe Cammermeyer story
The truth about Jane
It is in the water

to byłabym bardzo wdzięczna, ja sobie z pogańskimi językami jakoś daję radę, ale kilka moich znajomych nie bardzo;P

ocenił(a) film na 7
_Ripley_

Ja mam do "The truth about...", wlasnej roboty. Moge Ci przeslac.

ocenił(a) film na 6
titi

Ooooo super, będę bardzo wdzięczna;)
big_noise@wp.pl

calisha_88

Podsyłam link do stronki z wieloma tytułami filmów, gdzie można o nich poczytać jak i dzięki rapidshare w nie się zaopatrzyć.
http://ls-lesbianmovies-gr.blogspot.com/
pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 6
you_n_me

to ja też coś dorzucę;)
http://www.clublez.com/movies/lesbian_movie_scenes/titles_new_01.htm
jest tutaj praktycznie wszystko, gdzie występował wątek les, pozdrawiam;)

ocenił(a) film na 6
_Ripley_

Właśnie natrafiłam na informację, że w 2010 ma się ukazać, wydaje się, że ciekawy film "Cloudburst". Już się nie mogę doczekać;)

http://www.filmweb.pl/Leciwe+lesbijki+uciekaj%C4%85+z+domu+spokojnej+staro%C5%9B ci,News,id=52644

karen_

Auf der anderen Seite (Na krawędzi nieba)- nie widziałam go jeszcze na żadnym spisie, a jest to film wybitny, z zresztą zwycięzca większości festiwali filmowych. Polecam!

ocenił(a) film na 9
karen_

Moja lista najlepszych ;)

- High Art
- Fine Art of Love
- Loving Annabelle
- The L Word
- Imagine Me and You

ocenił(a) film na 7
kate_shane

hello girl:]

a ja dotarłam do 4 sezonu swojej ulubionej serii czyli "Heroes" i nie zgadniecie:D

kto się zapuścił w oglądaniu tego serialu polecam

taki smaczek zawsze cieszy szczególnie, że owa postać zawsze była moją ulubioną:)

pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
stuff123

w oglądaniu? czy w graniu w tym serialu? :P kto tam się pojawił? :)

ocenił(a) film na 7
Lara_Perkins

w oglądaniu. nie ma sensu mój wpis do osób, które nie oglądały wcześniej "Heroes".

tak rzuciłam ciekawostką, może akurat ktoś to ogląda

ocenił(a) film na 7
stuff123

ogladalam 2 pierwsze sezony, ale z postu numer dwa nadal nie wiem o kogo chodzi, co i jak :D pozdrawiam

użytkownik usunięty
Lara_Perkins

Claire się wda/wdała (nie oglądam na razie, ale wkrótce zacznę^^) w romans z jakąś dziewczyną, ale nie wiem, ile to potrwa. Zastanawiam się, czy będzie to trwac dłużej niż jeden odcinek :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones