PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=227963}

Kochałam Annabelle

Loving Annabelle
6,5 7 342
oceny
6,5 10 1 7342
Kochałam Annabelle
powrót do forum filmu Kochałam Annabelle

Postanowiłam założyć ten temat chociaż nie przepadam za rankigami jako takimi. Ale skoro sporo osób tu zagląda - z racji popularności "Loving Annabelle"- może się taka lista przydać osobom, które poszukują innych filmów. Swoje typy postaram się pogrupować w pewnych ramach. Można powiedzieć, że to są filmy,które uważam za bardzo dobre i dobre, czyli takie, które moim zdaniem warto zobaczyć. Kolejność jest raczej przypadkowa, bo zdecydować się na to, który jest lepszy nie potrafię :)

Zachęcam do pisania swoich typów.

----------------------------------------
Kategoria - gatunek filmowy
----------------------------------------
1.Romans współczesny
- Desert hearts
- When night is falling
- Loving Annabelle

2. Romans historyczny
- Fingersmith
- Tipping the Velvet
- Women in love (69)

3. Dramat
- Aimee & Jaguar
- Lost and delirious
- Gia
- Inne spojrzenie
- Fine dead girls
- An unexpected love

4. Komedia
- Better than chocolate
- The incedibly true adventure of two girls in love
- Saving face
- Imagine me and you
- D.E.B.S.

5. Kryminał, thriller, horror
- Listen
- Bound
- The Hunger
- Femme Fatale

6. Erotyk
- Goodbye Emma Jo
- Inescapable

7. Serial
- Tle L word
- Bad girls
- ER

8. Film z "lekko" zarysowanym wątkiem "branżowym"
- Fried green tomatoes
- The hours
- Frida
- The colour purple

----------------------------------------
Najciekawsza para aktorek
----------------------------------------
Patricia Charbonneau i Helen Shaver - Desert hearts
Pascale Bussieres i Rachel Crawford - When night is falling
Piper Perabo i Jessica Pare - Lost and Delirious
Gina Gershon i Jennifer Tilly - Bound
Simone Lahbib i Mandana Jones - Bad girls
Mia Kirshner i Karina Lombard - The L Word
----------------------------------------
Najciekawszy soundtrack
----------------------------------------
Aimee and Jaguar
Loving Annabelle
Better than chocolate
Desert hearts
Frida
----------------------------------------------------------------
niewykluczone ze jakiś film pominęłam, ale to się da naprawić :)

ocenił(a) film na 7

taka mała rada póki karen i spółka się nie zdenerwują hehe :P
przenieśmy te pogawędki do odpowiedniego działu pogawędek o filmach branżowych i nie tylko...
http://www.filmweb.pl/topic/773494/Filmowe+i+nie+tylko+pogaduchy+do+poduchy+kont ynuacja+Przecudownej+sceny+Cz%C4%99%C5%9B%C4%87+VI.html

ocenił(a) film na 7
karen_

czy od gray matters pojawiły się jakieś typowo słodkie filmy z tematyką branżową? (śmiem marzyć o obejrzeniu czegoś na wzór gier weselnych), dziękuję ślicznie z góry za jakiś mały cynk :)

ocenił(a) film na 8
Lara_Perkins

Chyba tylko "I can't think straight", ale na pewno już widziałaś? :)

ocenił(a) film na 7
miss_russ

nie widziałam :D sam plakat robi wrażenie i taki kolorowo-słodki się wydaje :P

karen_

ello!
ktoś tam pytał wcześniej o ten czeski film (mam słabą pamięć...) :D
eng tytuł to "the other kind of love" i jest tutaj:
http://www.filestube.com/d92985e34b66f43b03ea,g/The-Other-Kind-of-Love-Jin-l-ska -2008-CZECH-DRAMA-BOBIK.html
pozdro!

karen_


aaaaaaaaaaaaa tak apropos tematu to branżówek lepszych-ciekawszych i gorszych-nieciekawych jest od groma, a że nie ma większego sensu powtarzać po kimś tytułów po raz setny ;P podam tylko jeden dla mnie najważniejszy tytuł:

"the children's hour" z 1961
x x x x

eeeeeeeh...

pozdro!

ocenił(a) film na 6
fraglespb

no to ja dorzucę, to co oglądałam ostatnio;)

Vier Minuten
The Secrets
Treading water
Exes & Ohs (serial)
Steam
What's up Scarlet?
Floored by love
Finn's girl
Red doors
Saving face (tu mogę się powtórzyć;P )
Karmel

no i z utęsknieniem czekam na
Hannah Free
Cloudburst

ocenił(a) film na 7
_Ripley_

Chciałam tylko dodać,że jestem ogromną fanką filmów branżowych i ze jest ich tyyyyysiące;)Trudno by wymieniać nawet te najciekawsze...oczywiście koleżanki wymieniły tu wiele :"kultowych"jak Desert Hearts czy Children Hours,ale ja ostatnio doceniłam kino niemieckie:gorąco polecam:
Die Konkurrentin,
Die Liebewachterin,
Liebe Und Verlangen,
Affaren,
Bilitis,
Madchen in Uniform z 1939 i z 1961,
Nachbarinnen
The Berlin Affair
a także serial:Verbotene Liebe
P.S tylko tyle na razie obejrzałam a jest ich znacznie więcej...:)

karen_

Wpadłam tu tylko na chwilkę żeby podziękować Karen za ten temat ;) teraz próbuje jakoś to wszystko ogarniać ;P faktycznie uzbierała się spora lista ciekawych filmów do oglądnięcia :] dziękuje Wam zresztą wszystkim bo miło się czyta i dużo wynosi ;P pozdrawiam :]

ocenił(a) film na 8
kajoko1990

Czekam na dwa filmy :
wloski "Viola di mare" http://www.youtube.com/watch?v=eBQFmupwBlQ i bodajze hiszpanski "Room in Rome".

karen_

bienvenido! ;D

jeszcze to jest calkiem fajne - jesli chodzi o tasiemce :D
hiszpańskie "los hombres del paco" czarna komedia o hiszpańskiej policji no i o czymś jeszcze. . . ;P
nie powala ale jest naprawdę śmieszne!
mała próbka http://www.youtube.com/watch#!v=MECBpvJiYBc&feature=related
lub http://www.youtube.com/watch?v=8kMXvowtM-o&NR=1 lol x)
ale wrażliwym nie polecam bo jak się wam spodoba to zakończenie was "sponiewiera", że tak powiem :\ przynajmniej ze mną tak było...

salutar!

użytkownik usunięty
fraglespb

LHDP nie grzeszy realistycznością za bardzo, ale zgodzę się, że serial jest godny polecenia, można się uśmiać. Zdaję się, że teraz leci 4 sezon na AXN, ten, w którym pojawiła się Pepa, ale głowy sobie odciąć nie dam, bo nie mam AXN :D No i mi też się zakończenie nie podobało...
Co do hiszpańskich seriali, jest też taki jeden interesujący, web serial właściwie: 'Chica Busca Chica'. Można zobaczyć na youtubie w odcinkach, albo znaleźć sobie w jednym pliku, jako film. ;P Niektóre momenty powalają. No i podobno trwają juz pracę nad drugim sezonem ^^

ocenił(a) film na 7

Z hiszpańskich seriali polecam Hospital Central, na youtube również mozna oglądać odcinki:) Serial obecnie ma 18 sezon,a głowne bohaterki (pracujące w szpitalu) są wspaniałe.Wątek między dziewczynami zaczyna się w 8 sezonie .Co do Paca, w Hiszpanii serial już się skończył, ale na AXN pewnie leci..Viola di mare już jest (wersja dwu-płytowa, a ja niebawem będę mieć napisy-zainteresowane mogą zgłaszać się do mnie-posiadam bardzo dużo napisów do filmów i seriali:)Pozdrawiam serdecznie...!!

ocenił(a) film na 7
justinmep

Polecam równiez film telewizyjny stacji BBC:The Secret Diaries of Miss Anne Lister(ma niebawem wejść) Ciekawostką jest,że jedną z głównych ról zagra Anne Madaley (Margaret z "Affinity"Pozdrawiam!!

użytkownik usunięty
justinmep

Jak to LHDP się skończyło? Przecież leci teraz nowy, dziewiąty, sezon, nie strasz :D Póki co jednak nie ma tam wątków, ale kto wie, czy czegoś nie wymyślą.

ocenił(a) film na 7

Hej, masz racje , jest nowy ale bez Sylwi,a to juz nie to samo, może coś wymyślą, oby, pozdrawiam!!!

ocenił(a) film na 8
justinmep

"Viola di mare" - obejrzałam wczoraj i jeszcze nie doszłam do siebie po tym filmie. To nie tylko jeden z najlepszych branżowych filmów jakie widziałam ostatnio, ale wręcz jeden z najlepszych jakie widziałam w ogóle. Piękna, przejmująca i niestety smutna historia dwóch kobiet osadzona w XIX wieku. Film oparty na faktach...Grająca jedną z dwóch głównych ról Valeria Solarino to kobieta o zjawiskowej urodzie :)

miss_russ

Owszem film bardzo ciekawy tylko jak jeszcze tak by ktoś przetłumaczył napisy to byłoby super:)

ocenił(a) film na 7
laginas

Jestem w trakcie tłumaczenia, jak bedą gotowe dam znać;)

karen_

Sonja...
można obejrzeć całość na you tubie
http://www.youtube.com/watch?v=_WICaZBmHJk&feature=related

ocenił(a) film na 7
Out_Of_The_Body

Posiadam napisy do Violi di mare...zainteresowane dziewczyny proszę o kontakt pod mój mail...justinmep@interia.pl

ocenił(a) film na 8
justinmep

Patrzcie jaki teledysk znalazłam z Valerią Solarino :)
http://www.youtube.com/watch?v=pgE4cEG4dpc

ocenił(a) film na 7
miss_russ

Teledysk bardzo ciekawy;)... Polecam film z tamtego roku:Running on Empty Dreams..- tu można zobaczyć trailer..http://www.youtube.com/watch?v=2lS3WHOCoPo&feature=related...Film występuje w wersji dwu- płytowej. Napisy już wkrótce w moim posiadaniu;)

ocenił(a) film na 7
justinmep

Napisy do Running on empty dreams już są, gdyby ktoś chciał...Z nowych filmów pojawiły się Cracks i Drool...Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 7
justinmep

Hej..ostatnio dostałam prośbę o napisy ale adres otrzymałam nieczytelny.O ile dobrze się doczytałam to była to dziewczyna o imieniu Natalia.Proszę jeszcze raz o kontakt...Pozdrawiam.Odnośnie filmów, to ostatnio tłumaczyłam film dokumentalny:"Paragraf 175"Gdyby ktoś miał ten film i potrzebował napisy,chętnie służę pomocą:)Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
justinmep

Z nowych filmów pojawiły się:"When Kiran met Karen" i "And Then Came Lola" Gorąco polecam!

ocenił(a) film na 7
justinmep

Z nowych filmów ukazał się film :"Chloe" i "Woogie Boogie" Do pierwszego są napisy.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
karen_

Czy któryś z wymienionych tu filmów opowiada o miłości pomiędzy uczennicą a
nauczycielką?

ocenił(a) film na 7
amityville

Niestety nie, jeśli chodzi o tą tematykę to polecam filmy:
1.Madchen un uniform(dziewczęta w mundurkach)-posiadam napisy
2.Intentions
Te przychodzą mi na myśl,Loving Annabelle na pewno znasz, wiec nawet nie przytaczam.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
justinmep

Mogę prosić polski tytuł drugiego, ponieważ nie mogę go znaleźć online :)?

ocenił(a) film na 7
amityville

Po polsku:"Intencje" ale nie wiem czy znajdziesz go online.Może znajdziesz na którymś z torentów lub programów p2p.Gdybys chciala ten film, proszę o kontakt:)

ocenił(a) film na 10
justinmep

Oczywiście, że tak, najlepiej z polskimi napisami :). Może podam swój mail,
co? ;)

ocenił(a) film na 10
amityville

A Loving Annabelle oczywiście obejrzałam. Piękny film.

ocenił(a) film na 7
amityville

Tak, najlepiej podaj mi swojego maila;)Napisów do tego filmu niestety nie ma jeszcze,przykro mi:( Pozdrawiam

justinmep

A ma ktoś może napisy do niespodziewanej miłości(An Unexpected Love)?Byłabym bardzo zobowiązana. Mój mail to kobieta1971@o2.pl

ocenił(a) film na 10
justinmep

Czyli musiałabym oglądać po angielsku?
julia.r.wasielewska@onet.pl

ocenił(a) film na 7
amityville

Niestety...Nie ma na razie żadnych napisów..już sprawdzałam...tu możesz zobaczyć sobie klip z tego filmu-http://www.youtube.com/watch?v=Lgg_IoK0iy4

ocenił(a) film na 7
justinmep

1.20 30 40
2.A Partilha
3.Moja mama woli kobiety
4.Aimee i Jaguar
5.Amour de femme
6.After sex
7.Lepsze od czekolady
8.Blow Dry
9.Bound
10.Boys don't cry
11.Boys on the side
12.Brand Upon the Brain
13.But im Cheereader
14.Candy Rain
15.Claire of the moon
16.Crew
17.Czarna wdowa
18.Desert Heart
19.Dim Sum Funeral
20.Edge Of Heaven
21.El Favor
22.El Nino Pez
23.El Otro lado de la cama
24.Employee of the month
25.Eulogy
26.Exterminating angels
27.Fine Art of love mine
28.Fine dead girls
29.Fire
30.Foxfire
31.Fremde haut
32.Gdyby ściany mogły mówić 2
33.Gia
34.Girl who played with fire
35.Goldfish memory
36.Gra pozorów
37.Grace
38.Gray Matters
39.Guitar
40.Gymnast
41.High Art
42.Hunger
43.I can think stright
44.Itty bitty titty commitee
45.Jorney
46.Killer Movie
47.Kissing Jessica Stein
48.Knight Rider
49.L Word -wszystkie sezony
50.La bestia nel cuore
51.La Terza Madre
52.Lato w Berlinie
53.Leonera
54.Lianna
55.Lille Soldat
56.Zagubione
57.Love and Suicide
58.Love my life
59.Loving Anabelle
60.Mango Kiss
61.May
62.Memento mori
63.Mercy
64.Mężczyźni,którzy nienawidzą kobiet
65.Pani Dalloway
66.Na pierwszy rzut oka
67.Naissance des pieuvres
68.Nana
69.Natasha
70.Nathalie
71.Niewiniątka-Children Hours
72.Nieznośna lekkośc bytu
73.Nina's Heavenly Delight
74.Ninas mal
75.One two many
76.Peony Pavillon
77.Persona
78.Potwór
79.Poza doliną lalek
80.Prey for rock and roll
81.Przewracając strony
82.Queer as folk
83.Quiet
84.Rebecca
85.Rent
86.Reykjavik
87.Running with scissors
88.Samaria
89.Saving Face
90.Sex monster
91.Sex movie
92.Shelter Island
93.Shinku
94.Sick nurses
95.Skins
96.Spider Lilies
97.Sugar Rush-serial
98.Sunshine Cleaning
99.Swith Killer
100.Tell no one
101.Private lives of Pippa Lee
102.Tick Tock
103.Tipping Velvet
104.Transmprphers
105.Two girls
106.V jak Vandetta
107.Kiedy zapada noc
108.Where the truth Lies
109.Wilde Side
110.Woman
111.World Unseen
112.Wszystko o Ewie
113.Zejście1.A Girl Thing

oraz

2.Affinity
3.April Showers
4.Kiss me again
5.Konkutentka-Die Konkurrentin
6.La Repetition
7.Leibwachterin
8.Losing Chase
9.Niespodzianka-La Surprise
10.Od pierwszego wejrzenia
11.Bad Girls-3 sezony
12:Dziewczęta w mundurkach-wersja z 1961
13:Runing on Empty Dreams
14.Paragraf 175

Chciałam podać wszystkie napisy które posiadam,chętne osoby proszę się zgłaszać

ocenił(a) film na 7
karen_

jeszcze 11 postów i ten temat się zakończy :( szkoda... może jakaś kontynuacja?

ocenił(a) film na 10
Lara_Perkins

justinmep, bardzo prosze o wyslanie mi napisow do Claire of moon, La repetition i do 3 sezonow Bad girls. Moj mail baska650@op.pl, bede bardzo wdzieczna!

ocenił(a) film na 7
baska_89

Pod koniec maja pojawią się nowe filmy, które gorąco polecam: Bloomington(nauczycielka-uczennica),A Marine Story(jedna z głownych aktorek grała w innym, bardzo ciekawym filmie:"Gymnast")Oraz film, o którym wcześniej już pisałam:"The Diaries Of Miss Anne Lister" Pozdrawiam!!!

ocenił(a) film na 10
justinmep

Bloomington super się zapowiada. Jak będziesz mieć namiary na film, najlepiej z napisami, to daj znać . Z góry dzięki. (;.

karen_

W związku z nieuchronnym zamknięciem tego tematu, jako osoba, która ponad 3 lata temu go założyła, chciałam podziękować wszystkim, którzy współtworzyli "listę" najciekawszych filmów o mniej lub bardziej zarysowanej tematyce "branżowej", pisali tu swoje wrażenia z oglądanych nowości i je polecali innym, także tym - anonimowym, którzy tu jedynie zaglądali, a potem być może oceniali na forach poszczególnych filmów. Taka różnorodność polecanych w jednym miejscu mogła być pomocna poszukującym czegoś nowego do obejrzenia, a znajdowali tu przynajmniej jeden głos pochlebnej recenzji, choć niekonieczne po obejrzeniu zgadzali się z nią.

A jak teraz wyglądałaby moja "lista najciekawszych"? Chyba nie udało mi się jej tak do końca stworzyć. Można ją w tym temacie odczytać między wierszami, ale trzeba się nieźle naszukać, by przebrnąć przez wszystkie posty :). Stworzyłam za to czytelniejszą listę tych, które starałam się (i staram nadal) oceniać na filmwebie http://www.filmweb.pl/user/karen_/blog/491571 Moi faworyci wśród "branżówek" nadal są na czele. Jak dotąd trzy filmy, które 3 lata temu były dla mnie wzorem bardzo dobrego, ciekawego kina z przewodnim wątkiem branżowym pozostały nimi. Są to: "Desert Hearts", "When night is falling" oraz "Bound". Mam nadzieję, że to nie będzie zawsze constans i doczekam się detronizacji :)

Miłych seansów i oby oglądane filmy należały tylko do tych, najciekawszych :)

P.S.
Uczulam, po raz ostatni, na rzecz bardzo ważną. Jest to portal filmowy, a nie warezowy. Kwestie poszukiwań filmów, czy też napisów, nie powinny się tu pojawiać, poza wszystkim są niezgodne z regulaminem tego portalu i mogą grozić przykrymi konsekwencjami (pod każdym naszym postem jest choćby mały napis "zgłoś nadużycie"). Od "nieakceptowanych" tu treści są maile oraz wynalazek nowego filmwebu - prywatne wiadomości, które teraz możne już pisać każdy, kto tylko ma założone konto (odbieranie z zakładki "poczta" w prawym górnym rogu, przy nicku).


ocenił(a) film na 7
karen_

Muszę gorąco przeprosić inicjatorkę przedsięwzięcia recenzji filmów, bo to chyba ja trochę poszłam w innym kierunku,ale to tylko dlatego,że często fanki filmów chcą coś obejrzeć ze zrozumieniem,chociażby na youtubie i niestety nie mają tłumaczenia!Jak najbardziej nie zachęcam tutaj do piractwa, jestem również tego wrogiem.Obecnie jednak mamy wiele stron z napisami, więc moje wtrącanie swoich trzech groszy jest zbyteczne...Bardzo dziękuję za założenie tematu, bo mnie również interesuje.Film :"Desert Heart "jest również w mojej czołówce!!Pozdrawiam gorąco wszystkie dziewczyny kochające dobre branżowe kino !!!Przyznam jednak ,że lista ulubionych filmów jest trudna bo wciąż wchodzą nowe filmy i ciężko jest wybrać najlepsze...Mimo to są takie do których chętnie się wraca...twoje wymienione należą właśnie do tych:)

justinmep

Ale bedzie wznowienie tematu????

orfame

Sądzę, że Justinmep zadbała o kontynuację :) Także temat już jest, ma ładny tytuł i tylko patrzeć, jak pojawią się w nim nowe wypowiedzi.


justinmep

"P.S." w mojej wypowiedzi, to był tylko głos uczulający na to, o czym się tu pisze. Gdyby ściany mogły mówić, za wiele by powiedziały :))

ocenił(a) film na 7
karen_

Dziękuję,oczywiście zależy mi aby wszystkie koleżanki, (widoczne i niewidoczne)wraz z inicjatorką nadal dzieliły się wrażeniami z filmów i wstawiały swoje opinie czy noty....Ten temat musi trwać..:)...nie będzie bez was...!!! Proponuję nowy temat dyskusji:"Kocham branżowe kino"
P.S Przyznaję słuszność i polecam by jednak kwestię napisów omawiać mailowo;)Duża buźka:*

ocenił(a) film na 7
karen_

ale tu się anielsko biało zrobiło :-))) muszę nadrobić wiele postów "jeszcze" z tego tematu :P w swoim imieniu dziękuję wszystkim za polecane filmy, opisy, oj poprostu wszelką pomoc w wyborze, że sięgam po te, a nie inne tytuły :-)))

Kontynuacja pogawędek o kinie branżowym (nowa inicjatorka Justinmep):
http://www.filmweb.pl/film/Kocha%C5%82am+Annabelle-2006-227963/discussion/Kocham +%22bran%C5%BCowe%22kino,1388974

ocenił(a) film na 10
Lara_Perkins

Witam Was drogie Panie :) Dawno mnie tu nie było- pewnie juz zapomnialyście o mnie :)
Fajnie, że temat jest nadal w 'użyciu' :) I ile nowych osob- wow :) Ale mam zaległości w temacie... Pewnie wiecej niz Lara :)
Ale...nadrobie :)
Oglądalam wczoraj 'And Then Came Lola' i musze powiedziec, iż milo spedzilam czas, pomimo tego, ze obraz przypomina RUN LOLA RUN. Smialam się z niektorych sytuacji, jednym slowiem fajna odskocznia- dawno nie wyszlo nic fajnego z branzówek.
Pozdrawiam Was serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones