PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1112}
7,5 71 617
ocen
7,5 10 1 71617
5,7 6
ocen krytyków
Kochaj albo rzuć
powrót do forum filmu Kochaj albo rzuć

Czy ktoś też uważa że co część, to jest lepsza?

ocenił(a) film na 8
karolina922

Powiem inaczej. W tej części jest najmniej "kultowych" już tekstów komediowych, ale jest ona znacznie bardziej refleksyjna. Po prostu jest mniej komediowa, a bardziej obyczajowa.

ocenił(a) film na 7
chemas

Mi się właśnie wydaje że ta jest najbardziej śmieszna:)

ocenił(a) film na 8
karolina922

No jasne, że jest śmieszna, chociaż mnie bardziej śmieszą Nie ma mocnych czy Sami swoi

ocenił(a) film na 3
chemas

ja wolę I i II część 3 do kitu.

ocenił(a) film na 8
kinomanka_13

Pewnie, że są lepsze, ale do kitu, to lekka przesada

ocenił(a) film na 10
karolina922

Mnie ta część też się najbardziej podobała ;) !
Reakcja Pawlaka po zorientowaniu się ,że jego bratanica jest czarna - beka tysiąclecia :D

karolina922

dla mnie to zdecydowanie najlepsza czesc z calej genialnej trylogii :D kapitalne dialogi-nie watpliwie jedna z najlepszych polskich komedii,dzis juz takich nie kreca

karolina922

Według mnie to najlepsza cześć, pomysł przeniesienia akcji do Chicago lat siedemdziesiątych po prostu rewelacyjny.

ocenił(a) film na 5
karolina922

Jest najsłabsza.

ocenił(a) film na 9
karolina922

Uwielbiam... Ta część jest dla mnie naj naj! :)

ocenił(a) film na 8
karolina922

Zgadzam się. Jest śmieszna jak poprzednie, ale w odróżnieniu od nich - jest też refleksyjna. To kawałek naprawdę niezłego kina obyczajowego. Jest i zderzenie kultur, jest rozliczanie własnego życia, jest pięknie pokazana tęsknota za ojczyzną. Moja ulubiona część trylogii.

razzly

Usiłowałem z treści filmu wyłowić powód dla którego to John Pawlak nie poślubił matki Shirley. Choćby z kontekstu. Nie udało się. To największa zagadka tego filmu. Scena, gdzie Shirley rzuca o podłogę pierścionkiem przeznaczonym dla jej matki praktycznie żadnej sensownej odpowiedzi nie daje.

PapaKruk

To tylko moje domysły ale chyba dość sensowne, Zacznijmy od końca; dlaczego Shirley rzuciła obrączką? Przypuszczalnie zagrały emocje bo przypuszczalnie znała prawdę od matki.. jaką? Młody John spędził noc z murzynką a kiedy okazało się że ta spodziewa się dziecka chciał się zachować honorowo ale... Na przeszkodzie stanęło to o czym mówił Kargul z Pawlakiem: a co ludzie w Krużewnikach powiedzą? Wydaje mi się że mentalność chłopska zadecydowała o tym że Johny do końca obiecywał tylko małżeństwo dla uspokojenia bardziej własnego sumienia niż matki z dzieckiem bo w głębi ducha żenić się z murzynką zamiaru nie miał.

użytkownik usunięty
karolina922

Uwielbiam tę część - USA w połowie lat 70tych za prezydentury Forda, piękne amerykańskie krążowniki, super ciuchy, świetna muzyka - więcej chcieć nie muszę.

karolina922

Nie, ja zawsze uważałem, że "Sami swoi" są arcydziełem komedii filmowej, a w skali świata wybitnym dziełem, reszta trylogii jest słabsza, choć dobra. W "Samych swoich" genialny występ dał Kowalski, to jest coś wręcz zdumiewająco doskonałego, jakiś udoskonalony Chaplin.

ocenił(a) film na 7
karolina922

Moja struktura:

1. Nie ma mocnych. Najśmieszniejszy i - co ważne - najrówniejszy.
2. Sami swoi. Historycznie najważniejszy, dobry choć nie aż tak zabawny jak pkt. 1.
3. Kochaj albo rzuć. Do wyjazdu do USA wyśmienity i poziomem humoru nawiązujący do "Nie ma mocnych". Po przyjeździe do stanów humor trochę pada i zaczyna się robić bardziej refleksyjnie (choć oczywiście wielu może się podobać).

ocenił(a) film na 7
raffaello_od_ferrero

3 jest najsłabsza, zdecydowanie, choć jest kilka zabawnych scen, w których Kargul okazuje swoje zadzwiwinie różnicami miedzy obyczajami w Polsce a w USA- na statku, w samolocie, gdy dowiaduje się ze jego brat mial córkę - nieslubna!, potem jeszcze przeżywa większy szok, bo nie dość, że z nieprawego łoża, to murzynka. :)

ocenił(a) film na 10
karolina922

To jeden z najlepszych polskich filmów, rewelacyjne dialogi. I najlepsze wcale nie te komediowe. Mowa pogrzebowa Pawlaka i komentarz Kargula gdy jadąc autem obserwują przyczepkę z koniem - mistrzostwo.

ocenił(a) film na 8
Treh

Zgadza się. Dokładnie !

ocenił(a) film na 9
karolina922

Ja też tak uważam. Mnie ta część śmieszyła najbardziej

karolina922

Trudo powiedzieć czy lepsza niż 1ka, bo oba filmy genialne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones