PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508839}

Kochanek królowej

En kongelig affære
7,2 26 451
ocen
7,2 10 1 26451
6,8 6
ocen krytyków
Kochanek królowej
powrót do forum filmu Kochanek królowej

Wspaniały film historyczny :)

użytkownik usunięty

Wczoraj miałem okazję być na tym filmie w kinie. Ta historyczne widowisko przedstawienie, widziane z perspektywy Królowej Karoliny Matyldy ukazuje losy jej samej, męża, Króla Christiana VII oraz jego lekarza Johanna Fredricha Strunsee. Królowa przybywa na duński dwór w celu zawiązania związku małżeńskiego z cierpiącego na schizofrenie. Widmo związania się z chorym psychicznie mężem odstręcza przyszłą Królową od Christiana. Jednak z pomocą przybywa niemiecki Medyk, który ma za zadanie uratować królewskie małżeństwo i zdrowie króla. Tylko co się stanie, gdy Medyk rozkocha w sobie Królową? Film jest doskonale opatrzony w piękne kostiumy, charakteryzacje, scenografię oraz doskonałą obsadę sprawia, że od momentu rozpoczęcia filmu czujemy jakbyśmy sami uczestniczyli w tych wydarzeniach. To niebanalne kino jest hołdem dla filmów historycznych. Tak dobrego kina historycznego nie widziałem od czasu filmu Księżna z Keirą Knightely. Chapeau bas dla Nikolaja Arcela. Polecam :)

ocenił(a) film na 7

To może łyżkę dziegciu do tej wypowiedzi.
Film na pewno zadowoli Światowe Dziedzictwo Poprawności Politycznej, Komitet Centralny wszelkiego lewactwa i sektę "Oświecenie" pielęgnującą tradycje tej epoki.
Niewątpliwie jest na fali obecnej mody i wróżę mu, że dostanie jeszcze kilka nagród. Spełnia kryteria potrzebne do takich nominacji.
Nie będę ich wyliczał, aby zachęcić tym innych do jego obejrzenia. Bo paradoksalnie na to zasługuje.
To naprawdę dobrze zrobione kino, ze świetnym aktorstwem, scenografią i reżyserią. Jak piszesz to "dobre kino historyczne" w każdym nawet najdrobniejszym szczególe.
I rzecz najważniejsza, moim zdaniem, pokazuje dobitnie, że jakiekolwiek zmiany socjalne czy polityczne aby się powiodły muszą mieć swój początek na szczytach władzy. Jak dowiadujemy się z napisów końcowych w Danii się powiodły. A w Rosji ponad sto lat później nie. Warto to zauważyć bo skutki tzw "rewolucji proletariatu" doświadczamy do dzisiaj, a Duńczycy, tak myślę, są dumni ze swojego króla i zmian zapoczątkowanych za jego panowania.
Mimo wszytko też polecam ten film, ale proponuję trochę krytycyzmu przy oglądaniu.

ocenił(a) film na 9
pessoaa

a może zamiast narzekać że ktos jest mało krytyczny, to napisać co jest nie tak?

ocenił(a) film na 8

Mnie także się bardzo podobał, chociaż Księżnej nie pobił ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones