PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508839}

Kochanek królowej

En kongelig affære
7,2 26 418
ocen
7,2 10 1 26418
6,8 6
ocen krytyków
Kochanek królowej
powrót do forum filmu Kochanek królowej

przyjemny, ładne nakręcony romans dworski - ale królowej margot nie przebije :>
mads piękny jak zwykle, karolina niestety taka sobie, aktor grający christiana fajnie oddał oślizgłość postaci. w sumie niczym szczególnym się nie wyróżnia, jeśli chodzi o gatunek, ale wśród masowo kręconych ostatnimi laty śmieci miło obejrzeć coś takiego.

ocenił(a) film na 7
selenitas

Zgadzam się ,całkiem dobry i przyjemny w oglądaniu film.

ocenił(a) film na 6
selenitas

Dobrze zrobiony film, oparty na faktach historycznych, co dla mnie ma spore znaczenie. Wartościowe kino. Miła odmiana od zalewającego nas amerykańskiego shitu...;P

Orbb

A jednak dostał od Ciebie tylko 6 pkt. Mało, jak na "wartościowe kino" :( Ja tam zazwyczaj staram się zawyżać ocenę, jeśli film mnie ujął, żeby podkreślić fakt, że jest godny uwagi, a nie zaniżać z powodu jakichś ewentualnych kosmetycznych niedociągnięć ;) Ale ok ;]

selenitas

Dziwna maniera: ocenianie oceny kogoś innego... Zeby film ocenic na dobry czyli powyzej 6, trzeba czegos wiecej niz przymiotnika "wartościowy" czy "przyjemny" - nie sadzisz?

ocenił(a) film na 7
Orbb

Tak sobie poszperałam odnośnie faktów na podstawie których zrobiono ten film i wyciągnęłam jeden wniosek, a mianowicie, taki że ten lekarz nie kochał królowej. Ona jego chyba tak, ale on jej nie - była po prostu środkiem do celu, czy się mylę?

ocenił(a) film na 6
mnulka

Hmm.....ciężko powiedzieć, czy się mylisz, bo rozważania o uczuciach to sobie można bez końca prowadzić...;P Może ją kochał a może po prostu lubił z nią spać i przy okazji wykorzystał to w nader zręczny sposób. Aczkolwiek, moim zdaniem, ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna;)

ocenił(a) film na 7
Orbb

Szkoda, jestem z natury romantyczką i lubię kiedy łączy ludzi prawdziwe uczucie, a nie tylko wyrachowanie.

ocenił(a) film na 6
mnulka

No proszę, piękne ideały wyznajesz. Ale w tym filmie raczej ich brakuje - króluje makiawelizm i wyrachowanie. "Prawdziwe uczucie" to raczej w komediach romantycznych ;P

ocenił(a) film na 7
Orbb

Wiem, naiwna jestem.

ocenił(a) film na 7
selenitas

Zgadzam się z tą pięknością Madsa i faktem, że kartoflany nos Karoliny drażnił niepomiernie :s

ocenił(a) film na 9
JaMajka69

Mnie natomiast drażnią takie komentarze. Nie uroda aktorów tworzy widowisko filmowe lub teatralne, jeśli to jest główne kryterium którym się kierujemy to świadczy o tym jak bardzo jesteśmy płytcy. Najważniejsza jest gra aktorska i kreacje, którą tworzy aktor. Pozdrawiam i polecam popracować nad docenianiem piękna sztuki, a nie wyłącznie urody. To jest zwyczajnie żenujące i nieodpowiednie dla osoby wrażliwej na piękno (za którą z pewnością się uważasz).

ocenił(a) film na 7
justyna8980

Jest li to prawda - gra aktorska i kreacja są w sumie jednymi z ważniejszych rzeczy, na które powinno się zwracać uwagę oglądając film, czy sztukę teatralną - tu się zgadzam. Jednak wybierając aktora do roli, nie zwraca się uwagi wyłącznie na jego umiejętności, ale również na to, czy pasuje do schematu, który wybrał sobie reżyser. W jakiś sposób, wygląd też decyduje o dostaniu angażu, czy też nie. Trudno by było, żeby w rolę królowej wsadzić tam teraz Monicę Belucci, bo przecież nie pasuje do schematu standardowej, angielskiej księżniczki. Więc gadanie mi pod nosem, że nie znam się na sztuce i kinie, bo mówię, że Mads jest piękny, a nos Karoliny mi się nie podobał, wcale nie oznacza, że nie skupiałam się również na innych aspektach filmu. Pozdrawiam, cześć!

ocenił(a) film na 9
JaMajka69

Ahh no tak, jednak pozostaję przy swojej opinii i jak zauważyłaś to reżyser określa pewien schemat i widocznie uznał tą aktorkę za odpowiednią dlatego nie rozumiem dlaczego uważasz się za mądrzejszą od samego twórcy tego filmu ;) Dziekuje za pozdrowienia.

ocenił(a) film na 7
justyna8980

Nawet nie skomentuję.

ocenił(a) film na 9
JaMajka69

Nie ubolewam nad tym, w żadnym wypadku.

justyna8980

Dokładnie - uważam, że najlepiej zagraną rolą w tym filmie jest postać króla. Trochę mało rozwinięty, z pewnością cierpiał na jakąś chorobę psychiczną, ale był raczej niegroźny - nikomu nie robił krzywdy. Mało tego - ze wsparciem medyka zaczął podejmować w końcu jakieś decyzje. Fakt, że spełniał jedynie wolę Caroliny i Johanna tak naprawdę, ale chciał jednak dobrze, był szczęśliwy, że mógł w tym uczestniczyć. Od połowy filmu - przyznaję z zaskoczeniem - to jego było mi najbardziej żal. Oczywiście do momentu... oczywistego (nie chcę spoilerować - ci którzy oglądali pewnie będą wiedzieć o co chodzi).

Bardzo dobry film.

anusza

Film wspaniały, wciągający i wzruszający. Bardzo podobała mi się postać lekarza i prawdę mówiąc na początku myślałam, że będzie tym naprawdę "złym", który rozkocha w sobie królową i po trupach osiągnie cel, a w gruncie rzeczy nie był to zły człowiek. Końcówka mnie rozwaliła totalnie, po prostu nie mogłam przeżyć, że tak się ta historia kończy, przykre...

ocenił(a) film na 7
anusza

alez oczywiscie ze super rola tego krola! Nawet na festiwalu w Berlinie 2012 grający tą role Mikkel Følsgaard otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora. W ogole caly ten trojkąt:
- Mads Mikkelsen jako Johann Friedrich Struensee
- Alicia Vikander jako Karolina Matylda Hanowerska
- Mikkel Følsgaard jako Chrystian VII Oldenburg
wypadl swietnie! Oprocz juz wspomnianego Mikkela - Mads jak zwykle w super formie - a Alicia, no jak dla mnie to rewelacja! Nie moglem sie jej napatrzec, super aktorstwo, no i do tego przesliczna - gdzie tu niektore jakiegos kartoflanego nosa przuwazyly to mi jest zagadką! W ogole mi bardzo jakos Emily Blunt przypominala - jednym slowem super!

ocenił(a) film na 7
Wikus_Van_De_Merwe

PS
A w ogole - cieszylem sie z tego filmu - bo nie ze mi o jakies romansidlo w nim chodzilo - ale ze wzgledu o cale te tlo historyczne. Bo oczywiscie juz znalem tą historie wokol tego lekarza przybocznego Jego Mosci Christiana VII i uwazam, ze jak najbardziej byla ona godna sfilmowania. Te jego reformy to naprawde fascynujący epizod w europejskiej historii, w ogole ale Europie nie znany, dlatego juz najwyzszy czas bylo to zmienic! Naprawde cool i zeby jak najwiecej takich rzeczy sie pojawialo, bo w kazdym kraju naszego kontynentu tkwi jakas niespodzianka warta naprawde odkrycia i poznania... Dziekuje i dobranoc! ;D

Wikus_Van_De_Merwe

Dobrze prawisz, ja też uważam, że powinno więcej takich filmów powstawać.

ocenił(a) film na 10
selenitas

Karolina nie była 'taka sobie'. Była właśnie bardzo dobrze zagrana, podobnie jak doktorek i Christian. Cała obsada dobrze się spisała. Film absolutnie wart obejrzenia (nawet trzykrotnego, jak w moim przypadku) :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones