The Other Boleyn Girl

plakat - Kochanice króla (2008)

opisy filmu

(3)
  • Natalie Portman kontra Scarlett Johansson, czyli dwie piękne kobiety i król. Oparta na bestsellerowej powieści Philippy Gregory, pasjonująca i pełna namiętności opowieść o miłości, intrydze i zdradzie, rozgrywająca się na tle burzliwych wydarzeń w historii Anglii.

    Kiedy tajemnicą poliszynela staje się rosnąca niechęć króla Henryka VIII do swej żony Katarzyny Aragońskiej, która nie potrafi dać mu męskiego potomka, seniorzy rodu Boleyn obmyślają chytry plan jak podwyższyć status i wpływy rodziny na dworze. Dwie siostry Boleyn - Anna (Natalie Portman) i Maria (Scarlett Johansson) mają zabiegać o względy króla (Eric Bana), tak by wybrał jedną z nich na swą kochankę. Jego serce zdobywa ostatecznie Maria, która zostaje królewską nałożnicą i rodzi mu syna. Jednak niczym nie zrażona przebiegła i chorobliwie ambitna Anna nie ustaje w walce o przychylność władcy. Bez skrupułów i metodycznie realizuje swój plan: zostać królową Anglii.

  • XVI-wieczna Anglia. Król Henryk VIII (Eric Bana) z dynastii Tudorów sprawuje władzę na tronie angielskim. Jego żona Katarzyna Aragońska (Ana Torrent) nie może mu dać męskiego potomka, przez co król często zmienia kochanki. Tytułowe kochanice to dwie siostry Boleyn, starsza Anna (Natalie Portman) i młodsza Maria (Scarlett Johansson). Początkowo jest to Maria, lecz po pewnym czasie Henryk nudzi się nią i zaczyna interesować się Anną. Z jej powodu porzuca swoją żonę, zrywa stosunki z Watykanem i wprowadza własne rządy.

  • Król Anglii Henryk VIII nie może otrzymać męskiego potomka z łona swej żony Katarzyny Aragońskiej. Dwie piękne siostry (Natalie Portman jako Anna i Scarlett Johansson jako Maria) z rodu Boleyn zostają podstawione królowi, by zyskać jego przychylność i spłodzić mu upragnionego syna. Nagrodą ma być poślubienie księcia i podwyższenie statusu rodziny. W ostateczności nic nie jest tak piękne jak się to na początku wydawało...