PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849}

Kolekcjoner kości

The Bone Collector
7,5 185 494
oceny
7,5 10 1 185494
5,9 15
ocen krytyków
Kolekcjoner kości
powrót do forum filmu Kolekcjoner kości

Na początku filmu gdy główna bohaterka jest na miejscu zbrodni pod metrem czy czymś takim i robi zdjęcia, obok fotografowanego śladu mordercy? kładzie banknot 10 dolarowy. Czy może mi ktoś wytłumaczyć tę scenę.

Potem jak nasz detektyw omawia te dowody na zdjęciach to wspomniany banknot przy tym śladzie jest opisywany jako pozostawiony znak przestępcy.

Dziennik_Pokladowy

BANKNOT nie jest powiązany ze zbrodnia , po prostu posłużył jej przy robieniu zdjęcia ----odcisku buta

położyła banknot przed zrobieniem zdjęcia po to by - uzyskać rozmiar buta ,

wiadome jest ze kazdy banknot ma taki sam znormalizowany rozmiar i na tak zrobionym zdjeciu mozna odczytac jaki rozmiar buta nosi przestepca

janekgromada

Nie zrozumiałeś mojego pytania. Przeczytaj DOKŁADNIE drugą linijkę.

film: "Rozmiar 10 do jakich używa banknotów jako skali" coś takiego mówi gliniarz w filmie.
czas ok 27:16

janekgromada

Potem jak nasz detektyw omawia te dowody na zdjęciach to wspomniany banknot przy tym śladzie jest opisywany

------> jako pozostawiony znak przestępcy.

Dziennik_Pokladowy

Nie wiem skąd wziąłeś ten cytat. Odpowiedź jest w 28. minucie filmu, w tej scenie o której piszesz: "We have footprints. Size ten, thanks to officer Donaghy using dollar bill to establish scale." Tak jak napisał Janek, chodziło o to żeby na zdjęciu było coś z czym można porównać rozmiar śladu. Normalnie policjant użyłby takich miarek: http://www.crime-scene-investigator.net/images-articles/scales.jpg ale ona nie miała ich ze sobą więc zamiast tego położyła banknot.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones