PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571188}

Kolonia

The Colony
5,2 18 497
ocen
5,2 10 1 18497
Kolonia
powrót do forum filmu Kolonia

Film klasy D lub niżej.

użytkownik usunięty

Zmyliła mnie obsada, ale jako to kiedyś powiedział Linda: "...albo grasz w tym co jest albo nie grasz wogóle" :)

Uwaga film klasy C to było by za dużo powiedziane. Naprawdę bardzo tanie kino. Oglądaj na własną odpowiedzialność. Luki w fabule, scenariusz ktoś pisał na kolanie. Widać w tym filmie ewidentnie jak by ktoś nakręcił kilka scen więcej i potem powiedział "... zobaczymy może się coś z tego skleci".

Za taką twórczość powinny być wyroki :) Dobranoc.

ocenił(a) film na 5

Przeczytaj najpierw co to jest kino klasy B i nie wymyślaj nowych terminów. Jest to zdecydowanie kino klasy A, tylko może nie najwyższych lotów. Gra aktorska jest przeciętna, fabuła jest przeciętna, efekty specjalne są takie sobie, ale klimat jest całkiem znośny. Film zasługuje wg mnie od 3 do 6 oczek w zależności od upodobań, ale postawić mu 1? Ile w życiu filmów widziałeś? 2 i trzeciego nie skończyłeś?

użytkownik usunięty
Aldirien

Nie ma się o co gniewać, może:) Ile? Zaglądnij na tablicę. Pozdro

Film może i słaby, ale nie jest to nawet klasa B jak Ci z resztą już wyżej napisał kolega. No i nie wymyślaj nowych terminów :P.

Aldirien

Po to jest jedna gwiazdka żeby móc ją wystawić na filmwebie. Jak komuś film się totalnie nie podobał i ma poczucie zmarnowanego czasu to ma się rozczulać nad grą aktorską, muzyką, zdjęciami itd? I ostatecznie wystawić ocenę 5/10 filmowi, którego się nie znosi? To nie rozumiem dlaczego skala na filmwebie się zaczyna od 1 gwiazdki. Idąc twoim tokiem rozumowania skala powinna być od najniżej 3 gwiazdek. Bezsens.

To tak samo jak uczeń w szkole - co z tego, że ma wiedzę zerową, nigdy nic nie umie i się nie uczy- no ale przecież chodzi na lekcje, ubiera się w ładny i wyprasowany mundurek szkolny, ma zawsze zatemperowany ołówek więc dajmy mu ocenę 3 zamiast 1 na koniec roku. Logika ta sama, co u ciebie. Na filmwebie jest skala, gdzie oceniamy ogólne odczucia a nie każde kryterium po kolei. Ja rozumiem osoby wystawiające 1 i nie mam problemu ze zrozumieniem stwierdzenia "gusta są różne".

ocenił(a) film na 5
AlexabezKeksa

Jeeeee, po to jest kara śmierci, żeby ją wymierzać, jak się komuś totalnie nie podoba, że ktoś nie ustąpił miejsca staruszce w tramwaju, to hulaj dusza- kamienie w dłoń, albo powiesić na latarni. To z kolei idąc Twoim tokiem rozumowania. Ps. przytaczasz złe przykłady. Porównując to do ucznia ten film, to po prostu dziecko, które uczęszcza na lekcje i niczym nie wystaje ponad ogół. Czasami klasówkę napisze na 3, czasami na 4-, czasami kartkówkę na 2, czasami zwagaruje, ale to nie powód, żeby mu dawać naganę, wyrzucać ze szkoły z wilczym biletem i klasyfikować na jednym poziomie razem z młodocianymi bandytami żrącymi grochy oraz wąchającymi klej, którzy w wieku 12 lat popełnili pierwsze morderstwo. Wiesz, co to jest w ogóle gradacja ocen, czy dla Ciebie istnieje tylko 1 i 10, czarne i białe, niebo i piekło, dobre i złe? Trochę przykre takie życie...

Aldirien

Jest coś takiego jak prawo, moralność, etyka, sumienie. Nie wiem jak ma się rzucanie kamieniem w staruszkę (?) do oceny filmu zgodnie ze swoim gustem.

fakt że film nie jest wybitny i ma wiele błędów logicznych, ale trzyma w napięciu i w sumie jest fajny. Nie sugerować się opiniami takich ZNAFCUF jak Gryzowitus.

użytkownik usunięty
Andy_Meet

Każda opinia jest dobra. Dzięki niej wiesz jak film jest odbierany:)

Nie przejmuj się. Niektórzy po prostu mają problem ze swoim ego dlatego krytyka jest dla nich nie do przyjęcia :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
AlexabezKeksa

Tylko, że to nie mnie ktoś krytykuje, a film o_O co to ma do mojego ego? Spójrz na minę psa z mojego avatara, dokładnie ta mina pasuje teraz do tego komentarza.

Aldirien

Hmm... Piesek jest doprawdy uroczy :) Natomiast jeśli chodzi o krytykę czy po prostu odmienne zdanie to oczywiście ma to bardzo dużo do ego. Jeśli skrytykuję twoje zdanie to czy nie będzie to dotyczyć ciebie? Jak nie ciebie to niby kogo? Oczywiście, że to dotyczy wtedy bezpośrednio ciebie. Nieumiejętność zrozumienia innego punktu widzenia dowodzi, że człowiek tylko własne zdanie uważa za słuszne, a to jest właśnie zaburzenie. Nie chcę się absolutnie kłócić ale nie lubię atakowania czyjejś oceny bo po to jest to forum aby każdy mógł ocenić film zgodnie ze swoim gustem i nie widzę powodów aby mieć pretensje do kogoś za to, że ma taki gust a nie inny. Ja też dałam wiele jedynek filmom, gdzie była świetna muzyka czy piękne zdjęcia, bo po prostu ledwo dotrwałam do końca filmu, który był nudny, nieciekawy, mdlący czy po prostu żałowałam zmarnowanego czasu. Jak wyłączam jakiś film i mówię sobie "no kur** wreszcie koniec tylko niech ktoś mi odda moje zmarnowane 1,5h" no taki film zasługuje u mnie na 1. I powtórzę raz jeszcze - po to ocena zaczyna się od 1 a kończy na 10, aby można było z tego przekroju korzystać :) W przeciwieństwie do rzucania kamieniami w ludzi - tego robić nie możemy (tyczy się to twojego komentarza wyżej).
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
AlexabezKeksa

Poczekaj moja droga, dzisiaj przy piątku, po pracy jestem trochę pijany, więc moja wypowiedź byłaby warta tyle, co kał gołębia, ale jutro Ci odpiszę :)

ocenił(a) film na 5
AlexabezKeksa

"Nieumiejętność zrozumienia innego punktu widzenia dowodzi, że człowiek tylko własne zdanie uważa za słuszne, a to jest właśnie zaburzenie." Wiedza psychologiczna to jedno, ale zastosowanie jej do konkretnego przypadku, to drugie. Widzę, że bardzo szybko oceniłaś, że nie mam empatii. Brawo, powinnaś dostać natychmiast złotą palmę. Radzę nie czytać tyle "Wróżki".

Co innego nieumiejętność, co innego trzeźwa ocena. Co innego powiedzieć o niesłonej zupie, że jest niesmaczna, co innego wylać ją komuś na głowę i poprawić jeszcze talerzem. Co innego powiedzieć: "kurcze, ale dzisiaj jest szaro i nieładnie", a co innego otworzyć okno, spojrzeć przezeń, pognać po sznur od żelazka i się powiesić. Wreszcie co innego postawić słabemu filmowi kilka gwiazdek, a co innego ocenić go na 1. Jak się takie filmy ocenia na 1, to co z gorszymi produkcjami? Trzeba chyba napisać petycję, do zarządu filmweb, żeby uzupełnili oceny o takie wartości jak minus czterdzieści osiem...

"Oceny zaczynają się", a nie "ocena zaczyna się".

Kamieniami w ludzi można rzucać w Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranie i innych krajach muzułmańskich. Jest tam to na porządku dziennym.

Aha, i jeszcze kocham, jak ludzie mówią, że nie chcą się kłócić i się kłócą. Grzeczniej, bądź mniej grzecznie, ale się kłócą. Dalej mam minę jak mój awatar.

Aldirien

Jak oceniasz jeden film to film ma ocenę, a nie oceny więc OCENA ZACZYNA SIĘ. Poza tym ja daję ocenę filmowi, a nie oceny - polecam podszkolenie się z j. polskiego. Minę miej jaką uważasz za stosowną :) a ja się nie kłócę tylko wyrażam swoje zdanie. Jeśli każda odmienna opinia czy wyrażenie odmiennego zdania to dla ciebie kłótnia, no to przykro mi :) I powtórzę raz jeszcze - dla Ciebie jakiś film jest genialny, a dla kogoś innego nie (oraz odwrotnie) ale ty uważasz oczywiście inaczej i inne możliwości nie mają racji bytu. Dlatego oceniaj filmy zgodnie ze swoim gustem i pozwól robić to innym ludziom. Co to za przykład ze słoną zupą... Ponownie - jedni lubią bardziej słone rzeczy, inni mniej - ale to pewnie też jest dla ciebie nie do przyjęcia. Tę słowną przepychankę kończę bo jak mówi kilka powiedzeń, nie ma sensu kontynuować takich batalii z uwagi na to, że tu nie ma płaszczyzny dyskusji. Pozdrawiam i bez odbioru.

ocenił(a) film na 5
AlexabezKeksa

Grunt to się nieudolnie tłumaczyć. Cytat: "po to ocena zaczyna się od 1 a kończy na 10". Skoro zaczyna się od 1, a kończy na 10 to sugeruje, że jest ich tam klika, a więc oceny zaczynają się.

"Ponownie - jedni lubią bardziej słone rzeczy, inni mniej - ale to pewnie też jest dla ciebie nie do przyjęcia". Gdzie ja coś takiego napisałem, co sugerowałoby, że uważam, iż tylko moje zdanie jest prawidłowe, skąd Ty bierzesz te rzeczy? Czytam to i nie mam pojęcia, co odpisać o.O Dobrze, że już się nie odezwiesz, bo to faktycznie nie ma sensu.

Mówię całkowicie poważnie, powinnaś się zgłosić do specjalisty w kwestii zdrowia psychicznego.

ocenił(a) film na 7
AlexabezKeksa

Przeczytałem z ciekawości Waszą dyskusję i Twoje wypowiedzi AlexabezKeksa i ogólnie nie zgadzają się one z podstawową logiką.Myślę że idąc tym sposobem rozumowania będziesz miała problemy z ludźmi mądrymi, których jest rzeczywiście niewiele.
Ty popierasz tych głupszych... Nie musisz mi odpisywać, tylko lepiej zacząć rozsądnie myśleć...

mmence

Na twoim miejscu, gdybym była tak mądra, za jakiego ty się uważasz, stawiałabym na inne lektury niż pyskówka na forum. Ale na pewno wszystkie wartościowe pozycje już przeczytałeś - w końcu taki ambitny i mądry jesteś :) Od siebie dodam, że ty i tobie podobni ludzie wzbudzają we mnie litość bo nie są w stanie pojąć podstawowej rzeczy - komuś dany film się może nie spodobać. Nie rozumiesz najbardziej podstawowej kwestii a wypowiadasz się coś o głupocie i mądrości. I szczerze? Nie widzę tu płaszczyzny do dyskusji więc nie będę jej kontynuować.

ocenił(a) film na 7
AlexabezKeksa

Kontynuujesz swoją głupotę... Kiedyś będziesz wstydziła się że twój mózg jedzie na jednym zwoju.Nie wchodzę w szczegóły bo Twoja reakcja na dzień dzisiejszy nie jest podyktowana rozsądnym myśleniem a uczuciem nie popartym mądrością.Rzeczywiście może jestem bardzo wykształcony i opieram się również na wartościowej wiedzy, ale Twoja próba bronienia głupich, którzy mają do tego prawo nie usprawiedliwia Cię, a obserwatorom tej głupoty nie potrzebna jest duża wiedza...

ocenił(a) film na 7

Należysz niestety do ludzi bezmyślnych, dając temu filmowi ocenę 1

użytkownik usunięty
mmence

Recenzujesz film czy moją opinię? :) Oceń ten film i napisz coś o nim. Chętnie poczytam i wyciągnę wnioski. Pozdrawiam i życzę więcej dystansu :)

ocenił(a) film na 7

Ty oceniając tę produkcję na ocenę 1, nie zastosowałeś dystansu, czym chwilowo zszedłeś na wielkiego prymitywa...
Ja piszę to z dystansem, na chłodno i bez emocji i oceniam Twoją bezmyślność na 10

użytkownik usunięty
mmence

No to może pełnym zdaniem jeszcze raz, bo widzę że masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem. Życzę więcej dystansu do ocen innych ludzi. Jeszcze raz... oceniaj filmy a nie krytykuj ocen innych ludzi. Każdy ma inne wymagania względem filmu który ogląda. Zawsze jestem otwarty by podyskutować o tym filmie. Przekonaj mnie że ten film zasługuje na inną ocenę powiedz o jego mocnych i słabych stronach itd :) Dobranoc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones