PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571188}

Kolonia

The Colony
5,2 18 498
ocen
5,2 10 1 18498
Kolonia
powrót do forum filmu Kolonia

masakra

ocenił(a) film na 2

Specjalnie dla tego filmu postanowiłem założyć konto. Pomijając kwestie, które niektórzy już poruszyli jak niezniszczalny łeb bossa zombie-kanibali, czy samych zombie-kanibali itd. Pozostaje również kwestia śniegu, który pada już przecież tak długo. Skoro pada on już tak wiele lat( mniej więcej 12+ biorąc pod uwagę wiek głównego bohatera, który wciąż był dzieckiem, kiedy zaczęło sypać) to zastanawiam się jakim cudem przez te 12 lat latarnie nadal pozostają niezasypane :O. Ciekawi mnie również w jaki sposób kanibale mogli podążyć za 2 ocalałymi za śladami, skoro śnieg padający nieustannie zasypałby takie ślady w ciągu kilku godzin, które na pewno nie byłyby wystarczające dla armii kanibali, żeby wydostały się z gruzów. Film zapowiadał się ciekawie, a skończyło się.. no właśnie skończyło się tak, że grupa ludzi bez zapasów, bez odpowiedniego sprzętu podąża przez mroźną pustynię w poszukiwaniu stacji pogody. Nawet Bear Grylls nie dałby rady przedostać się taki kawał bez zapasów, pożywienia, ani schronienia. Można by się dalej rozpisywać, ale i tak pewnie nikomu nie będzie się chciało tyle czytać :P

flyflyTom

ja przeczytałam :P więc... nie będę oglądać ;)

ocenił(a) film na 4
flyflyTom

haha czyli początek filmu i tak jest jednym z lepszych momentów? ok, bo właśnie na tym etapie jestem i nie ma tu nic szczególnego.

ocenił(a) film na 1
flyflyTom

Dokładnie film pełen nonsensów.

flyflyTom

Odnośnie śniegu - jak to w ogóle możliwe, że on ciągle sypie? No i skoro sypie, przecząc prawom fizyki (skądś się ta woda w powietrzu musi brać, czyli gdzieś tam na Ziemi musi być ciepło), a do tego wiatr sobie hula, to dlaczego wszyscy mogą zobaczyć ślady?

Co do innych nieścisłości - jak kanibale wydostali się z pierwszego schronu? Spadła im przecież na głowy masa betonu... Zakładam, że kanały wentylacyjne odpadają, bo schron głęboko w ziemi, więc biegną one w układzie góra - dół...

No i cały wątek z kanibalami - jest ich cała armia (bezsens), w związku z czym zamiast zjeść połowę własnych "zapasów" gnają od schronu do schronu po więcej jedzenia, a przecież po drodze są miasta, pełne mrożonego mięsa... Masakra.

Film katastrofa. 0/10

shaulinka

shaulinka w 100% się zgadzam. dokładnie to samo chciałem napisać. brak logiki co jakieś 2 minuty w tym filmie. pomysl na film mega, ale scenarzyści poszli na łatwizne i zrobili naciągane gówno niestety.

avenger1987

Zacytuję jeszcze post z innego tematu (nie jestem autorem, ale trafia w sedno i swietnie obrazuje "kanibali"):

"W bliżej nieokreślonej przyszłości panuje dziwna zima. Śnieg pada non stop, ale w ogóle go nie przybywa. Jest siarczysty mróz, ale ludzie chodzą bez czapek. Cywilizacja wymarła i wieeeele lat temu schowała się w opuszczonych bazach. Wieeele lat temu oznacza, że nikt już nie pamięta jak wygląda słońce, choć z opowieści wynika, że było to ze 20 lat temu.Cóż, ludzie mają krótką pamięć. W bazach nie ma co robić, więc ludzie zajmują się albo chorowaniem, albo zabijaniem innych albo hodowlą kur. Dalej jak w grze komputerowej - w jednej bazie jest cieplej, w drugiej są ziarna, w trzeciej odbiornik TV więc oczywistym jest quest, aby połączyć to wszystko do kupy. Grupa śmiałków się wybiera, i brną jak ślepe dzieci we mgle. Mimo że mieszkają w okolicy xx lat to dziwią się, np. że za rogiem jest most albo helikopter sanitarny. Jest strasznie zimno, więc żeby się ogrzać oglądają dziewczyny w bikini. Dziewczynami w bikini interesują się też inni - straszni kanibale. Kanibale tydzień wcześniej byli zwykłymi ludźmi, ale stwierdzili że to nudne i dla większych emocji przestali po ludzku mówić, chodzić i myśleć. Brak pełnowartościowej diety momentalnie spowodował że stali prymitywni, tępi jak zombie ale mają kije i chęć do rozróby. Jako że mają dietę ubogą w warzywa więc ruszają z kontrofensywą po sałatę i kiszone ogórki. Obrońcy mimo przewagi liczebnej, pancernej bazy, prądu, broni palnej i zbiorników z gazem momentalnie ulegają kilkunastu kanibalom uzbrojonym w kije i martwą głowę. Boss kanibali umiera śmiercią romantycznego bohatera i bojownika o wolność ludu a resztki ciapowatych obrońców uzbrojonych w nasiona maciejki wyruszają w poszukiwaniu lasek w bikini."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones